gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

türk adıyla kurulan ilk devlet

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

göktürlerdir ben öyle biliyorum cevaplarınızı bekliyorum.......

2. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Evet Türk adıyla kurulan ilk devlet Göktürklerdir....

türk adıyla kurulan ilk devlet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 16 Şanlı Türk Devleti

16 Şanlı Türk Devleti

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. tarihte ilk türk adını kullanan futbol takımı

tarihte ilk türk adını kullanan futbol takımı

adını dünyaya duyurmuş türk sporcuları ve takımları adını dünyaya duyurmuş türk sporcuları ve takımları ile ilgili yazı ile ilgili haber Bundan tam 127 yıl öncesi, yıl 1877… Yer, İnglitere’nin Hampshire bölgesinde, orman içindeki Fordingbridge kasabası. Adını kasabanın tam ortasından geçen nehir üzerine 811 yıl önce kurulmuş olan tarihi köprüden alır Fordingbridge. O yıllarda henüz, bugün...
  3. osmanlı devletinde kurulan ilk banka

osmanlı devletinde kurulan ilk banka

Osmanlı devletinde kurulan ilk banka hangisi arkadaşlarım. Bana bunun cevabını acil olarak atabilirseniz sevinirim.
  4. Osmanlı devletinde kurulan ilk vakıflar bankalar

Osmanlı devletinde kurulan ilk vakıflar bankalar

osmanlı devletinde kurulan ilk banka, bankalar, isimleri, hangileri, hakkında detaylı tüm bilgiler burada arkadaşlar Osmanlı İmparatorluğunda kurulan ilk bankalar hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler, detayları ile birlikte bu makalemizde yer almaktadır Melek'lerim. OsmanlI İmparatorluğunda Bankalar 1) Istanbul Bankası (Banque de Constantinople) 1847'de kurulmuştur. Bu bankanın...
  5. türk devletleri ve bayrakları

türk devletleri ve bayrakları

Türk olan devletler hangileridir ve bu devletlere ait bayrakları resim olarak vermeniz mükün mü ?

Sayfayı Paylaş