gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tüp geçiti kim buldu, tüp geçidin icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

tüpü kim icat etti Bu yazı: Tüp geçiti kim buldu, tüp geçidin icadı, tüp geçit ne zaman bulundu, tüp geçit nasıl bulundu, tüp geçit hakkında bilgi, tüp geçit ilk nerde yapıldı hakkında bilgiler içermektedir.

Geçenler de, tüp geçit ile ilgili çok komik bir fıkra okumuştum :D:D Sonra dedim ki "beni bu kadar güldüren, tüp geçit hakkında bilgiler edinmek lazım" diye ve nihayetinde edindim, ve sizlerinde belki merakınız vardır da, giderilir diye de paylaştım :D:D

İlk tüp geçit Thames Nehri altında yapıldı. Londra’nın kent merkezini, South London’a bağlayan bu tüp geçit, 1869-1870 yıllarında, Güney Afrikalı James Greathead tarafından inşa edildi. Greathead’in geliştirdiği özel bir yöntemle. yüzeysel hafriyata gereksinim duyulmadan tamamen toprak altında çalışıldı. 480 metre uzunluğundaki tüp geçitte, 2 Ağustos 1870 ile 23 Aralık 1870 tarihleri arasında küçük bir katar çalıştırıldı. Ancak ücretlerin pahalı olması nedeniyle yolcular tarafından rağbet görmeyince, yaya geçidi haline getirildi ve 1894 yılında, Thames Nehri üzerinde Tower Bridge yapılana değin bu şekilde hizmet verdi.

Tüp geçiti kim buldu, tüp geçidin icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayinvalide-gelin-tüp geçit;)

Kayinvalide-gelin-tüp geçit;)

Ya nasıl kaynanalar var.Hemde maşallah zehir gibi kafası var çokta yaracıymış.Helal olsun valla. Oğlunu evlendiren anne aynı evde oturmak istemektedir fakat gelin oğlanı kandırmış ve ayrı ev açtırmıştır. Fakat annesi de ağır basmıştır. Ve dayanamamıştır oğlan ve annesiyle karşı karşıya bir ev de otururlar. Kayın valide bunla da yetinmez kocasının aklına girip illaki oğlunun evine her canı...
  2. Yangın söndürme tüpünü kim buldu, yangın söndürme tüpünün icadı

Yangın söndürme tüpünü kim buldu, yangın söndürme tüpünün icadı

Bu yazı: Yangın söndürme tüpünü kim buldu, yangın söndürme tüpünün icadı, yangın söndürme tüpü nasıl bulundu, yangın söndürme tüpü nezaman bulundu, yangın söndürme tüpü hakkında bilgiler içermektedir. "Yangın" söylemesi bile ne kadar ürkütücü değil mi Melek'lerim? Zira ürkütücü diye de bu konu hakkında tedbirli yada bilgili olmamak da gerekmiyor diyor ve size yangın tüpü hakkında...
  3. Yaya geçidininin icadı, Yaya geçidini kim buldu

Yaya geçidininin icadı, Yaya geçidini kim buldu

yaya geçidi okul geçidi yaya geçiti resmi Bu yazı: Yaya geçidininin icadı, Yaya geçidini kim buldu içerik kısaca.. Yaya Geçidini kim ne zaman buldu, yaya geçidi hakkında bilgi, yaya geçidinin mucidi kim İlk yaya geçidi hakkında merak edilen bilgileri içermektedir. Yaya geçidi, sizce kim tarafından ve hangi tarihte bulunmuştur Melek'lerim? Merak edenler, mause nizi biraz daha aşağıya...
  4. Yangın Söndürme Tüpünü Kim Buldu

Yangın Söndürme Tüpünü Kim Buldu

Yangın Söndürme Tüpünü Kim Buldu arkadaşlar bana bu konuda acilen bilgi yazarsanız çok sevinirim :)
  5. Marmaray'a Kardeş Proje: Otomobiller İçin Tüp Geçit!

Marmaray'a Kardeş Proje: Otomobiller İçin Tüp Geçit!

marmaray projesi, tüp geçit, tüp geçit projesi Sevgili melekler, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray projesine kardeş bir proje üstünde çalıştıklarını ve 2015 yılında bitmek üzere çok yakında otomobiller için bir tüp geçit projesine başlayacaklarını söyledi. İşte detaylar... Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım NTV'den Ahmet Ergen'in sorularını yanıtladı....

Sayfayı Paylaş