gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Zülfü Livaneli - Sevdalı Başım

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Ah benim sevdalı başım Ah benim şair telaşım Ah benim sarhoşluğum
    Ah çılgın yüreğim
    Sus artık uslandır beni

Kaç okyanus geçtim böyle
    Kaç denizde yitip gittim
    Kırılmış direkler yırtık yelkenlerle
    Kaç seferden yorgun döndüm

Ah benim yaralı ruhum
    Ah benim insan kusurum
    Ah benim isyanlarım, ah yalnızlıklarım
    Gel artık uslandır beni

Ah benim iyimser yanım
    Ah benim aldanışlarım
    Ah benim kavgalarım
    Ah pişmanlıklarım
    Sus artık uslandır beni

Zülfü Livaneli - Sevdalı Başım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Mapushane

Zülfü Livaneli - Mapushane

Mapusun içinde 3 ağaç incir Elimde kelepçe boynumda zincir Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Zincir sallandıkça her yanım sancır Düştüm bir ormana yol belli değil Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Mapusun içinde mermerden direk Kimimiz 15lik kimizimiz kürek Oy zulum zulum başımda zulum nedir bu halım İnsanın zulmüne dayanmaz yürek Yatarım yatarım gün belli değil Oy zulum...
  2. Zülfü Livaneli - Gidelim

Zülfü Livaneli - Gidelim

Ela gözlüm benle gitmek dilersen Eylen güzel eylen bile gidelim Yel vursun erisin dağların karı Koyun kuzu melesin de gidelim Irak derler karaman�ın ilini Köprüsü yok geçemedim selini Menevşe yaylanın perçem belini Lale sümbül bürüsün de gidelim Karacaoğlan der ki ne fayda Merhamet kalmadı yoksula bayda Bu ayda olmazsa gelecek ayda Onbir ayın birisinde gidelim
  3. Zülfü Livaneli - Belalım

Zülfü Livaneli - Belalım

Uçurum uçurum gözlerine baktığım sensin Prangalarca boynuma taktığım sensin Dağ gölleri gibi gibi hasret çektiğim Her gece uyku diye yattığım sensin Yanarım yanarım tutuşur Yanarım kavurur ateşim Seni de beni de belalım Gün değmemiş ormanlarda yittiğim sensin Ömrüme ömür diye kattığım sensin Deli deli boranlarda aç denizlerde Teninin tuzunu canım tattığım sensin Damga damga göğsüme vurduğum...
  4. Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Ay kocaman at kara Torbamda zeytin kara Bilirim de yolların Varamam kordobaya Ova geçti yel geçti Ay kırmızı at kara Ölüm gözler yolumu Kordoba sularında Yola baktım yol uzun Canım atım yaman atım Etme eyleme ölüm Varmadan kordobaya
  5. Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Dünyayı hiçe satmaktır adı aşk Döküp varlığı gitmektir adı aşk Sendeki şekeri ellere sunup Zehiri kendin yutmaktır adı aşk Bela yağmur gibi gökten yağarsa Başını ona tutmaktır adı aşk Bu dünya bir ateş denizi sanki Ona kendini atmaktır adı aşk Var Eşrefoğlu Rumi bil gerçeği Yaşamayı yok etmektir adı aşk

Sayfayı Paylaş