1 Haftalık Gebelikte Beta Hcg Değerleri Ne Orandadır

Tek değerle gebeliğinizin seyri hakkında değerlendirme yapılmaz. HCG değeri, son adet tarihiniz ve usg muayenesi birlikte değerlendirilerek durumunuz hakkında bilgi verebilir. HCG değerleri 1500-2000 IU/mL’e ulaştığında gebelik kesesi ultrasonda görülmeye başlar.Karından yapılan ultrason görüntülesinde gebelik kesesi yaklaşık 5. haftadan itibaren görülmektedir. ultrason görüntülemesinin hem karından hem de erken dönemde yapılmış olması halinde kese görülmeye bilir.HCG değeri 5. gebelik haftasında 1500-2000 IU/mL aralığındaysa, fakat kese görünmüyorsa bunun en olası nedeni dış gebeliktir.

meraaba 01.07.tarihınde beta hcg 500.47*
04.07 tarihınde 1385.3 normal mii iiilerliiyor

sat.29.5.2019

meraaba 01.07.tarihınde beta hcg 500.47*
04.07 tarihınde 1385.3 normal mii iiilerliiyor

sat.29.5.2019

Selamlar eliiif, öncelikle hayırlı olsun hamilesiniz. Bu değerler gayet yerinde görünüyor. Bhcg testini yaptırdığınızda iki gün sonra bir kez daha yaptırdığınızda bir önceki değerlerin ortalama iki katı olacaktır. Sizinki sıkıntısız görünüyor. Bu arada birini gündüz birini gece bile yapsanız fark edecektir normal hamileliklerde. Sizin değerler gayet yerinde ve normal.

Sevgiler...

54 cikti hamilemiyim hamileysem kac haftalik

Selamlar sevgili topal, evet bu değere göre hamilesiniz ama haftalık bile diyemeyeceğimiz kadar küçük henüz. Net olarak belli olması adına 4 gün son ra bir kez daha test yaptırıp sonucu bize yazar mısınız ?

Not: 2 şer gün ara ile yapacağınız beta hcg teti sonucu bir önceki test değerinin iki katı ve daha üstü olmalı ve sürekli artış göstermeli bu hesaba göre iki gün sonra yapacağınız test değeri 100 küsür, 4. günde yatıracağınız test değerinin ise 200 üstü çıkması ile ancak evet gebesiniz diyebiliriz. Saygılar.

Selam arkadaşlarım benim beta hcg değeri testi sonucum bugün çıktı çok heyecanlıyım yüzde yüz hamilesin dedi doktor sonucum <12581 çıktı ben kaç haftalık hamileyim kızlar yardım eder misiniz banada

Selam arkadaşlarım benim beta hcg değeri testi sonucum bugün çıktı çok heyecanlıyım yüzde yüz hamilesin dedi doktor sonucum <12581 çıktı ben kaç haftalık hamileyim kızlar yardım eder misiniz banada

Selamlar debelenme kız :) Neye debeleniyon anlamadım heyecandan heralde :D:D :A ortalama 6 haftalık hamilesin hadi hayırlı olsun bakalım :)

Merhaba adetim 6 gun gecikti 3 gundur koyu kahve akinti var beta hcg yaptirdim 2 gun once 3.52 cikti bugun tekrara yapildi 8 cikti gebelik varmi

Merhaba adetim 6 gun gecikti 3 gundur koyu kahve akinti var beta hcg yaptirdim 2 gun once 3.52 cikti bugun tekrara yapildi 8 cikti gebelik varmi

beta hcg testinde 8 ve üstündeki değerler gebelik olarak değerlendiriliyor senin sonuçta gebelik lehine pazartesi mutlaka durumunu teyit etmek için kadın doğum uzmanına görün. hcg testi , usg muayenesi ve son adet tarihin birlikte değerlendirilecek ona göre bilgi verilecektir.

Geri