Yumurta sarısı kaç aylıkken bebeğe verebilirim?

T

Tuuuccee

Forum Okuru
Yumurta sarısı kaç aylıkken bebeğe verebilirim?

Yumurta sarısı kaç aylık bebeğe verilir melek kadınlar kulübü yumurta sarısı kaç aylıkken verilir forum'da.​

Kızlar ben bebeğimi ek gıdaya geçirdim 5 aylık sütüm az geldiği için doktorumuz yavaş yavaş ek gıdaya geçebilirsiniz dedi. Yumurta sarısı da vermek istiyorum bebeğime sizler kaç aylıkken verdiniz yumurtayı? Yumurta sarısı kaç aylıkken bebeğe verilir? Bu konuda bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.

images (21).jpeg

Merhabalar
Ek gıdaya geçen bebekler yavaş yavaş sebze meyvelere alışmaya başlarlar. Tabii sütü olan anneler için yine ana besin kaynağı anne sütü olmalıdır. Ama sizin durumunuzda farklı bir durum söz konusu ve 5 aylık bebeğinize ek gıdaya başlamak zorunda kalmışsınız. Yumurta sarısı kaç aylık bebeğe verilir? Burada önemli olan bebeğinizin ek gıdaya hazır olması gerekir doktorunuzun da onayı ile ek gıdaya geçiş başlar. Yumurta sarısı bebeklere 6. Ayda geçişin ilk haftası için yumurta sarısının dörtte birini verebilirsiniz. Her hafta biraz artırılarak yumurta sarısı verilebilir. 1 ay sonunda tam bir yumurta sarısı verilebilir ama yumurtanın beyazı kesinlikle 10. Aydan önce verilmemelidir.

Dilerseniz ek gıdaya da geçiş sürecinde olduğunuz için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. "Ek gıdaya başlarken nelere dikkat etmeliyim" aşağıdaki linki tıklamanız yeterli.

Geri