gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Tutsana ellerİmİ, gÖrmÜyor musun?

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

Tutsana ellerİmİ, gÖrmÜyor musun?

Seyretmediğim ve belkide seyredip acı çekmekten korktuğum bir filmin müziklerini dinliyorum şimdi. Aslında yıllardır orada duran bu müzikler şimdi bir film ile yeniden buradalar. Ara sıra geçmişten duyduğumuz bir kaç melodi ile iç geçirip sonra onları hafızamızdaki kuytu köşelerde tutuyoruz demek ki. Ama bir şarkının bir de hikayesi olursa daha bir güzel oluyor sanırım. Seyretmedim dedim ya hikayesini, fragmanlarını izledim, insanlardan dinlendim. Kendi hikayemi yazdım ben kafamın içinde. Kahramanları filmin afişinden çaldım bu hikayede müzikleri albümünden. Ama yine de bana ait bir hikaye, kimsenin sonunu bilmediği yepyeni bir senaryo yazdım yeniden. Filmlerde ağlama fobim var benim sanırım. Yutkunmaktan ağrıyan boğazımla, en sonunda tutamadığım gözyaşlarım sanki yanaklarımdan değil yüreğimden süzülüyorlarmışcasına yakıyorlar içimi. Bu nedenle sevmiyorum ağlatan filmleri. Çok kolay ağlarım ben zaten, bunu daha da kolay hale getirip, göz göre göre ateşe yürümek anlamsız.

Belki filmleri izlemeyip içine girdiğimden oluyordur kim bilir, belki bir seyirciden fazlası oluyorum ekranın karşısında, belki kahramanı oluyorum her öykünün ondan böyle bilemiyorum. Kendi kahramanı olmak istediğim öyküler yazamasam da bu ara, belki de olamadığım kahramanlar için üzülüyorumdur. Belki hatırlamak istemediklerimi hatırlatıyor bana böyle filmler. Belki korkuyorum bunları yaşamaktan kim bilir?

Ama izlemediklerimin müziklerini dinliyorum. Onlar bana anlatıyorlar yeni bir hikaye daha. Müzik dinlemeyi seviyor olmam, müziğin işlediği ruhumdan mı, yoksa anlatılanlara kapılıyor olmamdan mı bilmiyorum bu yüzden, seyrettiğim ve dinlediğim herşeyin bir parçası mı olabiliyor yüreğim kestiremiyorum gerçekten. İlk dinlediğimde sevmediğim halde zaman içinde kapılıp gittiğim çok şarkı vardır benim sanırım bu sebeple. Filmleri daha jenerikleri başlarken hatırlar, sonuna kadar anlatabilirim bu sayede. Ama sevmem ikinci kez izlemeyi aynı filmi yine de. Görülebilecek kadarını görmüş, hissedilebilecek her duyguyu tatmışımdır zaten o hikayede. Tekrarlamak sadece damağımda kalan izini bozmak olur diye düşünürüm.

Havadan sudan bahsetmeye çalışsamda, başlıktaki şarkıyı mırıldanıyor dudaklarım. Tutsana ellerimi görmüyor musun? Görmüyor musun ne kadar istediğimi bu hikayenin kahramanı olmayı? Söylesene neyi bekliyorsun? Buradayım ve bekliyorum hissedebiliyor musun?
    *Alıntı*

Tutsana ellerİmİ, gÖrmÜyor musun? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayko Cepkin - Görmüyorsun

Hayko Cepkin - Görmüyorsun

yolum uzun ömrüm kısa ben vurgunum bir cımbıza 3 gün geçti göremedim arıyorum yana yana yok kimse bilmiyor kimseee durdurak bilmez ah bu gönül sürünerek bak geçti bir ömür suçlu olan bensem söyle bileyim tut elimi yanına geleyim ne haldeyim bilmiyorsun viraneyim görmüyorsun kederdeysem içiyorsam sebep sensin biliyorsun yok yine dönmüyor niyee dur durak bilmez ah bu gönül sürünerek bak...
  2. Elin Elimde Olsun..Olur mu?

Elin Elimde Olsun..Olur mu?

Şaşarsam bir gün gittiğim yoldan, doğru yola sokmak icin gel olur mu...? Yollarım engellerle dolu ise, yardım etmek için benimle gel olur mu...? Bırakmiyorlarsa beni sana, dağları aşarak gel olur mu...? Uçurumun kenarında isem eğer, elin elimde olsun olur mu...? Kalkarsa dünyada olmayan huzurum sevincim sen ol olur mu...? Yarım kalırsa bu sensiz geçen ömrüm,...
  3. 'IMF'yi kurtarıcı olarak görmüyoruz'

'IMF'yi kurtarıcı olarak görmüyoruz'

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, IMF'yi kurtarıcı gibi görmediklerini ifade etti. Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin (ASKON) toplantısına katıldı. Mehmet Şimşek, IMF konusuna değinirken, "Biz IMF'ye ne bir kurtarıcı, yani sihirli dernek olarak bakıyoruz, ne de tabii ki geçmişte yaşanan başarı veya başarısızlıkları sadece IMF'in bir ürünü olarak..."...
  4. Önüne baksana! Görmüyor musun?

Önüne baksana! Görmüyor musun?

Önüne baksana ! - -Görmüyor musun ? g ö r m ü y o r u m ! Gözüme perdeler indirdi bu sol yanımın sızısı Yüzüme hüzün serpti dudaklarıma dokundurduğu ayrılığı Ağlattı sızlattı y a k t ı - canımı Yapayalnız bıraktı beni Ellerime en acısından bir kaç anı bıraktı ve gitti g i t t i Neyin eksik ' gül ' demeyin! Herşeyi olan hiçbirşeyim artık Gördüğüm tek şey 'O' d...
  5. Sabah Uyandığınızda Ellerinizi Yumruk Yapabiliyor musunuz?

Sabah Uyandığınızda Ellerinizi Yumruk Yapabiliyor musunuz?

iltihaplı eklem hastalığı, iltihaplı eklem romatizması, omatoid artrit Sevgili melekler, sabah kalkar kalkmaz eğer ellerinizi yumruk yapmakta zorlanıyorsanız, çatal bıçak tutmak size zor geliyor, ellerinizden düşüüyorsanız mutlaka bir doktora başvurmanız gerekiyor. Zira halk arasında iltihaplı eklem romatizması olarak adlandırılan ve dünyada en sık görülen iltihaplı eklem hastalığı olan...

Sayfayı Paylaş