Var Mısın

M

Misafir

Forum Okuru
Var Mısın
Benımle uzun sürecek olan bir beraberlıge hazır mısın? bu öyle bir beraberlık olacak ki;boyutları sadece şu görünen alemden ıbaret degıl,belkı de öteler ötesınde de sürecek olan bır bırlıktelık olacak.
Sana önce kendımden bahsedeyım ıstersen.Ben bır göçebeyım,hanı göçebelerı bılırsın,cadırlarını kurarlarken söküp yollarına revan olacakları günlerı de düşünürler,yüklerı hafıftır,topraga baglanma duyguları yoktur,hele ınsanlara mınnet etme duyguları asla yoktur,cesur ve bırbırlerıne baglıdırlar.
İşte ben de böyle bır göcebeyım,daha dogrusu hayat şartları benı göçebe yaptı bır nevı.Ne bır ülkeye,toprağa ne de bır güzele bağlanabıldım,belki de bır güzele bağlanamadığımdan kendımı hep göcebe hıssettım,bu yüzden yüküm hep hafıf oldu,bu yüzden geçici ve fanii şeylere gönül bağlamadım.
Belkı de sen benı bır mekana,zemıne ve yuvaya baglarsın ne dersın?
Hayatta bır takım şeylere tam anlamıyla inandım,aslında kendımı olay ve hadıselerın tam da ortasında yapayalnız buldugumda bu degerlere ınanmam gerektıgını anladım.Önce kendı kararlarımı kendımın alması gerektıgıne ınandım,başkalarının verecegı kararlar netıcesı gelen mutluluga,tercıh ettım kendı kararlarımdakı acı ve cılelerı...ama artık kararları beraber verecegız.
beraber verecegımız kararlar netıcesı gelen acılara,ızdıraplara ya da sevınclere var mısın?
Hayat bır bukalemun derısınden bıle daha degısken inan,ve bır haftalık süre ınsan hayatını toptan degıstırebılıyor bunu ben kendı hayatımda yaşadım,bazen zırvedeyken kendımı yerde buldum ve yerdeyken de zırvelere tırmanabıldım ama hayat bıze hangı rolü bıcerse bıcsın bu rollerı layıkıyla oynamaya hazır mısın?
Hırs hayatımda hasaret sebebi olabılır düşüncesıyle dünyevı konularda pek ısrarcı olmadım,bılmıyorum belkı de ya hata ettım ya da bu sözü yanlış yorumladım,aslında böyle yorumladıgım ıcın pişman da degılım ancak,artık dünyada ki iyilik ve güzelliklere de talıbım.
benımle dünyayı avuçlarımıza almaya var mısın?
...Ama yine de ruhuma devrışlik ruhu hakim,bakarsın avuçlarımda olanı,kalbime yerleştıremedıgımı,bir türlü değer veremedıgımı,bır cırpıda terkederım(bılırım yaparım)işte o anda bile ardına dönüpte bakmadan peşim sıra gelır mısın?
Sırtımı önce ONA sonra sana dayamak isterım,bır ayagım pergel gıbı senın merkezınde olsun ısterım,sırtımdakı bu taşınmaz yükü emanetın ya da taşımaktan acız olduğum emanetı seninle paylaşmak isterım
bu emaneti hakkıyla tasıyabılmemde bana yardımcı olur musun?
Senden cok şey mı ıstedım,bu bahsettıgım şeyler ancak eskı türk fılımlerınde ya da bollywood fılımlerın de mı olur?Çok mu hayalcıyım yoksa,belkı de öyleyım bılmıyorum ama hep yanımda olmanı ıstıyorum,basarımı senınle paylaşmak,kutlamak,hüznümü senınle sakınlestırmek ıstıyorum.
Bu dünya da tam anlamıyla mutlu olunur mu?bılemıyorum,belkı felsefı bır tartısma konusu,evet dıyebılırsınız ya da ancak bu dünyada aptallar mutlu olur dıyebılırsınız,...ANCAK eger sen bırtanem,eger sen melegım,eger sen bebeğim yanımda olur ve bu kutsal yükü beraberce son anına kadar taşıyabılırsek hem bu dünya da hem de dıger alemde mutlu oluruz
benımle böyle bır beraberlıge var mısın?

Geri