gebe
  1. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Yalan Makinesi Erkekler

Konu, 'Ah Erkekler' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

erkekler Kadın ve erkek ilişkileri yüzyıllardan beri hala tam olarak çözülemedi.Bu birbirini tamamlayan iki yarımda eksikler var. Bunlardan nerdeyse en büyüğüde yalan söyleme zaafı.Bazı erkekler yalan söylemeyi hiç beceremezken,hal ve hareketlerinden yalan söylediğini belli ederken, bazıları kişilik değerlerini artırma amacıyla zararsız yalanlar söylerler. Erkeklerin hangi konularda daha fazla yalan söylediğini belirlemek için yapılan araştırma sonucunda bakın ne sonuçlar ortaya çıkmış.

Bilgi yalanı
    Hiçbir bildikleri olmasa da, erkeklerin yüzde 84'ü bilgi sahibiymiş gibi davranıyor. Kendilerini sorun çözme konusunda yetenekli görüyorlar.

Duygu yalanı
    “Bir problemin mi var?” erkeklere sorulduğunda, genelde “Hayır, yok!” derler. Zaaflarını açığa vermeyi sevmediklerinden bunları gizlerler.

Korku yalanı
    Erkekler, cesur olmaları gerektiğini sanırlar. Onun için korkularını ve fobilerini (örümcek gibi) saklarlar.

Tembellik yalanı
    Yaptıkları her şeyi abartılmış gerekçelerle savunmayı hoşlanırlar. Beyinlerinin arkasında yatan düşünce: Yaptıkları her şeyin bir anlamı olmasını isterler.

Kaytarma yalanı
    Uzun süreli tartışmalardan kaçmak için, soruları hemen kısa bir ”Evet” ile cevaplandırırlar. Örneğin ”Beni halen seviyor musun?” veya ”Bu elbise bana yakıştı mı?” suallerini.

Ağzından çıktığıyla aklından geçirdiği

Yalana ilişkin yapılan çeşitli araştırmalarda, erkeklerin söylediği ve aklından geçirdiği arasında dağlar kadar fark olduğu ortaya çıktı. Bunlardan bazı örnekler:

Söylediği: “Ben daha çok evime bağlı bir insan sayılırım”
    Düşündüğü: “Kahvehanelerin çoğunda bana ayak basma yasağı konulduğundan beri”.

Söylediği: “Neden bu kadar kıskanç olduğunu gerçekten anlamıyorum?”
    Düşündüğü: “Sibel, Burcu ve Hülya Allah'tan öyle değiller”.

Söylediği: “Çok çalıştığını görmek beni üzüyor”.
    Düşündüğü: “Sen temizliğini yaparken ben televizyon izleyeyim bari”

Söylediği: “Ne, çocuk yine ishal mi oldu?”
    Düşündüğü: “Oysa bira içtikten sonra ne güzel hemen uykuya dalmıştı...”

Söylediği: “Her zaman için arkadaş kalabiliriz”
    Düşündüğü: “Beni telefonla aramadığın sürece”

2. sahtedüşler

sahtedüşler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    erkelerin işi gücü yalan zaten...

Yalan Makinesi Erkekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkekler Niye Yalan Söyler?

Erkekler Niye Yalan Söyler?

Bir erkek yalan söylediğinde her zaman onurlu ve gerekli bir nedeni vardır. Bir gün, oduncunun teki nehrin hemen üzerinde, bir ağacın dallarını keserken, kazara baltasını suya düşürür. Kederinden ağlamaya başlayan oduncunun haline üzülen Tanrı aşağı iner ve "Niye ağlıyorsun?" diye sorar. Oduncu durumu anlatır ve baltası olmazsa aç kalacağını söyler. Tanrı hemen suya dalar ve dipten...
  2. Erkekler Neden Yalan Söyler

Erkekler Neden Yalan Söyler

Bir erkek yalan söylediğinde her zaman onurlu ve gerekli bir nedeni vardır. Bir gün, oduncunun teki nehrin hemen üzerinde, bir ağacın dallarını keserken, kazara baltasını suya düşürür. Kederinden ağlamaya başlayan oduncunun haline üzülen Tanrı aşağı iner ve "Niye ağlıyorsun?" diye sorar. Oduncu durumu anlatır ve baltası olmazsa aç kalacağını söyler. Tanrı hemen suya dalar ve...
  3. Yalan Makinesi

Yalan Makinesi

Televizyondan veya gazetelerden, bizde pek olmasa da ABD’de polis sorgulamalarında gerektiğinde bir sanığın yalan makinesine bağlanarak, doğruyu söyleyip söylemediğinin kontrol edildiğini görmüş veya okumuşsunuzdur. Hatta ABD’de FBI veya CIA gibi çok önemli devlet görevlerine alınmaya aday memurlara da bu test uygulanmaktadır. ‘Polygraph’ denilen bir alet ile sanığa 4-6 adet sensör bağlanır....
  4. yalan makinesi nasıl çalışır?

yalan makinesi nasıl çalışır?

Televizyondan veya gazetelerden, bizde pek olmasa da AB D'de polis sorgulamalarında gerektiğinde bir sanığın yalan makinesine bağlanarak, doğruyu söyleyip söylemediğinin kontrol edildiğini görmüş veya okumuşsunuzdur. Hatta ABD'de FBI veya CIA gibi çok önemli devlet görevlerine alınmaya aday memurlara da bu test uygulanmaktadır. Tolygraph' denilen bir alet ile sanığa 4-6 adet sensör bağlanır....
  5. Erkekler neden yalan söyler :)

Erkekler neden yalan söyler :)

Erkek milleti değilmi işte :sinir: Ah şu erkekler yok mu, bazen biz kızların nasıl da canını yakıyorlar, değil mi? Kimi zaman bir kızı tavlamak için, kimi zaman da kendilerini olduklarından farklı göstermek için gözlerini bile kırpmadan yalan söylüyorlar! Öyleyse, sen de erkeklerin neden yalan söylediklerini öğren ve tuzaklarına düşme! Tavlamak için Erkeklerin çoğu biz...

Sayfayı Paylaş