Yoğurt Uyku Getirir mi?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

yoğurt uyku getirir mi yoğurt neden uyutur neden uyku getirir yapar yaparmi yoğurt yemek, uyku getirir mi, aralarında ki bağlantı, uyutur mu, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Genellikle akşamları uykumuz kaçtığında uyku getirir düşüncesiyle ya süt içeriz ya da yoğurt yeriz.Bunda gerçeklik payı var mıdır acaba?

Evet..Yoğurt, kalsiyum içeriği ve yapımında yararlanılan bakterilerin metabolik ürünleri nedeniyle sinir sistemini gevşetici ve sindirimi rahatlatıcı özelliğe sahip. Uyku getirici etkisi de buradan geliyor. Vücutta genel bir rahatlama ve gevşemenin oluşması, zaten belirli hormonların da salgılanmasını tetikliyor ve uyku getiriyor.

2. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye

o metabolik ürün laktik asit oleyor :D:D üretimindee CO2 açığa çıkmıyo,etil alkol fermentasyonuyla arasındaki en büy...biyoloji çalıştımda melekler :D:D şeyy ıhımm teşekkürler paylaşım için titan :)

Yoğurt Uyku Getirir mi? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çocuğunuzun Uyku Problemi Mi Var

Çocukların çoğunda belirli dönemlerde uyku problemine rastlanır. Bu konuda annelerin ve babaların uzmanlardan sıklıkla yardım almak istedikleri ise bir gerçek! Biz de bu hafta sizler için çocuklarda görülen uyku problemlerini ve çözüm önerilerini ele aldık... Yaşa Göre Ortalama Uyku İhtiyacı 12 aylık bebekler için: 13.5 saat 2 yaşındaki çocuklar için: 13 saat 3 yaşındaki çocuklar için: 12...
  2. Uyku sorunlariniz mi var???

UYKU BOZUKLUKLARI Uyku bozuklukları oldukça sık karşılaştığımız problemlerden biri.Gece uykusu saatleri önemli kişisel farklılıklar göstermekte.Örneğin bazılarımız erken yatıp erken kalkmayı,diğerleri ise geç yatıp geç kalkmayı tercih ederler.Geç yatanlar akşam saatlerinde erken yatanlar ise sabah saatlerinde daha verimli olurlar.Gece uyku saatini belirleyen önemli faktörlerden biri de uyku...
  3. yoğurt

Yoğurt günlük olarak evde yapılır. l Süzülen süt ateşe konur. l Süt kabın içinde kabarınca, bir kaşıkla karıştırılarak 5 dakika daha ateşte tutulur. l Süt elimizin dayanabileceği sıcaklığa kadar ılındıktan sonra bir kaşık yoğurt sütün içine katılır. l Kabın üzeri örtülerek yaklaşık 6 saat oda sıcaklığında bekletilir. l Yoğurt bir gün buzdolabında bekletildikten sonra...
  4. Balık yanında yoğurt yenmeli mi?

balık yanında ne yenir balık yedikten kaç saat sonra yoğurt yenir yoğurt yedikten kaç saat sonra ile yenirmi balıkla yenirmi Balık yerken insanın canı serin birşeyler çeker:DMesela ben balık yedikten sonra ayran içmeyi çok istiyorum ama tereddüt ediyorum acaba zehirlenirmiyim diye??Sonra suya talim ediyorum:)Artık balık yanında değil ayran içmek yoğurt bile yiyicem:D:D Balık yanında yoğurt...
  5. Sizce Para Mutluluk Getirir mi?

mutluluk paramıdır, mutluluk, para mutlulukmudur, maddiyat önemlimidir, paramı mutluluğu getiren, ilgili bilgilere buyrun melekler PARA ... PARA... PARA... yıllardır sorulan sorulardan biridir bu soru. ama bu zamana kadar net bi cevap alınamamıştır hep.bende merak ettim sordum ,gerçekten mutluluk = paramı'dır.'insan oğlu bi kağıt parçasının peşine düşmüş ömrünü çürütüyor' diyor bazıları...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. yoğurt uyku yaparmı

,
  2. yoğurt neden uyku getirir

,
  3. yoğurt neden uyku yapar

,
  4. yogurt uyutur mu,
  5. ayran uyutur mu,
  6. yoğurt bebeklerde uyku yaparml,
  7. yoğurt bebeklerde uyku yaparmı,