gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Yabancı Gözüyle Ülkemizde Olup Bitenler

Konu, 'Çöplük' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Bükreşli; Cinsiyet: Erkek; Yaş: 32; İl: Yurtdışı

Yıllardır çalıştığım şirkette satış müfettişi olan Alex`i ev sahibi evden kovduğu için geçici olarak yanıma tasındı. Tek kelime Türkçe bilmeyen ve Türkiye`yi Avrupa sanan arkadaşımın ilk gün gözlemleri:

1) Kabloda tek Türk kanalı Show TV olduğundan haberleri (Reha Amcamı daha doğrusu)seyrediyorduk. (Tek kelime Türkçe bilmediğini yukarda yazmıştım.) Bana donup, bu kanalın haber müdürünün çok salak olduğunu söyledi. Nedenini sorduğumda, "Çok agresif ve konuşmayı bilmeyen çirkin birini spiker yaptığı için" dedi. "Haber müdürü o zaten" dediğimde yanıtı, "O zaman TV'nin sahibi salak" oldu.

2) Kemal Derviş`i Başbakan sanarak,Ne kadar akilli bir başbakanınız var dedi. "O ekonomiden sorumlu bakan" dediğimde, "Neden 15 dakika onu gösterdiler o zaman" diye sordu. "Ülkemde kriz var. Millet ekmek bulamıyor" dediğimde ise, "O zaman neden milletin perişan durumunu göstermiyor da bakanın tenis maçını gösteriyor" dedi.

3) Ecevit basın açıklaması yaparken (bu Aziz Nesin`lik) bana donup başbakanımızın ne aptal olduğunu söyledi. Nedenini sorduğumda, "Bak ne yürüyebiliyor, ne konuşabiliyor, ne okuyabiliyor, ne görebiliyor bu adam. 80 yaşındaki birini basın sözcüsü yapmış sizin başbakan" deyince patladım "Salak, o bizim başbakan" deyince, yüzde kaç oy aldığını sordu. "Ne bileyim, yüzde 30 almıştır" dedim. "O zaman Türk halkının yüzde 30`u salak" dedi.

4) Televole`lerde gösterilen mankenleri çingene sandı. Onlar manken dediğimde, "Benim çıtır bunların hepsinden güzel" dedi. Adam Ebru Şallı`yi bile beğenmedi.

5) Alex`e Türkiye`ye tatile gelmesi teklifinde bulundum. Yanıtı, "Yok, Türkiye TV` deki gibiyse ben almayayım. Sen git" oldu.

alıntıdır

Yabancı Gözüyle Ülkemizde Olup Bitenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yabancıların Gözüyle Peygamberimiz *

Yabancıların Gözüyle Peygamberimiz *

* Yabancıların Gözüyle Peygamberimiz *
  2. Yabancıların gözüyle Efendimiz(s.a.v)

Yabancıların gözüyle Efendimiz(s.a.v)

yabancıların gözüyle hz muhammed Mahatma Gandhi=''Ben şu kanaate vardım ki,İslamiyet'in süratle yayılması,kılıç yüzünden olmamıştır.Aksine herşeyden evvel sadeliği,mantıki olması ve Peygamberinin büyük tevazuu(alçak gönüllülüğü),sözünü daima tutması,yakınlarına ve Müslüman olan herkese karşı sonsuz bağlılığı yüzünden,İslam dini birçok insan tarafından seve seve kabul edilmiştir''...
  3. Yabancı Ülkelerden Atasözleri

Yabancı Ülkelerden Atasözleri

Yabancı Atasözleri yabancı ülkelerden atasözleri Elbette ki sadece bizim Türkçemizde yok atasözleri melekler :) Bu yazımızda yabancı ülkelerden derlediğimiz birbirinden ilginç atasözlerini bulacaksınız :) Alman atasözleri Düşmek suç değildir,düşüp kalmak suçtur. Gözler kendilerine, kulaklar başkalarına inanırlar. Kadeh içinde, denizde boğulanlardan çok daha fazla insan boğulmuştur....
  4. yabancı ülkelerde doğum izni ne kadar

yabancı ülkelerde doğum izni ne kadar

Merhaba.Ben yurtdışına gelin geldim ve çalışmaya başlayacağım.Yakın zamanda da bebek düşünüyoruz.Acaba yabancı ülkelerde doğum izinleri ne kadar oluyor ?

Sayfayı Paylaş