gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Tüp bebek yaptırdım nelere dikkat etmeliyim?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

tüp bebek sonrası neler yenmeli,tüp bebek sonrası nelerden uzak durmalı,tüp bebek sonrası nelere dikkat edilmeli,tüp bebekte beslenme,tüp bebek tedavisinde yapılmaması gerekenler hakkında bilgiler
    t.jpg

Tüp bebek tedavisi yaptıran anne adayları tedaviden sonra doktorun talimatlarına mutlaka uymalıdır. Tedaviden sonra cinsel yaşam: gebelik sonuçlanmadan çiftler cinsel ilişkiye girmemelidir. Eğer hamilelik oluşmuş ise ilk olarak bebeğin kalp atışları alınmalıdır. Bebekte kalp atışı alınana dek cinsel ilişkide bulunulmamalıdır. Daha sonra doktorun önerisine göre hareket edilmelidir.

İlaç kullanımı: tedaviden sonra endometriumu desteklemek amacı ile bir takım ilaçların kullanılması gerekmektedir. Kullanılan ilaçlar şayet gebelik oluşur ise onuncu haftaya kadar kullanılmalıdır. Eğer gebelik oluşmamış ise ilaç kullanımı kesilmelidir.

Günlük yaşam tarzı: anne adayında herhangi bir sağlık problemi yok ise ve ağrısı ve halsizliği yok ise transferden bir gün sonra günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. Ancak ağır aktivitelerden kaçınmak şartı ile.

Aşağıdaki videoda tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vermeye çalıştım.
    Tedaviden sonra yapılmaması gerekenler
    Sigara ve alkol tüketimi tedavi başlamadan ve tedaviden sonra bırakılmalıdır.
    Folik asit tabletler alınmamalıdır.
    Çiftler iki hafta süre ile cinsel ilişkide bulunmamalılar
    Harici kullanılacak ilaçlar doktora danışarak kullanılmalıdır
    Ağır işlerden uzak durulmalı ve ağır kaldırılmamalıdır
    Özellikle ilk bir hafta spor egzersizleri yapılmamalıdır
    Kimyasal içerikli maddelerden uzak durulmalıdır
    Çiğ süt ve peynir gibi yiyecekler tüketilmemelidir

Tüp bebek yaptırdım nelere dikkat etmeliyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp Bebek Tedavisinde Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Tüp Bebek Tedavisinde Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Bu konu; tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin başvurdukları yöntemlerden birisi tüp bebektir. Tüp bebek tedavisi yaklaşık olarak 1 ay süren ve hem çift hem de doktor tarafından titizlikle takip edilmesi gereken bir süreçtir. Hastanın bu süre4çte doktorun dediklerine harfiyen uyması şarttır....
  2. Tüp bebek merkezi seçerken neye dikkat etmeliyim?

Tüp bebek merkezi seçerken neye dikkat etmeliyim?

tüp bebek merkezi seçerken dikkat edilmesi gerekenler,en iyi tüp bebek merkezi nasıl seçilir,tüp bebek tedavisinde doktor seçimi,tüp bebek merkezi seçiminin önemi hakkında bilgiler Seçilen tüp bebek merkezinde doktorun hastasına sergilemiş olduğu tutum çok önemlidir. Seçilen merkezde direkt tedaviye başlamadan önce kısırlığın nedeni detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Nedene yönelik...
  3. Tüp bebek yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Tüp bebek yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyim?

tüp bebek tedavisi öncesi yapılacaklar,başarısız tüp bebek sonrası neler yapılmalı,tüp bebek şansını artırmak için neler yapılmalı,tüp bebeğin tutması için ne yapılmalı,tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler Gebeliğe giden yolda kendiliğinden kolaylıkla sonuca ulaşılamıyor ise tüp bebek-mikroenjeksiyon teknolojileri, annenin yumurtası ve babanın spermini laboratuvar ortamında sağlıklı...
  4. Tüp bebek tedavisinde nelere dikkat etmeliyim?

Tüp bebek tedavisinde nelere dikkat etmeliyim?

Halk arasında bilinenlerin aksine, transfer yapıldıktan sonra hareket etmek, ağır kaldırmak, seyahat etmek, öksürmek, ıkınmak, yükseğe uzanmak, transferden hemen sonra ayağa kalkmak gibi aktivitelerin hamileliğin tutunma ve devamı üzerine hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Bu dönem içerisinde dikkat edilmesi gereken nokta, doktorların tavsiye ettiği ilaçların rutin bir şekilde aksatılmadan...
  5. Tüp bebek yaptırdım nelere dikkat etmeliyim?

Tüp bebek yaptırdım nelere dikkat etmeliyim?

Günümüzde tüp bebek tedavisi gören anne adaylarının sayısı hızla artıyor. Ancak, bu tedaviyi gören kadınların önemli bir kısmı tedavi süreçleri ve sonrasında yapmaları gerekenler konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabiliyor. Tüp bebek tedavisi gören anne adaylarının dikkat etmesi gereken önemli hususlar hakkında kapsamlı bilgiler veren Acıbadem Maslak Hastanesi Tüp Bebek Bölüm Direktörü...

Sayfayı Paylaş