gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

yöresel şivemiz

Konu, 'Çöplük' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Hadi melekler herkes memletine has olan kelimeleri yazsın hangi yörelerin ne gibi ne anlama gelen sözleri varmış paylaşalım eğlenelim :f040:
    Pasika hadi canım katıl sende :pasi: hemşommm :kiss:

İlk ben başlamak istiyorum Sinop Boyabat'lıyım bizim oralara özgü en meşhur sası kelimesi vardır manası da saçma sapan konuşan ve tabiri caizse salak anlamın çok sık kullanılan bir kelimedir :)

2. Gülvan

Gülvan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bende iç anadolu bölgesine ait niğde den bizim burda da abaru kelimesi meşhurdur yani şaşkınlık ifade eder....:))

3. HaLLoWeeN*

HaLLoWeeN* Forum Okuru

yöresel şivemiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elazığ Şivesiyle Burç Yorumları...

Elazığ Şivesiyle Burç Yorumları...

Goyunun Herifi (KOÇ) Şansız döni, işler yoluna giri... Ekonomiz birezim düzelecek... Tosun (BOĞA) Siz siz olun galp gırmayın... Galp gırmah golaydır ama yapmah çoh zordur... Çütüzler (İKİZLER) Ne gadar sevünsez azdur... Aşk da, iş de yolunda...Bayram etsez yeridir... Çayan (YENGEÇ) Size uzun bi yol görüni... Tatil zamanı del, ama gine siz bilirsiz... Orman Ağası (ASLAN) Çoh...
  2. Şiveler

Şiveler

şiveler marmara bölgesinin şivesi marmara şivesi bölgesi mersin arkadaşlar burda herkes kendi memleketinin şivesindne bişeyler yazsın hem yöre şivelerini tanımış oluruz hemde eğleniriz herkesin katılımını bekliyorum:D
  3. Türk Lehçe ve Şiveleri Hakkında Bilgi

Türk Lehçe ve Şiveleri Hakkında Bilgi

Türk Lehçe ve Şiveleri Türk Lehçe ve Şiveleri Türk Milletinin Dili Reşid Rahmeti ARAT Milli bağ olarak Türk dilinin oynadığı rolü belki diğer dillerin hiçbiri oynamamıştır, denilebilir. Bir dereceye kadar belki Arap dili bu hususta Türk dili ile mukayese edilebilir. Fakat bu dilin rolü de gerek yayılış sahası ve gerek türlü şive şekilleri bakımından, Türk Dili yanında çok silik...
  4. Elazığ Şivesiyle Burç Yorumu Nasıl Olur?

Elazığ Şivesiyle Burç Yorumu Nasıl Olur?

Goyunun Herifi (KOÇ) Şansız döni, işler yoluna giri... Ekonomiz birezim düzelecek... Heç merak etmayın.. Tosun (BOĞA) Siz siz olun galp gırmayın... Galp gırmah golaydır ama yapmah çoh zordur... Çütüzler (İKİZLER) Ne gadar sevünsez azdur... Aşk da, iş de yolunda...Bayram etsez yeridir... Bi dügün görinii..... Çayan (YENGEÇ) Size uzun bi yol görüni... Tatil zamanı del, ama...
  5. Elazığ Şivesiyle Burç Yorumu....

Elazığ Şivesiyle Burç Yorumu....

elazığ şakaları doğu şivesi video elazig sakalari elazığ şivesi videolar Biz bayanlar burçlara pek düşkünüzdür.Hatta birçoğumuz günlük burç yorumun takip eder. Ama hep aynı tekdüze şekilde gider bu e biraz farklılık olsun demi :) O yüzden bende size Elazığ şivesiyle sunmaya karar verdim :D:D Pasi bak bundan sonra günlükk burç yorumlarını böyle istiyorum :m.c: :D:D:D Goyunun Herifi...

Sayfayı Paylaş