gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

ünlü kişilerden güzel cevaplar!!!

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

doğum günü mesajlarına verilen cevaplar doğum günü mesajlarına güzel cevaplar mesajına verilecek cevap kutlamalarına verilecek Sokrat ölüme mahkum edildiğinde, eşi:
    - Haksız yere öldürülüyorsun, diye ağlamaya başlayınca, Sokrat:
    - Ne yani, birde haklı yere mi öldürülseydim!

Dünya nimetlerine ehemmiyet vermeyen yaşayışı ve felsefesiyle ünlü filozof Diyojen, bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbirşeyi olmayan kibirli bir adamla karşılaşır.
    İkisinden biri kenara çekilmedikçe geçmek mümkün değildir...
    Mağrur zengin, hor gördüğü filozofa: "Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem" der. Diyojen, kenara çekilerek gayet sakin şu karşılığı verir:
    - Ben çekilirim!!

Meşhur bir filozofa:
    - Servet ayaklarınızın altında olduğu halde neden bu kadar fakirsiniz? diye sorulduğunda:
    - Ona ulaşmak için eğilmek lazım da ondan, demiş.

Dostlarından biri, Fransız kralı 15. Lui' ye:
    - Majesteleri, akıl vergisi almayı hiç düşündünüz mü?
    Hiç kimse budalalığı kabul etmeyeceğine göre, herkes böyle bir vergiyi seve seve öder. Kral, alaylı alaylı gülerek:
    - Hakikatten enteresan bir fikir, cevabını vermiş. Bu buluşunuza karşılık, sizi akıl vergisinden muaf tutuyorum.

Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü Galile' ye hasımlarınından biri:
    - Efendim, kulaklarınız, bir insan için biraz büyük değil mi?
    Galile:
    - Doğru, demiş. Benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler de bir eşşeğe göre fazla küçük sayılmaz mı?

Fransa hükümet ricalinden biri Napolyon' un bir muharebede tenkide kalkışıp parmağını harita üzerinde gezdirerek:
    - Önce şurasını almalıydınız, sonra buradan geçerek ötesini zaptetmeliydiniz, gibi fikirler belirtmeye başlayınca, Napolyon:
    - Evet, Onlar parmakla alınabilseydi dediğin gibi yapardım.

Bir toplantıda bir genç M. Akif küçük düşürmek için:
    - Affedersiniz, siz veteriner misiniz? demiş.
    M. Akif hiç istifini bozmadan şu cevabı vermiş:
    - Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu?

İdam edilmek üzere olan bir mahkuma:
    - Diyeceğin bir şey var mı? diye sorduklarında:
    - Bu bana iyi bir ders oldu!!

Yavuz Sultan Selim, birçok Osmanlı padişahı gibi sefere çıkacağı yerleri gizli tutarmış. Bir sefer hazırlığında, vezirlerinden biri ısrarla seferin yapılacağı ülkeyi sorunca, Yavuz ;
    - Sen sır saklamayı bilir misin? diye sormuş. Vezir:
    - Evet hünkarım, bilirim dediğinde, Yavuz cevabı yapıştırmış:
    - Bende bilirim.

Sultan Alparslan 27 bin askeriyle bizans topraklarında ilerlerken, keşfe gönderdiği askerlerden biri huzuruna gelip telaşla:
    - 300 bin kişilik düşman ordusu bize doğru yaklaşıyor, der.
    Alparslan hiç önemsemeyerek şöyle der:
    - Bizde onlara yaklaşıyoruz.

Bir filozofa sormuşlar: Şansa inanırmısınız?
    Filozof: Evet, yoksa sevmediğim insanların başarısını neyle açıklardım

ünlü kişilerden güzel cevaplar!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. güzel cevaplar:))

güzel cevaplar:))

bir telefoncuya giren çocuk nakia 3310'ları incelemektedir. gülen bir yüzle onu izleyen kasiyere döner ve sorar: -abi bunun şarjı bi hafta gider mi? -sırtında bi aküyle dolaşırsan gider----------------------------------------------------------- bir toplantıda bir genç mehmet akif'i küçük düşürmek için sorar; -affedersiniz, siz veteriner misiniz? mehmet akif'in cevabı; -evet, bir yeriniz mi...
  2. ünlü kişilerden düşündüren sözler!

ünlü kişilerden düşündüren sözler!

düşündüren aşk sözleri ünlü kişilerin sözleri önemli kişilerin düşündüren anlamlı sözler ünlü insanların - Çin Atasözü Kopan bir ipe sımsıkı bir düğüm atarsanız, ipin en sağlam yeri artık bu düğümdür. Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan tek nokta yine o düğümdür... 2 - (Söz Sahibi Bilinmiyor) Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer......
  3. ünlü kişilerden aşkın tanımları

ünlü kişilerden aşkın tanımları

ünlü kişilerden aşk sözleri aşkın tanımları aşk tanımları Aristo: "Sevmek aci çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yanliz sevilmenin hiçbir zevki yoktur" Augustinus: "Sevgi ruhun güzelligidir." Franz Xaver Von Baader: "Özgürlük ask degildir, yalniz askin kapisidir." François Bacon: "Büyük insanlarda, liyakat sahibi olanlarin kendilerini budalaca...
  4. ünlülerin aradığınız kişiye ulaşılamıyor mesajları

ünlülerin aradığınız kişiye ulaşılamıyor mesajları

ALAATTİN CAKICI: Alooo yanlış numara çevirdin aslanım.Bize yanlış olmaz.Fıtık etmeyin lan beni!...Hadi maşş... KAMER GENC: Kapsadığınız numara arama alanı dışındadır.Yok.Olmadı.Yani aradığınız alan kapsama numarası dışındadır.Yok buda değil.Kapsama numarası.Eeeh..Ben bahça sulamaya gidiyorum ya.Aradığınız yönde tüm çiçekler sulanmaktadır işte o kadar. MUSTAFA DENİZLİ: Aradığınız numara...
  5. ilgili kişiler cevap bekliyorum

ilgili kişiler cevap bekliyorum

Merhaba ben ekim ayının 29 unda regl gördüm normalde 21 gün aralıklı oluyor ama kasimin 22 sinde oldum ve 5 günlük regl bu ay 2.5 gün sürdü. Regl öncesi ve sonrası bel kasık ağrısı devam ediyor göğüslerimde ağrı değil ama karıncalanma hissi oluyor. Acaba test yapmak için bir sonraki ayimi bekleyeyim sonuçları tam net olması için ne kadar daha beklemeliyim. Allahım ne olur oğluma bir kardes verrrr

Sayfayı Paylaş