gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Yaprak DökÜmü

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sebebim yoktu, kordonda yanlız yürümemin, Hava, kapalı ve rüzgarlı. Neden dışarıdaydım ? İnanın bende Bilmiyordum!...
    Deniz kenarındaydım ve sadece dalga sesi duyuyordum.
    Karanlık denizi de yutmuş,
    Ben ise gözlerimi dikmiş karşımdaki ağaçtayım.
    Sonbaharın gelmesini bekliyordu herhalde,
    Rüzgar ona darbe vurur gibiydi,
    Esintiden savruluyordu, bir oyana, bir bu yana...
    Sararmış yaprakları zayıflamış, düştü düşecekler.
    bir an içinde gibi hissettim kendimi.
    Dallardaki yaprak gibi hissettim kendimi.
    Sanırım bende saramıştım, derken önce biri.[​IMG]
    Sonra diğeri savrula savrula koptu.
    Ama onlar düşmek yerine yükseldiler...
    Sanki diğer yapraklara nazar edercesine , yükseldiler.
    Diğer yaprakların onlardan ayrılmaya niyetleri yoktu herhalde,
    Kopan dostlarını düşünüyor ve yere düşmelerini istemiyorlardı.
    İçlerinden geçirdikleri hisleri , onlara aktarıyor olmalılardı ...
    Onlarda yükseklere, daha yükseklere çıkıp bize ,
    Diğer yapraklara bakıyorlardı.
    Gülümsedikleri belli idi,
    Çünkü sonbahar gelmiş, kapımıza dayanmıştı.
    Nasılsa hiçbirimiz tutunamayacak , onların yanına uçuşacaktık...
    Birden karanlık denizin içerisinden vapur sireni ile kendime geldim,
    Ve ağaca sonkez bakarak,
    Kendiminde aslında o yapraklardan bir farkımın olmadığını düşünmeye başladım..
    Benden önce iki yaprak kopmuştu çoktan...
    Sıra illaki banada gelecek...

Toprağın ve hayatın gerçeği bu olsa gerek...

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Yaprak DökÜmü
    teşeküürlerrrrr adminimm

Yaprak DökÜmü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaprak Dökümü

Yaprak Dökümü

Yaprak Dökümü Bütün hayatını beş çocuğuna iyi fikirler ve temiz ahlak vermeye adayan Ali Rıza Bey, bir haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık görevinden istifa eder. Kızı Necla da İstanbul’da üniversiteyi kazanınca, ailece İstanbul’a yerleşmeye karar verirler. Aileden kalma eski evin tadilatı, Leyla’nın üniversiteye hazırlık kursu, Necla ve Ayşe’nin okul masrafları derken Ali Rıza...
  2. Yaprak Dökümü dizisinin künyesi

Yaprak Dökümü dizisinin künyesi

OYUNCULAR: Halil Ergün (Ali Rıza) Güven Hokna (Hayriye) Bennu Yıldırımlar (Fikret) Caner Kurtaran (Şevket) Deniz Çakır (Ferhunde) Bedia Ener (Neyyir) Gökçe Bahadır (Leyla) Fahriye Evcen (Necla) Seda Demir (Sedef) Tolga Karel (Sansar- Oğuz) Efsun Karaali (Ayşe) Bülent Fil (Selim) Yapım : Ay Yapım Yapımcı: Kerem Çatay Yönetmen: Mesude Eraslan Senaryo : Ece Yörenç, Melek Gençoğlu Oyuncular:...
  3. Yaprak dökümü

Yaprak dökümü

Bütün hayatını beş çocuğuna iyi fikirler ve temiz ahlak vermeye adayan Ali Rıza Bey, bir haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık görevinden istifa eder. Kızı Necla da İstanbul’da üniversiteyi kazanınca, ailece İstanbul’a yerleşmeye karar verirler. Aileden kalma eski evin tadilatı, Leyla’nın üniversiteye hazırlık kursu, Necla ve Ayşe’nin okul masrafları derken Ali Rıza Bey’in emekli...
  4. Yaprak Dökümü sezona giriyor

Yaprak Dökümü sezona giriyor

Buakşam nefes kesen bölümü ile sezona veda edecek olan sevilen dizide bakalım ne tür gelişmeler var........ FERHUNDE NİKAH MASASINDA REŞAT NURİ GÜNTEKİN’İN AYNI ADLI ÖLÜMSÜZ ESERİNDEN GÜNÜMÜZE UYARLANAN VE İZLENME REKORLARI KIRAN DİZİSİ “YAPRAK DÖKÜMÜ” BİR ÇOK SÜRPRİZİN OLDUĞU “SEZON FİNALİ” BÖLÜMÜ İLE EKRANA GELİYOR. Ferhunde’nin evlenme kararı, Mithat’ın ayaklarını yerden keser. Ancak...
  5. Yaprak dökümü avatarları

Yaprak dökümü avatarları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş