gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yilanlardakİ Isi Algilayici Sİstem

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

YILANLARDAKİ ISI ALGILAYICI SİSTEM

Çıngıraklı yılanın başının ön kısmındaki yüz çukurlarında bulunan ısı algılayıcılar, çevresindeki avın vücut sıcaklığının neden olduğu infrared ışınını saptar. Bu saptama, ortam sıcaklığındaki 1/300'lük bir derece artışını saniyenin binde 35'i kadar kısa bir sürede tespit edebilecek kadar hassastır.1 Bu hassasiyet o kadar fazladır ki, yılan kendisinden uzaklaşmış olan avının ayak izlerinden yayılan ısıyı tespit ederek onu takip edebilir.

2. fuhrer_albay

fuhrer_albay Forum Okuru

Ce: Yilanlardakİ Isi Algilayici Sİstem
    allahın mucızesı işte

Yilanlardakİ Isi Algilayici Sİstem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sİstem Performansi

Sİstem Performansi

olby Surround - Dolby Digital - DTS - THX Sistemler Kısaca özetlersek 4+1 ses sisteminiz varsa ön sağ ve sol hoparlörleri monitorunuzun yada Tv nin yanlarına yerlestirebilirsiniz.Manyetik korumalı olduklarından monitorden yada Tv den etkilenmezler. Oturacağınız yer bu yerlestirdiginiz hoparlorlerle ve sizin arasında bir uçgen cizilebilecek şekilde olmalıdır. Arka hoparlörler ise...
  2. Ne bicin yilanlar yavvv

Ne bicin yilanlar yavvv

Yilanlar...

yilanlar Bilinmeyen yönleriyle yılanlar dünyası Çevreye uyum sağlama konusunda usta olan yılanlar üzrinde yapılan bir araştırma bu soğuk ve ürpertici hayvanların, pek bilinmeyen, hayli şaşırtıcı yönlerini ortaya çıkardı. İşte yılanlar dünyasının bilinmeyen yönleri: KARAYOLU KENARLARINI ÇOK SEVİYORLAR Yüzebilen ve ağaca tırmanabilen engereklerin erkekleri, dişi bulabilmek için...
  4. Endokrİn Sİstemİ

Endokrİn Sİstemİ

ENDOKRİN SİSTEMİ ENDOKRİN SİSTEMİ Çok hücrelilerde vücudun uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan sistemlere düzenleyici sistemler denir. Düzenleyici sistemler endokrin sistem ve sinir sisteminden oluşur. A. SALGI BEZLERİ Hayvanların ve insanların vücudunda kandan aldıkları ham maddelerle özel kimyasal salgılar üreten organlara salgı bezi denir. Salgı bezleri salgılarına ve salgılarını...
  5. Boşaltım sistemi.. :)

Boşaltım sistemi.. :)

kadın boşaltım sistemi kadınlarda boşaltım kadın sistemi soruları ile ilgili sorular ve cevapları Kendime ait bir anı değil fakat okurken hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim... Bir gün okulda saglik dersindeyiz tabi herkes pür dikkat hocayi dinliyor. Sinifta çit yok. Dersimizin konusu ise hayvanlarda bosaltim. Neyse hoca konuyu anlatiyor, hocamiz tam "hayvanlarda bosaltim"...

Sayfayı Paylaş