gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.016
    Ödül Puanları:
    113

Zülfü Livaneli - Kal Benim İçin

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Ela gözlerini sevdiğim dilber,sevdiğim dilber Dikerler ağacı dal benim için,dal benim için Sılamın yolları uzyıp gder uzayıp gider
    Yağıyor yollara kar benim için,kar benim için
    Sazımızı ele alıp çalalım ,alıp çalalım
    Çaresiz dwertlere çare bulalım çare bulalım
    Sabahta seherde yoldaş olalım yoldaş olalım
    Bugün de burada kal benim için kal benim için
    Yağan yağmur esen yeller dosta karşı giden yollar
    Bülbülün konduğu dallar sararıp da solmaz imiş
    Karacoğlan karasına karşı durdum belasına
    Bu güzelin sevdasına düşmeyenler bilmez imiş​

Zülfü Livaneli - Kal Benim İçin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Sevdalı Başım

Zülfü Livaneli - Sevdalı Başım

Ah benim sevdalı başım Ah benim şair telaşım Ah benim sarhoşluğum Ah çılgın yüreğim Sus artık uslandır beni Kaç okyanus geçtim böyle Kaç denizde yitip gittim Kırılmış direkler yırtık yelkenlerle Kaç seferden yorgun döndüm Ah benim yaralı ruhum Ah benim insan kusurum Ah benim isyanlarım, ah yalnızlıklarım Gel artık uslandır beni Ah benim iyimser yanım Ah benim aldanışlarım Ah benim...
  2. Zülfü Livaneli - Mapushane

Zülfü Livaneli - Mapushane

Mapusun içinde 3 ağaç incir Elimde kelepçe boynumda zincir Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Zincir sallandıkça her yanım sancır Düştüm bir ormana yol belli değil Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Mapusun içinde mermerden direk Kimimiz 15lik kimizimiz kürek Oy zulum zulum başımda zulum nedir bu halım İnsanın zulmüne dayanmaz yürek Yatarım yatarım gün belli değil Oy zulum...
  3. Zülfü Livaneli - Güneş Topla Benim İçin

Zülfü Livaneli - Güneş Topla Benim İçin

Seher yeli çık dağlara Güneş topla benim için Haber ilet dört diyara canım Güneş topla benim için Umutların arasından Kirpiklerin karasından Döşte bıçak yarasından canım Güneş topla benim için Seher yeli yar gözünden Havadaki kuş izinden Geceleyin gök yüzünden canım Güneş topla benim için
  4. Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Ay kocaman at kara Torbamda zeytin kara Bilirim de yolların Varamam kordobaya Ova geçti yel geçti Ay kırmızı at kara Ölüm gözler yolumu Kordoba sularında Yola baktım yol uzun Canım atım yaman atım Etme eyleme ölüm Varmadan kordobaya
  5. Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Dünyayı hiçe satmaktır adı aşk Döküp varlığı gitmektir adı aşk Sendeki şekeri ellere sunup Zehiri kendin yutmaktır adı aşk Bela yağmur gibi gökten yağarsa Başını ona tutmaktır adı aşk Bu dünya bir ateş denizi sanki Ona kendini atmaktır adı aşk Var Eşrefoğlu Rumi bil gerçeği Yaşamayı yok etmektir adı aşk

Sayfayı Paylaş