gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Yönetmelikler,

Konu, 'Çöplük' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Başbakanlık, bakanlıklar ve kamu tüzel kişilerinin kendi görev alanlarını ilgilendiren kanunların ve tüzüklerin uygulanmasını sağlamak üzere ve bunlara aykırı olmamak şartıyla çıkardıkları yazılı hukuk kurallarıdır. İdare hukuku alanında sayısız yönetmelik vardır. Çünkü, yönetmelik çıkarmaya bütün kamu tüzel kişileri yetkilidir. Dolayısıyla her kamu tüzel kişisi birçok yönetmelik çıkarmış olabilir. Yönetmelikleri de aşağıda idarenin düzenleyici işlemlerini inceleyeceğimiz onüçüncü bölümde ayrıca göreceğiz. Bu konuda oraya bakılmalıdır.

Yönetmelikler, konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hasta Hakları Yönetmeliği

Hasta Hakları Yönetmeliği

Hasta Hakları Yönetmeliği Kanunlar önemlidir. Sağlık da önemlidir. Aşağıda verdiğim HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİ işbu sebeplerden dolayı bilinmelidir görüşündeyim. Başka haklarıda var elbet hastaların, Anayasa, uluslararası mevzuat ve diğer kanunlarla verilen. Ancak bu hemen hemen en kapsamlı mevzuattır diyebiliriz. Ancak Bilgilenme ve haklarınızdan haberdar olabilmeniz açısından faydalı...
  2. Polİs Çevİk Kuvvet YÖnetmelİĞİ

Polİs Çevİk Kuvvet YÖnetmelİĞİ

polis çevik kuvvet yönetmeliği çevik kuvvet yönetmeliği polis çeşitleri bayan polisleri cevik resimleri Resmi Gazete Tarihi: 25/06/2003 Resmi Gazete Sayısı: 25149 İçişleri Bakanlığından: BİRİNCİ BÖLÜM : Genel Hükümler Amaç ve Kapsam Madde 1 - Bu Yönetmelik, Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesinin faaliyet alanlarına, yönetimine, işletilmesine, mali ve idari...
  3. İdareciler Yönetmeliği

İdareciler Yönetmeliği

idareci norm kadro yönetmeliği müdür yönetmeliği Danıştay 2. Dairesinin 13 Nisan 2007 tarihli ''Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Atama Yönetmeliği''nin bazı düzenlemelerinin yürütmesini durdurması üzerine, bakanlıkça yeni bir yönetmelik hazırlanıyor. Yönetmelik taslağında eğitim kurumlarının daha önce 4 olan yönetim kademeleri 5'e çıkarılıyor.AA-Buna göre, birinci kademeyi ''Eğitim...
  4. Doçentlik sınavı yönetmeliği yenilendi..

Doçentlik sınavı yönetmeliği yenilendi..

Doçentlik sınavına ilişkin usul ve esaslar yeniden belirlendi. Doçentlik sınavıyla ilgili Üniversitelerarası Kurul bünyesinde Doçentlik Sınav Komisyonu kurulacak. Komisyon, farklı alanlarda görev yapan öğretim üyeleri arasından Üniversitelerarası Kurul'un seçeceği 20 profesörden oluşacak. Buna göre, doçentlik sınavı, Üniversiteler arası Kurulca belirlenen ve Yükseköğretim Genel Kurul'u...
  5. Oranı Yönetmelik nedir?

Oranı Yönetmelik nedir?

yönetmelik nedir Oranı yönetmelik hangi hükümet veya hükümet temsilcileri fiyatları tüketicilere ücret düzenleyen bir hükümet faaliyetidir. Bu uygulama aşırı veya mantıksız fiyatla tüketiciye korumak için, bu temel oranları düşük maliyetle onları düşük gelirli insanlar için erişilebilir hale getirmek sabit emin olmak için, tasarlanmıştır ve hile önlemek veya fiyat hizmet için ücretler...

Sayfayı Paylaş