gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Yargilama Usulleri :

Konu, 'İcra ve İflas Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

yargılama usulleri basit yargılama usulü basit usulü nedir yargilama usulleri yargilama Madde 18 - (Değişik madde: 18/02/1965 - 538/11 md.)
    İcra mahkemesine arzedilen hususlarda basit yargılama usulü uygulanır.

Şu kadar ki, talep ve cevaplar dilekçe ile olabileceği gibi tetkik merci ine ifade zaptettirmek suretiyle de olur.

(Değişik fıkra: 17/07/2003 - 4949 S.K./4. md.) Aksine hüküm bulunmayan hallerde icra mahkemesi, şikayet konusu işlemi yapan icra dairesinin açıklama yapmasına ve duruşma yapılmasına gerek olup olmadığını takdir eder; duruşma yapılmasını uygun gördüğü takdirde ilgilileri en kısa zamanda duruşmaya çağırır ve gelmeseler bile gereken kararı verir. Duruşma yapılmayan işlerde icra mahkemesi, işin kendisine geldiği tarihten itibaren en geç on gün içinde kararını verir. Duruşmalar, ancak zorunluluk halinde ve otuz günü geçmemek üzere ertelenebilir. *1*

Yargilama Usulleri : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nalan - Usul Usul

Nalan - Usul Usul

Usul usul yavaştan gel Hissettirme bana aşkı Çok kırılgandır yüreğim Bana zehretme hayatı Sarılıp dizlerine kalsam öylece Hiçbirşey söyleme sen aşkım delice Ya bugün ya yarın ayrılı var diye Canım yanmaz hiç üzülme
  2. Görücü usulu evlilik...

Görücü usulu evlilik...

rüyada görücü usulü evlenmek İşte size görücü usulü evlilik. Görmeden karar vermeyin..... :laugh::laugh::laugh::laugh:
  3. Gaziantep usulu arap köftesi

Gaziantep usulu arap köftesi

arap köftesi gaziantep köftesi arap koftesi antep tarifi Gaziantep mutfağı gerçekten çok geniş ve lezzetli mutfakların başında geliyor bana göre.Sizlere Gaziantep mutfağından Gaziantep usulu arap köftesi ve yapılışını sunuyorum MALZEMELER: Soğan 1 adet toz kırmızıbiber 1,5 çay kaşığı Sarımsak 6 diş Un 1 çorba kaşığı Soğan 4 adet İrmik 1/3 su bardağı Taze sarımsak 1 adet yumurta 1...
  4. Karadeniz usulu Patlican kizartmasi

Karadeniz usulu Patlican kizartmasi

karadeniz yemekleri patlican yemekleri kizartmalar patlican kizartmasi patlicanli yemekler yoresel yemekler konulari burada melekler Merhaba Melekler, Bugun karadeniz bolgesi yoresel patlican kizartmasinin tarifini sizlerle paylasmak istiyorum... Standart kizartmadan biraz daha farkli, cunku bu patlicanlari ilk goren balik saniyor:) Yapimi oldukca basit aslinda...Yanina da mis gibi tane...

Sayfayı Paylaş