gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

yolun sonu ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Sanma dünyada kullar baki kalacak Elbet bu dünya fani bir son bulacak Anlamsız ameller hazlar hep kaybolacak
    Elbette ki her beden toprak olacak
    O ürperti veren yer mekân olacak
    Ne ürperti kalacak ne korkulacak
    Kimi derin uykuda huzur bulacak
    Kimi azap eza cefa sorgulanacak
    Kimi cehennemlik kimi cennet tacıdır
    İman etmek her kulun ihtiyacıdır
    Acı tatlı şen üzgün yaşadıkların
    Ne son haz göreceğin ne son acıdır
    Her ne olursa olsun gidenin yaşı
    İnan şu fani dünya yolun en başı
    Vicdanıdır Rabbidir bir tek sırdaşı
    Ruhu hesap verirken çürür naaş’ı
    Sanma ki bu yol bitip bir son bulacak
    Sanma beden çürüyüp can kurtulacak
    Elbet nedamet duyup iç burkulacak
    Her kul Rabbin huzurunda huzur bulacak

yolun sonu ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yolun Sonu

Yolun Sonu

Yolun Sonu.... Şimdi bütün yolların sonundayım işte Sevinçlerin bile mutlu etmediği insanı Acıların alışıldığı bir kayboluştayım.. Neden yoksun diye soruyorum kendime Cevabını kimsenin bilmediğini bile bile.. Oysa sadece istemiştim Ve ağlayan küçük bir yüzdüm sadece Yalvardım! Sessizce bağırdım ismini her saniye Kimse dönüp bakmadı,fark etmediler bile Oysa sadece istemiştim Bir gün...
  2. Aşkın yolu ilahisi

Aşkın yolu ilahisi

Severem ben seni candan içerü Yolum vardur bu erkandan içerü Şeri’at tarikat yoldur varana Hakikat meyvesi andan içerü Tecelliden nasib erdi kimine Kimünün maksudı bundan içerü Beni bende demen bende değülem Bir ben vardur bende benden içerü Senün aşkın beni benden alubdır Ne şirin derd bu dermandan içerü Miskin Yunus gözü tuş oldı sana Kapunda bir kuldur senden içerü (Aşık Yunus emre)
  3. Dervişlik Yolu İlahisi

Dervişlik Yolu İlahisi

derviş olan viran olur aşk ateşiyle kül olur dem be dem allah ile olur bu aşkı bir umman olur tatmayanlar bilmez bu rahı muhakkak allaha ulaşmalı dem be dem hakka varmalı insanı aşk ateşinde yandırmalı
  4. yollar tükensin ilahisi

yollar tükensin ilahisi

yollar tükensin yollar bitsin yolcuyum yolcuyum dünden bugüne tükensin yolları bitsin ötelerden haber verenler gelsin Yollar tükensin yolar bitsin Güzelliği örten örtüler kalsın Zamanlar bir adım dünya bir karış Ötelerden haber verenler gelsin Yolcuyum yolcuyum dünden bu güne Çiçekler dökülür heybelerimden Bir ince hikmeti çekip çıkarmak Uzayan geceden derinliklerden Dillerin sözlerin durduğu...

Sayfayı Paylaş