gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Yeşilay Haftası İle İlgili Bilgiler

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

yeşilay haftası niçin kutlanır yeşilay haftası neden kutlanır niçin kutlanılıyor kutlanıyor 1-7 Mart tarihleri arasında Yeşilay haftası olarak kutlanır.Sizlere yeşilay haftası ile ilgili geniş bilgileri sunuyorum. [​IMG]
    Yurdumuzda alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanmaya karşı olanlar 5 Mart 1920 tarihinde Hilâli Ahdar Derneğini kurdular. Hilâl – ay , ahdar – yeşil anlamındadır. Hilâli Ahdar, daha sonra Yeşilay adını aldı. Yeşilay Derneğinin kuruluş tarihini içine alan 1 – 7 Mart arası ülkemizde Yeşilay Haftası olarak kutlanır. Yeşilay Haftasında alkollü içkilerin, uyuşturucuların topluma, aileye, bireye zararları anlatılır.
    Uyuşturucu denilince esrar, afyon, kokain, LSD gibi uyuşturma özelliği olan maddeler akla gelir. Alkollü içkiler ise içildiğinde insanı sarhoş eden her tür içkilerdir. Alkollü içki veya uyuşturucu alanlar önce rahatlık, baş dönmesi duyar, sonra sarhoş olurlar. Sarhoşlar doğru düşünüp doğru karar veremezler. Kolay suç işlerler, içkili iken araç sürenler taşıt kazalarına neden olurlar. Alkollü içkiler, uyuşturucular insanda zamanla alışkanlık yaratır. Alkol almayı alışkanlık haline getirenlere alkolik denir. Alkolikler kazançlarını içkiye verirler. Çevrelerini rahatsız ederler. Bu yüzden alkolikler toplum içinde sevilmezler, sayılmazlar. İçki ve uyuşturucu kullanımı aile düzenini bozar.
    Uyuşturucu ve alkollü içkiler sağlığa da zararlıdır. Vücudumuzda önemli görevler yapan beyin, mide, kalp, akciğer gibi organlar içki ve uyuşturucudan etkilenir. Ülser, siroz, felç gibi hastalıkların nedeni uyuşturucu ve alkollü içkilerdir.
    Sigara : Toplumumuzda kullanımı yaygın olan bir keyif maddesidir. Sigara iştahı keser, sindirimi güçleştirir, dişleri sarartır, ülsere sebep olur. Akciğerde bronşları doldurur, öksürmeye yol açar. Sigaranın kansere de neden olduğu ileri sürülüyor.
    Ülkemizde uyuşturucu maddelerin yapımı, satışı, kullanılması, taşınması, bulundurulması yasaktır. Bu yasağa uymayanlar suç işlemiş olur. Suç işleyenlere ağır hapis cezaları uygulanır.
    Uyuşturucu maddelerin bir bölümü ilaç yapımında kullanılır. Bu amaçla bazı uyuşturucu maddelerin hükümet belirli koşullarla izin verir.
    Topluma, aileye, bireye zararlı olan içki ve uyuşturucuların kullanımını eğitim yoluyla engellemek için kurulan Yeşilay Derneği'nin simgesi; beyaz üstünde yeşil bir aydır. Yeşilay Derneği Genel Merkezi, Yeşilay adlı aylık bir dergi yayınlıyor. Bu dergi düzenli olarak alkollü içkilerin, uyuşturucuların, sigaranın topluma ve sağlığa olan zararlarıyla ilgili yayın yapıyor.
    Yeşilay Haftası boyunca öğrendiklerimizi yaşam boyu uygulayalım. Kötülüklerin anası olan uyuşturucu ve alkollü içkilerden uzak duralım.

Yeşilay Haftası İle İlgili Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeşilay Haftası

Yeşilay Haftası

yeşilay haftası ile ilgili karikatür yeşilay ile ilgili karikatür karikatürleri haftası oyun karikatürler Yurdumuzda alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanmaya karşı olanlar 5 Mart 1920 tarihinde Hilâli Ahdar Derneğini kurdular. Hilâl – ay , ahdar – yeşil anlamındadır. Hilâli Ahdar, daha sonra Yeşilay adını aldı. Yeşilay Derneğinin kuruluş tarihini içine alan 1 – 7 Mart arası ülkemizde...
  2. Yeşilay Haftası İle İlgili Güzel Sözler

Yeşilay Haftası İle İlgili Güzel Sözler

yeşilay haftası yeşilay haftası ile ilgili güzel sözler ile ilgili güzel sözler özlü özlü 1-7 Mart tarihleri yeşilay haftası olarak kutlanır.Yeşilayla ilgili sözleri paylaşarak bir nebzede olsa bende bu önemli ve anlamlı haftaya katkıda bulunmak istedim:) İçki bütün kötülükleri anasıdır İçki güldürür, süründürür, öldürür İçki sağlığın düşmanıdır İçki kötülükler doğurur İçki aile...
  3. Veremle Savaş Eğitimi Haftası İle İlgili Bilgi

Veremle Savaş Eğitimi Haftası İle İlgili Bilgi

Veremle Savaş Eğitimi Haftası İle İlgili Bilgi Selam arkadaşlar Veremle Savaş Eğitimi Haftası İle İlgili Bilgi yazmanızı rica ediyorum bu sayfadan yazarsanız sevinirim ya da önceden yaptığınız gibi ilgili konunun linkli başlığını verirseniz makbule geçer:)
  4. Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Bilgiler

Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Bilgiler

Kutlu Doğum Haftası Nedir Kutlu Doğum Haftası Nasıl Kutlanır Sevgili melekler, bu yazımızda Peygamber Efendimizin doğumunun kutlandığı Kutlu Doğum haftası ile ilgili bilgileri sizlere aktarıyoruz :) Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) anmak için, her yıl Nisan ayında organize edilen,Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî (Hicri Rebiulevvel ayının 12. gecesi), asırlardır...
  5. İlköğretim Haftası İle İlgili Çok Güzel Şiirler

İlköğretim Haftası İle İlgili Çok Güzel Şiirler

2012 İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Sevgili melekler, şurda okulların açılmasına fazla bir zaman kalmadı. İlköğretim okullarında bildiğiniz üzere okulların ilk haftası ilköğretim haftası olarak kutlanır. O hafta içinde haftanın anlam ve önemini belirten konuşlmalar yapılır, şiirler okunur. Biz de o hafta içinde şiir okumak isteyen minik meleklerimiz...

Sayfayı Paylaş