gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Xenforo belirli bir kategoriye noindex nofollow nasıl veriliyor ?

Konu, 'Xenforo' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Özellikle eski ve köklü forum siteleri olan kişiler xenforo yazılımının piyasaya çıkmasından itibaren, daha light ve daha kullanışlı olan bu ara yüze geçtiler. Bu itibarla çooook önceleri copy paste durumu olduğundan dolayı belirli bir zamandan sonra artık forum siteleri çöplüğü andırmaktadır. Bu itibarla sizler temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Çoook eski bir siteye sahip iseniz, muhtemelen bazı resimleriniz ölmüş, konunuz copy'nin ta en dibi olmuş ve güncelliğini yitirmiş olabilir. Bunun için öncelikle sizler bu konularınızı tespit edeceksiniz. Bu durumdan çok büyük şekilde muzdaripseniz ve bu kadar konuyu nasıl tarayacam diyedüşünüyorsanız, bana [email protected] adresinden ulaşabilir ve ücrete mukabil olarak yazılımcımızın yaptığı bu konuları tespit etme yöntemini satın alabilirsiniz. Fiyatı 50 dolar arkadaşlarım.

Şimdi öncelikle bu konuları tespit ettiğinizi düşünerek, forumunuzda çöplük, çöphane ya da gereksiz diye bir kategori oluşturun. Kategori var ise muhtemelen id numarası da sizle bulunacaktır. Diyelim ki kategori id numaranız 169 olsun ( bizim çöplük id nosu bu )

Buna göre konuları bu kategoriye taşıyorsunuz. Yapacağınız işlemler küçük bir kod parçacığı ile mümkün olacaktır onu da aynen sizlere veriyorum.

Şablonu Düzenle: PAGE_CONTAINER
    </head> Kapatma tagının hemen üstüne alabilirsiniz. ( Çalışmaz ise head kapatma tagının altına alın deneyin )

<xen:if is="{$forum.node_id} == 169">
    <meta name="robots" content="noindex,nofollow" />
    </xen:if>

Şeklinde yaptığınızda artık bu kategorinizdeki tüm konular için google tarama yapmayacak. Önemli bir hatırlatma arkadaşlarım. GOogle tarafından tarama yapılmayacak olan bu konulardaki adsenselerinizi kaldırmanız yararınıza olcaktır. Aşağıdaki başlıktan ulaşabilirsiniz.

GOOGLE KODLARINI BELİRLİ KATEGORİDE GÖSTERME TIKLAYIN

Anasayfamızdaki çöplük kategorisini kontrol edebilirsiniz. Bu kategori ve bu kategorinin içindeki tüm konular noindex,nofollow yapılmıştır.

xenforo kategori noindex nofollow.jpg

Son düzenleme: 15 Ağustos 2016
    BEYZA21 bunu beğendi.
Xenforo belirli bir kategoriye noindex nofollow nasıl veriliyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. telefon şehir kodları nasıl veriliyor?

telefon şehir kodları nasıl veriliyor?

Türkiye'deki telefon şehir kodları listesine bakarsanız, birbirine komşu şehirlerin kodlarının çok farklı, kod numaraları yakın olan şehirlerin ise birbirlerinden çok uzak olduklarını görürsünüz. Bunun nedeni, kod sisteminin tuşlu telefonlar yaygınlaşmadan önce kadranlı telefonlara göre kurulmuş olmasıdır. Kadranlı telefonlarda 9'u çevirmek için, hizasındaki deliğe parmağınızı sokup, sonuna...
  2. Rep Nasıl Veriliyor

Rep Nasıl Veriliyor

Arkadaşlar biz üyelerin rep verebilme özelliği var mı, varsa ben bunu göremedim yardımcı olur musunuz.şimdiden teşekkürler.
  3. Telefon şehir kodları nasıl veriliyor?

Telefon şehir kodları nasıl veriliyor?

telefon Gerçektende düşündürücü değil mi?O kadar çok telefon numarası var ki saymakla bitmez.Acaba hiç mi denk gelen numara yok diye düşünüyorum ama nasıl yapıyorlarsa herkesin numarası farklı oluyor.Buna hep hayret kalmışımdır:) Türkiye'deki telefon şehir kodları listesine bakarsanız, birbirine komşu şehirlerin kodlarının çok farklı, kod numaraları yakın olan şehirlerin ise birbirlerinden...
  4. Xenforo belirli üye gruplarına reklamı açma kapatma işlemi nasıl yapılıyor

Xenforo belirli üye gruplarına reklamı açma kapatma işlemi nasıl yapılıyor

Özellikle online şekilde çok fazla üyesi bulunan ve sürekli olarak forumda olanlar için adsense reklamlarının gösterilmesinden daha saçma birşey bulunmamaktadır. Bundan dolayı şimdi dilerseniz sizlere belirli üye gruplarına adsenseyi nasıl kapatıp açıyoruz onu göstermek istiyorum. Öncelikle bilmeniz gerekenler Her üye grubu, her siteye göre rakkamsal anlamda değişiklik gösterebilir. Bundan...
  5. Xenforo belirli kategoride reklam görünmesin nasıl ayarlanıyor

Xenforo belirli kategoride reklam görünmesin nasıl ayarlanıyor

Xenforo kullanıcıları için özellikle vazgeçilmezler arasında yer alan bu durum dp gibi siteler üzerinden satışa sunuluyor. Yani Adsense ya da gösterilmesini istemediğiniz her ne ise şu kategoride gösterme diyebiliyorsunuz. Bunun için adamlar 75 dolar gibi bir para istiyorlar. Bayada teferruatlı aslında hani ihtiyacı olanlar buradaki linke bakarak bunu satın alabilirler, free olarak...

Sayfayı Paylaş