gebe
  1. Krizantem

Krizantem Forum Okuru

yağsız ıslak kek(denedimm)

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Krizantem tarafından paylaşıldı.

ıslak kek islak kek yağsız ıslak yağsız tarifi islakkek Malzemeler 4 yumurta
    3 fincan şeker
    3 fincan un
    3 yemek kaşığı kakao
    1 çay kaşığı kabartma tozu
    1 Lt süt
    1 paket çikolata sosu

Hazırlanışı:
    Şeker ve yumurtayı çırpın un kakao ve kabartma tozu da ilave edip çırpmaya devam edin hazırladığınız kek hamurunu tepsiye boşaltın .165 dereceye ısıttığınız fırında 45 dk dakika pişirin fırından çıkardığınız sıcak kekin üstüne 1.5 su bardağı soğuk süt dökün keki dilimledikten sonra dilimlerin üzerine çikolata sosu dökerek servis edebilirsiniz .
    Çikolata sosunun hazırlanışı:
    2.5 su bardağı süte bir paket çikolata sosu karıştırarak pişirin

pamukşekeri bunu beğendi.
  2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Çok hoş bi tarif valla denemek lazım teşekkürler :)

3. Krizantem

Krizantem Forum Okuru

evet evet mutlaka dene çok güzell beni istemeye geldikleinde yapmıştım bunu çok beğenmişlerdi:)

yağsız ıslak kek(denedimm) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ıslak kek

ıslak kek

Malzemeler 4 adet yumurta 2 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 2 su bardağı süt 3 yemek kaşığı kakao Aldığı kadar un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Ekstra Sos İçin 1,5 su bardağı toz şeker 1,5 su bardağı süt 1/2 su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı kakao Yapılışı Öncelikle yumurta ve şekeri iyice çırpın. Sonra sıvı yağı, sütü, kakaoyu ve diğer malzemeleri karıştırın. Kek...
  2. fındıklı ıslak kek

fındıklı ıslak kek

Fındıklı Islak Kek: Malzemeler: * 125gr tereyağı * 180gr bitter çikolata * 1 su bardağı (165gr) toz şeker * 4 yumurta, çırpılmış * 1 su bardağı (150gr) un, elenmiş * yarım su bardağı yoğurt * yarım su bardağı fındık, kavrulmuş ve irice dövülmüş Hazırlanması: 1. Fırını 175C'ye getirin. Küçük boy bir kaba yağlı kağıt serin. 2. Tereyağını ve çikolatayı bir tavada düşük ısıda...
  3. Islak Kek Tarifi Denenmiştir...

Islak Kek Tarifi Denenmiştir...

ıslak kek tarifi tepside ıslak kek tarifi denenmiş denenmiş tarifleri ıslakkektari Malzemeler: 1 Su Bardağı Şeker 1 Su Bardağı Sıvıyağ 3 Yumurta 1 Pk Kakao 1 Pk Kabartma Tozu Vanilya 2 Su Bardağı Süt (Yoğurtta olabilir ama ben denedim güzel olmadı) Alabildiğince Un Yapılışı: Yumurtalar ve şeker 3 dk çırpılır. Sonra sıvıyağ süt kakao vanilya karıştırılır ve mikserle...
  4. Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

ıslak kek tarifi ıslak kek nasıl pişirilir ıslak kek malzemeleri çikolata krizim tuttuğunda aklıma ilk gelen şey nedense çikolatalı kek oluyor. ıslak kekin beni cezbedici bir yanı var. çok kolay pratik olmasıda ayrıca işime geldi tabi. akşamları çayın yanında birşeyler arıyor insan. bende en sevdiğim keki yapıyorum elbette. malzemelerine ve yapılışına gelince meleklerim 2 su bardağı süt 2...
  5. Süp Süper Islak Kek

Süp Süper Islak Kek

ıslak kek Biricik teyzoşumun severek yaptığı bizimde bayıla bayıla yediğimiz süp süper ıslak kek tarifini sizlerle paylaşmaya geldim kızlar :D:D ben henüz denemedim ama yediğim için vede hamarat teyzoşumun elinden çıktığı için çok güzel oluyo. hemen ilk fırsatta bende yapacağım şimdi sizlere tarifi vereyim resimdeki kek teyzeme ait değil ama tarif kesinlikle teyzoşumun tarifi :D:D...

Sayfayı Paylaş