gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Türkiye'nin İlk Uçağının Adı Nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Türkiye'nin İlk Uçağının Adı Nedir ? Selam arkadaşlar Türkiye'nin İlk Uçağının Adı Nedir bilen varsa yazsın lütfen!

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Türkiye'de Üretilen İlk Uçağının Adı Nedir
    Türkiyenin ilk yerli uçağı olan ve tamamı yerli mühendislerin tasarladığı uçak üretirldi. Tamamı yerli uçağın ismi ise Vecihi Hürkuş olarak belirlendi.

Vecihi'nin Tasarımı ve üretimi tamamiyle yerli olan uçağın tasarımında 150 mühendis görev aldı.

Türkiye'nin İlk Uçağının Adı Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlk uçak

İlk uçak

İnsanoğlunun gökyüzüne yükselmesi, bundan bir asır önce Amerika’nın Ohio eyaletinde motorlu küçük bir uçak sayesinde gerçekleşti. Olayın kahramanlarıysa eğitimlerini tamamlayamamış, diplomaları olmayan, iki kardeş. Çocukken okudukları bir romanın etkisinde kalarak uçma hayaliyle yanıp tutuşan Wright kardeşler, 1903 tarihinde “Kitty Hawk” adını verdikleri, 16 beygir gücünde bir motor ve iki...
  2. Türkiyenin İlk Denizaltı araştırma gemisinin adı nedir

Türkiyenin İlk Denizaltı araştırma gemisinin adı nedir

Türkiyenin İlk Denizaltı araştırma gemisinin adı nedir ve Türkiyenin İlk Denizaltı araştırma gemisinin resmi varsa lütfen paylaşın.
  3. Türkiye'nin İlk Milli Maçı Ne Zaman Oynandı

Türkiye'nin İlk Milli Maçı Ne Zaman Oynandı

Türkiye'nin İlk Milli Maçı Ne Zaman Oynandı bilen var mı? Evet arkadaşlar cevabı bekliyorum
  4. Türkiye'nin ilk baş ombudsmaninin adı ne ?

Türkiye'nin ilk baş ombudsmaninin adı ne ?

Arkadaşlar biliyorsunuz artık bir ombudsmanimiz var :) Kamu denetçisi olarak çevirebileceğimiz ombudsmanlik için kim seçildi, ben ismi kaçırdım da..

Sayfayı Paylaş