gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Yara ve urlarınızı iyileştirecek macun tarifi

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; ur ve yaralar için macun ile ilgili bilgi vermektedir. Benim doğduğum yerde çocukların nazarını kesmek için kullanılan üzerlik kokusu pek hoş olmasa da her evde muhakkak bulunur. Şimdi de üzerliğin ana maddesi olacağı bir macun tarifi sunacağız. Çağımızın getirdiği bir hastalık olan urlar ve yaralar için kullanacağımız bu macun iyileştirici etkisiyle meşhur. Aslında şifalı bitkilerin kullanım biçimlerini bildikten sonra çare doğada bir yerlerde saklıdır her zaman. Birçok bitkisel karışımın faydalarını sizler için sıralamaya devam ederken ur ve yaralar için iyileştirici etkisi olan macunumuzun tarifini de aktarıyoruz.

Üç tutam üzerlik otu tohumu, ikişer tutam meyan kökü ve Menekşe kökü, bir tutam vanilya, üç adet misk soğanı ile birlik*te dövülerek ezilir. Hazırlanan karışım bir kaba konarak yirmi beş dakika süre ile suda pişirilir. Süzülerek elde edilen posaya dövül*müş keçiboynuzu unu ilâve edilerek macun kıvamına gelinceye kadar arı sütü ile yoğrulur. Hazırlanan macun menekşe yağı iye yumuşatıldıktan sonra bir kavanoza konarak serin bir yerde sak*lanır. Açılmamış katı urları ve yaraları iyileştirmek için hazırlanan bu macundan günde üç tatlı kaşığı yenir.

Yara ve urlarınızı iyileştirecek macun tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Urları Ve Yaraları İyileştirmek İçin Macun

Urları Ve Yaraları İyileştirmek İçin Macun

Üç tutam üzerlik otu tohumu, ikişer tutam meyan kökü ve Menekşe kökü, bir tutam vanilya, üç adet misk soğanı ile birlik*te dövülerek ezilir. Hazırlanan karışım bir kaba konarak yirmi beş dakika süre ile suda pişirilir. Süzülerek elde edilen posaya dövül*müş keçiboynuzu unu ilâve edilerek macun kıvamına gelinceye kadar arı sütü ile yoğrulur. Hazırlanan macun menekşe yağı iye yumuşatıldıktan...
  2. Kuvvet macunu tarifi

Kuvvet macunu tarifi

kuvvet macunu tarifi kuvvet macunu faydaları tarifleri enerji macununun faydaları Ülkemizde özellikle erkeğe cinsel gücünü arttırıcı olarak yedirilen kuvvet macununun nasıl yapıldığı bilgilerini sizlere vermek istiyorum:D Yapımında şu baharatlar kullanılır (41 adet): Karanfil, Zencefil, Galanya, Sakız, Yenibahar, Karabi*ber, Kremtartar, Kişniş, Kebabe, Havlican, Anason, Hindis*tan cevizi,...
  3. Siyatik için macun tarifi

Siyatik için macun tarifi

Bu konu; siyatik için macun ile ilgili bilgi vermektedir. Ağrılarımızın bir sebebi olabilecek olan siyatik için bitkisel çareler sunulmuş. Osmanlı döneminde neredeyse her hastalık için bir macun hazırlanır hatta hastalıklar baş göstermesin diye bu macunlar düzenli olarak tüketilirdi. Sağlığımız için zararı bulunmayan bu macunlar vücudumuzun ihtiyacı olan vitaminlerin depolanmış hali...
  4. Astımlılara ve nefes darlığına çare olan macun tarifi

Astımlılara ve nefes darlığına çare olan macun tarifi

Bu konu; astım ve nefes darlığına macun ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim kendim de alerjik astım hastasıyım ve özellikler hava değişimlerinde ciğerlerimde sıkıntılar baş gösterir. Küçük çocukken doktorum bana astımı; ciğerlerimizdeki küçük balonların iltihaplanması ,olarak anlatmıştı. İşte bu iltihaplı broşlarımızı rahatlatacak olan bir macun tarifiyle sizlere geldim. Sentetik gıdalar...
  5. Çıban ve urlar için etkili bir merhem tarifi

Çıban ve urlar için etkili bir merhem tarifi

Bu konu; çıban ve urlar için etkili bir merhem tarifi ile ilgili bilgi vermektedir. Vücudun kendini savunurken ortaya çıkardığı bir durum olan çıbanlar sanki büyük bir sivilceymiş gibi görünürler. Çıban ve urların içindeki irini akıtmasına yardımcı olan bir merhem tarifini sizlere sunuyoruz. Siğil, sivilce, çıban ve yara için dualar olduğu gibi doğanın çarelerine de burun kıvırmamak gerekir....

Sayfayı Paylaş