gebe
  1. Onurlu_Deniz

Onurlu_Deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

yeni yıl duası

Konu, 'Sevgini Haykır' kısmında Onurlu_Deniz tarafından paylaşıldı.

yeni yıl duası yeniyıl duası yeni yil duasi Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil...
    Sağlığı iyi olsun.

Kalbi ritmini çalsın. Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dışına taşsın. Ciğerlerinden nefes, midesinden gurultu, bacaklarından güç eksik olmasın.
    Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.

Sevdikleriyle birarada olsun. Kolu kollarına değsin, gözü gözlerinin içine baksın. Lafları birbiriyle başlasın. Nesi varsa, bölüşücek biri olsun; nesi yoksa, bulup getiricek biri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Bazıları dünyada tek olsun. Sevgisinin tamamını harcasın. Harcasın ki, ona büyük bir miras kalsın.

Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun. Onun yeri ayrı olsun. Onu soysun, başucuna koysun ama yalan uydurmasın. O herşeyine, her haline tek tanık olsun. Bir hareketiyle güldüren, bir hareketiyle ağlatan olsun. Duyguların hepsi onda olsun. Kalbi buna teslim olsun. Bütün şarkılar onu anlatsın. Aşık olsun, sırılsıklam olsun. Kurumasın.

Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. Başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın. İbadet eder gibi, bu keşfini hergün yeniden kutlar gibi, onu yapıp dursun. Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün. Daha iyi yaptıkça bunu başkaları da görsün. O başkalarının bunu gördüğünü, dış gözüyle görsün, iç gözüyle işine baksın.

Neşesi bol olsun.
    Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin. İçinde birşey durup durup zıplasın. Duydukları, gördükleri onu gıdıklasın, kahkaha attırsın. Gürültü çıkarsın. Saçma şeyler söylesin. Çocuklukta en şımardığı ana, sık sık gidip gelsin. Nereye gidip geldiği bilinmesin.

Değiştirmek istedikleri değişsin.

İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskilerini atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun. Dilediği yere taşınsın. Kendinden taşınmak isterse, içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun. Bileği, bütün alışkanlıklarıyla, bağımlılıklarıyla güreşsin.

Birşey ona sürpriz olsun. Günlerinden birgünü, bir pakete sarılı olsun. Açılınca, içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın. Bu gün üçyüzaltmışbeş'ten herhangi biri olsun. Öylesine bir pazartesi, arkaya kavuşturduğu ellerinde, unutulmaz bir salı saklasın. Öyle tahmini mümkün olmayan birşey olsun ki bu, hayatın zekasını anlatsın.

Bir hayali gerçek olsun. Bir hayale gözünü yumsun. Peşinden koşup, onu sobelesin. Hayalini kendinden saklamasın. Bir çizgi filmde olduğunu, herşeyin mümkün olduğunu unutmasın.

Bu duayı okusun. Kendi sesiyle duysun. Duası gerçek olsun.

Her kelimesine şükretsin. Tek satırına nazar değmesin. Amin.

2. Onurlu_Deniz

Onurlu_Deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    herkesin yeni yılını kutluyorum herşey gönlünüzce olsun

3. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    herkesin yeni yılı kutlu olsun:D

yeni yıl duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2010 yeni yıl mesajları

2010 yeni yıl mesajları

yılbaşı mesajları yilbasi mesajlari yeni yıl mesajları yılbaşı mesajı yeni yıl mesajı Yeni yılda sevdiklerinize yollayabileceğiniz çok özel ve birbirinden anlamlı mesajlar burda:)Buyrunuz mesaj çılgınları.Yeni yıldada parmaklarınız çalışsın boş durmayın:D ♥ Her yeniyıl bir başka güzel.. 2010 yeniyıl sizlere hayatınız boyunca unutamayacağız güzellikler yaşatsın. Yeniyıl ınız kutlu olsun...
  2. 2011 Yeni YIl Mesajları

2011 Yeni YIl Mesajları

2011 msj 2011 mesajlari İşte 2011 yılı için sevdiklerimize gönderebileceğimiz güzel sözler hazır mesajlar ve güzel tebrik kartları. Gönderebileceğimiz en güzel tebrik kartlarını ve hazır mesajları size özel seçtik İşte Yeni Yıl – Yılbaşı mesajları… -Mutluluk yağmurları altında şemsiyesiz kalman dileğiyle…Nice mutlu yıllara. - Görüyorum. Bu yıl yaşamında büyük değişikler olacak. Bol bol...
  3. Yeni yıla yeni masalarla girin.

Yeni yıla yeni masalarla girin.

Cam masa modelleri yeni tasarımlar, evlerinize ve yazlıklarınıza, çalışma odanıza göre tasarlanmış, Çok şık yeni model cam masalar sizleri bekliyor artık. Yeni yıla yeni eşyalar ..
  4. 2012 Yeni Yıl Mesajları Yeni Yıl Sözleri

2012 Yeni Yıl Mesajları Yeni Yıl Sözleri

Yeni Yıl Mesajları 2012 Yeni Yıl İle İlgili Güzel Sözler Yılbaşı Sözleri Yeni Yıl mesajları aSLINDA 2011 YILI BANA PEK İYİ GELMEDİ, ÖNCELİKLE BABAMI KAYBETTİM ŞUBAT AYINDA SONRA SEVGİLİMDEN AYRILDIM. oKULDAKİ DURUMUMDA İÇLER ACISI. iŞTE NET ÜZERİNDEN Birşeyler yapmak istiyorum. Bari bu 2012 yılı güzel geçsin ve huzurlu olayım diye düşünüyorum. Umarım herkesin yeni yılı güzel geçer. Neyse...
  5. Yeni Yıl Mesajları 2014

Yeni Yıl Mesajları 2014

yeni yıl mesajları, yılbaşı mesajları 2014, 2014 yeni yıl mesajları Sevgili melekler, yeni yıla özel birbirinden güzel mesajların bulunduğu bu sayfamızdaki kutlama mesajlarıyla yılbaşı gecesi hem sevdiklerinizi mutlu edecek, hem de sevdiklerinizi mutlu etmenin keyfini yaşayacaksınız. İşte 2014 yılbaşı için kutlama mesajları... 2013′d3 Acı ile bıraktığın gözyaşları 2014 da Mutluluk...

Sayfayı Paylaş