gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Zebra pastayı denediniz mi?

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Meleklerim hem farklı hem de pratik bir pasta yapmak istiyorsanız bu pasta tam sizlik. Sünger pandispanya tarifinden de yararlanabilirsiniz bu pasta için ancak tarifimiz oldukça pratik olduğu için mutlaka denemek isteyeceksinizdir :tik: Siz Meleklerim için ve sevgili ziyaretçilerimiz için çat kapı misafirlere hazırlanabilecek gösterişli bir tarif sunuyorum: [​IMG]

MALZEMELER:
    3 adet yumurta1,5 su bardağı şeker1,5 su bardağı süt1,5 su bardağı sıvıyağ2 su bardağı un1 paket vanilya1 paket kabartma tozuAyrıca ; 2 yemek kaşığı kakao ve 2 yemek kaşığı unÜzeri için; 1 paket çikolata sos ( 2 su bardağısüt )1 paket krem şanti ( 1 çay bardağı süt )
    Süslemek için; damla çikolata
    3 yumurta ve şekeri çırpın.Süt ve sıvıyağ ilave edip tekrar çırpın.Bu karışımdan 1,5 su bardağı ayırın.Daha sonra karışıma un, kabartma tozu ve vanilya ilave ederek karıştırın.Karışımı eşit miktarlarda ikiye bölün.Birine 2 kaşık kakao, diğerine 2 kaşık un koyun ve karıştırın.Karışımlara birer kepçe koyun.Kalıbınıza yağlı kağıt döşeyin.Kalıbın tam ortasına bir kakaolu, bir sade karışım boşaltın.Tam ortalarından boşaltırsanız, zaten o kendiliğinden yanlara doğru yayılıyor.Karışım bitene kadar bu işleme devam edin.İsterseniz karışıma kürdan ile şekiller verebilirsiniz.180 derecede pişirin.Pişen keki kürdanla birkaç yerinden delin.Ayırdığınız 1,5 bardak karışımı kekin her tarafına gelecek şekilde dökün.2 bardak süt ile çikolata sosu pişirin.Biraz ılınınca kekin her yerini çikolata sos ile kaplayın.1 çay bardağı süt ile krem şantiyi çırpın.Pastanın üzerini şanti ve damla çikolata ile istediğiniz gibi süsleyin.2 saat kadar buzdolabında dinlendirin.

Zebra pastayı denediniz mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dua etmeyi denediniz mi?

Dua etmeyi denediniz mi?

Deniz kenarına oturmuş, gözlerinide ilerdeki bir noktaya dikmişti. Belki de bir saattir öylece duruyordu. Onun bu hâli, alışveriş için balıkçı sandallarının kıyıya dönmesini bekleyen bir ihtiyarın dikkatini çekti. Yaşlı adam, seke seke onun yanına gidip: - Merhaba delikanlı!. dedi. Bu gün deniz çok harika değil mi? Küçük çocuk, başını çevirmeden; - Ama rüzgârlı, dedi. Topum denize düşünce...
  2. Patchwork'ü denediniz mi?

Patchwork'ü denediniz mi?

Eğer elişi çalışmalarıyla ilgileniyorsanız ve evinizde kendi yaptığınız ürünleri kullanmayı seviyorsanız, bu çalışma tam size göre. Ya da bu işleri daha önce hiç denememiş ama merak içindeyseniz, o zaman bu yazı size de hitap ediyor. Çünkü kırkyama tekniği ile ilgili bilinmesi gereken her şey, bu yazıda. Kumaş seçerken dikkat etmeniz gerekenler Yapacağınız çalışmalarda...
  3. Çikolata Maskesi Denediniz Mi ?

Çikolata Maskesi Denediniz Mi ?

Birçok maske bakım türleri, kürleri var ama önemli olan size ugun olanını seçmek ve uygulayarak bulmak. Gerisi gelecektir. Düzenli bakımlarla cildiniz daha da güzelleşir, sağlığına kavuşur ve rahat olmanızı en önemlisi de kendinizi güzel hissetmenizi sağlar. Kendini güzel hisseden bir kadının özgüvenide tamdır. Aknelerden kurtulmak için sorumlu tuttuğumuz, bizi şişmanlattığı için suçladığımız...
  4. Topkek'i Kahveli Denediniz mi?

Topkek'i Kahveli Denediniz mi?

topkek, yapılışı nasıldır, neler gereklidir, kahveli topkek için gereken malzemeler ve yapılışı burada Aslında yapıp evde durması lazım illa bu tarz şeyler yicem seviyorum napim :) Bakalım malzeme ve yapılış şekline melişlerim .. Malzemeler, 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıcak süt 1 su bardağı sıvıyağ 3 su bardağı un 6 tatlı kaşığı granül kahve 1 paket...
  5. Buzlu kakao denediniz mi?

Buzlu kakao denediniz mi?

Meleklerim son bir haftadır yeni içecekler arayışındaydım eşim de ben de severiz farklı tatları. Denediğim ve bu gün misafirlerime ikram ettiğim çok beğenilen buzlu kakao tarifini sizlerin beğenisine sunuyorum meleklerim. Kesinlikle denemelisiniz ben soğuk kahve tarzı şeyleri pek sevmem derken buna bayıldım :D:D nefis cappuccino ikram ettiğinizde misafirlerinizin yüzünde oluşan mutluluk...

Sayfayı Paylaş