gebe
  1. yaseminn

yaseminn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

yağmur damlası gibi hayat....

Konu, 'Meleklerin Günlüğü' kısmında yaseminn tarafından paylaşıldı.

[FONT= ]Bazen yağmur yağar içimiz kasvetle dolar ya... bu kasveti önemsemiyorum çoğu zaman...şöyle ki: Yağmuru seviyorum; sağnak olmayanı... Ilık havada yağanı; çiçekleri hırpalamayanı...
    İnsanları ıslatıp üşütmeyeni...
    Değdiği yere bereket getireni...
    [/FONT]
    [FONT= ]Yağdığı yeri temizleyen, yağmuru seviyorum...evet hayatta işte böyle kırılgan gönlümüzü hırpalamayan bir yaşamımız olsa,içimizde ki o küçücük çocuğun sürekli oynadığı güldüğü bir periyotta yaşasak ne güzel olurdu.fazla mı iyimser oldum bu konuda bilmiyorum ama böyle bir yaşamı herkes isterdi.belki de hayattan beklentilerim çok büyük belki de o küçük kızın büymesini istemiyorum.ama ben büyüdükçe o küçücük kızda büyüyor sanki.bazen umutlar tükeniyor yaşama karşı bazende çok umutla bakıyorum.artık anladım ki umutların tükenmesi daha ağır basıyor tıpkı bir karabasan gibi.bazende kendime diyorum ki;

Hayat her zaman karakış değil yoğun yağmurları yağdığı...inan bir gün bahar gelecek,yine kayısı ağaçlarında tomurcuk çiçekler açacak...yemyeşil kırlardaaçan binbir ayrık otlarının kokusunu hissedecek,adı olmayan narin sarı çiçeklerin güzelliğini göreceksin...aklına anıların gelecek.çok güzel günlerdi diyeceksin.içinde hafif bir acı yüzündebelli belirsiz bir tebessüm gözlerinikapatıp hayatı içine çekeceksin...yaşadığın acılar bir yanık yarası gibi acıttıkça acıtacak...derin izlere rağmen yanık yarasıda iyileşir be gülüm,herşeye rağmen bilirsin hayatın anlamı ve yaşam belirtisi olduğunu.kendine dön ve sev o incinmiş küçük kızı...şu anda gecenin bir yarısını geçmiş sabahın ilk ışıklarını beklerken yazıyorum bunları.ama kendime verdiğim nashatları da ihmal etmiyorum.yağmur dmlası gibi bir hayattan vazgeçemiyorum yinede.her zaman yerinde düşen damlalar misali.....
    [/FONT]

yağmur damlası gibi hayat.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yağmur resimleri gerçek gibi

yağmur resimleri gerçek gibi

Yağmur resimleri yağmur resmi yağmurlu resimler yagmur resmi yagmur resimleri Küçüklüğümde, yağmurdan kaçardım sevmezdim ben ya. Daha sonraları büyüdüğümde, o günleri hatırlayacağım ve isteyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Yağmurda sevdiceğinizle el ele, ağzınızdan duman çıka çıka, ya da sigaranızı tüttüre tüttüre yürümek gibisi var mı ? Hele bir deniz kıyısın da ya da göl kenarında iseniz demeyin...
  2. Asya - Bir Yağmur Damlası

Asya - Bir Yağmur Damlası

Asya - Bir Yağmur Damlası hani düşlerim yıldızlar bana uzak gün gibi güneş gibi çok şey var anlatacak bir yağmur damlası kırık pencere gece çok soğuk dargın günlere canımda bir can yok kapımda güllerim sararan yapraklar adımdır benim
  3. Güneşle gelen yağmur gibiydi hayat..Ama kesinlikle eskisi gibi deil..!!!!

Güneşle gelen yağmur gibiydi hayat..Ama kesinlikle eskisi gibi deil..!!!!

Günesle gelen yagmur gibiydi hayat; Bir yanda deli dolu yasama sevinci, Bir yanda inceden vuran bir hüzün. Ne günesin yagmuru durdurabilmesi, Ne de yagmurun günesi kapatabilmesi gibi; Ne yasama sevincim kovabilirdi hüznümü içimden, Ne de hüznüm yasama sevincimi öldürebilirdi. Bazen düsmandilar birbirlerine, Bazen de dans ederlerdi ahenkle. Yine de yasam bir oyun gibiydi Kimi...
  4. Hayat Yağmurda Dansetmeyi Becerebilmektir!

Hayat Yağmurda Dansetmeyi Becerebilmektir!

hayat fırtınanın geçmesini beklemek değildir ki yağmurda dansetmeyi becerebilmektir hayat fırtınanın geçmesini beklemek değil yağmurda dans etmeyi becerebilmektir Kadın sabah kalkmış, aynaya bakmış ve kafasında yalnız üç kıl saç görmüş. "Hımm, demiş galiba bugün saçımı örgü yapacağım!." Öyle de yapmış, günü de harika geçmiş. Ertesi gün kalkmış, aynaya bakmış, kafasında iki tel saç...
  5. Yağmur Atacan hayatı

Yağmur Atacan hayatı

yağmur atacan biyografi yağmur atacan hayatı nereli su biyografi yağmur atacan hayatı, kimdir, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, filmleri, dizileri, biyografi "Dokdorlar" adlı dizi ile ve Pınar Altuğ ile yaptığı evlilikle tanıyoruz bir çoğumuz Yağmur Atacan'ı... Peki Yağmur Atacan hakkında daha başka bildiklerimiz var mı? O halde buyrun öğrenelim Melek'ler:) Doğum Yeri :...

Sayfayı Paylaş