gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tual - Burası Muş'tur

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Güzel Muş'um, garibim, yetimim, bi kesim hasretim benim Sevdiğini Yemen'e gönderdiler Bir çift kundurası, bir fesi geldi
    Kendisi Cennet'e girdi dediler
    Avar dedin, şivan ettin, ağladın
    Burası Muştur dedin adını sadonu feryadına çaldılar
    Soyunu sopunu bilmediklerin

Havada bulut yok bu ne dumandır
    Mahlede ölüm yok bu ne şivandır
    Şu yemen elleri ne de yamandır
    Ano yemendir gülü çemendir
    Giden gelmiyor acep nedendir
    Burası Muştur yolu yokuştur

Huma Kuşu Yükseklerde Seslenir
    Yar Koynunda Bir Çift Suna Beslenir
    Sen Ağlama Kirpiklerin Islanır
    Ben Ağlıyım Ki Belki Gönül Uslanır
    Yar Gülüm Eylen Eylen Eylen
    Belki Gönül Uslanır..

Huma kuşu yücelerden, Muş'un Kurtik Dağlarından seslenir
    Alçağa, çukura, çamura inmez
    Lekesiz kanatları kirlenir..

Ano yemendir gülü çemendir
    Burası Muştur yolu yokuştur

Tual - Burası Muş'tur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tual - Hüzün

Tual - Hüzün

içimde bir gizli hüzün var sanki.. bir gölge kadar yalnızım.. kendine bakan bir ayna misali.. üzgünüm şimdi dargınım. acıyım.. acıdan öteyim belki kaybolan yıllar ardında. hayaller, kırıldığında... bir taşın suskunlığunda... ayazda kalmış bir kuş yüreğim. soğuk sert taşlar gibiyim.. bitmeyen kışlar gibiyim .. bağrıma şimdi taşmı basayım...
  2. Tual - Gözyaşı

Tual - Gözyaşı

Hala aşksın sen, ama sadece şarkılarda Sırılsıklam bir özlemdi gözlerimden akan Damla damla bir ümitle içimde oyalanan Dokunmanın coşkusuyla taştı boşaldı birden Saklanamaz bir çağlayışla kurtuldu esaretten Evet sendin beklenen Evet sendin özlenen Eksikliği gözlenen Yokluğunda özlenen Asabiydim ondandı Hep mutsuzdum ondandı Yıllar yılı saklandı Gözyaşıyla kutlandı Gidişin de çok ani oldu ya...
  3. Tual - Gelincik

Tual - Gelincik

Eski bir resme baktım dün gece Kendimi görmek seni görmek gibiydi O geceler o gündüzler seninle, Bir bütün olmuş bir ruhun eseriydi Gelinciğim nerdesin,serçe pençesiydi ellerin Hayallerin düşlerin bu evde kalmış nerdesin Hayallerin düşlerin benimle kalmış nerdesin O resimde sadece ben varım ama Ama o günlerde sadece sen vardın Resimdeki çirkin adam bir yarım Görünmeyen güzel yarımda sen...
  4. Tual - Deliriyorum

Tual - Deliriyorum

Sen başını alıp gittin gideli Ben alışamadım oldum deli Korkuyorum çoğu zaman evden çıkmaya Işıkta eririm diye bir güve gibi Tek başımayım kukumav kuşu gibi Günlerdir evde bıraktığın gibi Deliriyorum evde tek ses yok Deliriyorum bir telefon yok Deliriyorum bir merak eden yok Ah şu duvarların bir dili olsa Ayda yılda bir kere hatrımı sorsa Evde ne bir nefes ne de kuş sesi Ya da sırnaşacak bir...
  5. Muş'ta Halk OyUnları

Muş'ta Halk OyUnları

muş oyunları muş halk oyunları koceri oyunu koçeri koceri oyunu Muş'lu meleklerim sizler için özel muş halk oyunları :) Elazığ'da olduğu gibi Muş'ta da Anadolu'nun çoğu yerlerinde revaçtan düşmüş en eski Oğuz kaynağından iz ve hâtıralar bulunabilmektedir. Meselâ; her iki yerde "yır" t'biri vardır. Yalnız orada "yır" yerine "yer" diyorlar. "Yerle, hele yerle...

Sayfayı Paylaş