gebe
  1. SweetCurse

SweetCurse Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    0

Yoğurtlu Arpa Şehriye Salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında SweetCurse tarafından paylaşıldı.

Malzemeler
    • 1- 1,5 su bardağı arpa şehriye
    • 1 adet havuç
    • 1 su bardağı haşlanmış ya da konserve bezelye
    • Yoğurt
    • Konserve mısır
    • Tuz
    Hazırlanışı
    Bir tencerede şehriyeleri haşlamak için suyu kaynatın, kaynayan suya şehriyeleri ilave edin. Yumuşayana kadar haşlayın ve süzün. Derin bir kabın içerisinde yoğurdu karıştırın. Bu aşamada isteğe göre mayonez veya sarımsak ekleyebilirsiniz. Daha sonra haşlanmış ya da konserve bezelyeleri ve rendelenen havucu da yoğurda ilave ederek tuzunu ekleyin. Yine isteğe bağlı olarak içine kornişon turşu veya rendelenmiş salatalık da koyabilirsiniz. Son olarak şehriyeleri de karışıma ekleyerek güzelce karıştırın. Mısır ve dereotu ile süsleyebilirsiniz.

Yoğurtlu Arpa Şehriye Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arpa Şehriye Pilavı (Sadece şehriye ile)

Arpa Şehriye Pilavı (Sadece şehriye ile)

arpa şehriye pilavı şehriye pilavı arpa tarifi domatesli şehriyeli pilav tarifi Arpa Şehriye Pilavı MALZEMELER 1,5 su bardagi arpa sehriye 1/2 tablet tavuk suyu 2,5 yemek kasigi sivi yag YAPILIŞ TARİFİ Once yagi tencereye koyup kizmasini bekleyin ardindan,yarim bardak arpa sehriyeyi yagda kavurun. Sehriyeler iyice esmerlesince kalan 1 bardak sehriyeyi de ilave edin ancak tencereye...
  2. yoğurtlu bulgur salatası

yoğurtlu bulgur salatası

bulgurlu yoğurtlu salata bulgur salatası yoğurtlu bulgurla yapılan salatalar bulgur salatası bulgurlu salata Bulgurla yapılan herşey çok lezzetli oluyor..Güzel ve besleyici bu salatayı denemenizi tavsiye ederim... Malzemeler 1 kase ince köftelik bulgur 1,5 kase sulandırılmış yoğurt 3-4 kaşık mayonez 2-3 diş dövülmüş sarımsak taze soğanın yeşil yaprakları (ince kıyılmış) 1 kase iri...
  3. Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli)

Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli)

Sevgili melekler,pirinç pilavı ile bulgur pilavı yemekten gına gelenlere işte şehriye pilavı.İçini değişik malzemelerle lezzetlendirebilirsiniz.Geçenlerde mısırlı yapmıştım,bugün de havuçlu yaptım,umarım dener ve beğenirsiniz... Malzememiz; 2-3 bardak arpa şehriye 1 orta boy havuç Yarı yarıya tereyağı ve sıvıyağ (Ben sıvıyağ olarak zeytinyağı kullandım.) Su (İsterseniz et suyu )...
  4. Şehriye Salatası

Şehriye Salatası

şehriye salatası nasıl yapılır şehriye salatası tarifi aslında şehriyeli yemekleri pek fazla sevmem sadece pilavın içinde çok az görüntü olsun diye koyarım. bir ara şehriye pilavını denemiştim onuda öle aman aman sevmedim.bunuda çok tedirgin yaptım. ay ziyan mı olur acaba diye düşünerek ama iyiki yapmış denemişim.çok beğendim. bol nar ekşisi ile çok lezzetli oldu. nar ekşisini bütün salatalara...
  5. yoğurtlu semizotu salatası( resimli)

yoğurtlu semizotu salatası( resimli)

yoğurtlu semizotu salatası nasıl yapılır yoğurtlu semizotu salatası tarifi. normalde süt içemeyen biri olarak bol bol yoğurt tüketmeye çalıştığımdan yoğurdu da sade yiyemediğimden genelde salata türlerini yoğurtlu yapmaya çalışıyorum.tarifine gelince bir bağ semizotunu güzelce yıkayıp kesiyoruz üzerine sarımsaklı yoğurt moyanez tuz nane ve pul biber zeytinyağı ekleyip karıştırıyoruz.afiyet...

Sayfayı Paylaş