Tövbe ve İstigfar Duası

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İstigfar Duâsı Tövbe ve İstigfar Duâsı

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve bizden istigfar duası isteyen misafirimize, tövbe istigfar duası ve okunuşunu aktarıyoruz.

Estağfirullah. Estağfirullah.

Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ.
    Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm.

Yâ Settere'l uyûb, Yâ gaffare'z-zünûb!

Tövbe ve İstigfar Duası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. erkek ve kadın duası..

EVLi ERKEK DUASI Allahım... Karımı her türlü tehlikeden koru,gerekirse ben tehlikeye atlayayım.Onu hic yorma,gerekirse ben yorulayım O çalismasın,ben çalışayım O hasta olmasin,ben olayım... Allahım o aldatmasın,ben aldatayım Benim güzel karım dul kalmasın,ben kalayım... EVLi KADIN DUASI Allahım lütfen bana; Deniz kadar etkileyici bakişlari olan ve yakışıklı (Aliye), Ferit...
  2. Tasavvuf Ve TÖvbe

"Akili bir zat ata binmisti. Uyumakta olan adamin agzina yilan aktigini gördü. Yilani ürkütüp kacirayim diye atini sürdü ama yialn adamin agzindan iceri girmisti... Akılı süvari ,yapılacak tek işin, yutana hissettirmeden yılanı cıkarmak oldugunu bildi.Hemen atini sürdü,kamcısını uyuyan adama öylebir şiddetle vurduki,ilk vuruşta uyandirdi.Bir-iki daha vurdu. Adam kacarak bir agacin...
  3. Celcelutiye Duası ve hikmeti ?

celcelutiye duasi celcelutiye celcelutiyenin sırları duasının sırları hikmetli dualar Celcelutiye Duası Nedir? Celcelûtiye, Süryanîce “bedî” demektir. Resûl-i Ekrem Efendimize (S.A.V.) Hazret-i Cebrâil (as) tarafından indirilen ve içinde İsm-i Azâm'ı da taşıyan yüksek mânâlar, Hazret-i Ali (R.A.) tarafından Celcelûtiye adıyla ve cifir ilmine göre bir çok tarih de düşürülerek Süryanî...
  4. etkili tövbe duası

etkili tövbe duası nedir lütfen bu etkili tövbe duasını açın.
  5. Tövbe Namazı Nedir ve Nasıl Kılınır?

tövbe namazı nedir tövbe namazı nasıl kılınır tövbe namazı kaç rekattır Herhangi bir olaydan ötürü işlenen günahın ardından büyük bir pişmanlık duyan kişi öncelikle tövbe, istiğfar etmelidir. Yüce Allah'ın merhametine sığınıp günahlarının affı için dua edip, tövbesini içtenlikle Rab'dan dilemelidir. Allah kerimdir... Bağışlayıcı ve merhametlidir... Önemli olan kulunun işlediği günahından...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. Tovbe Istigfar DUASI