14. Gebelik Haftasi

smiley

Daimi Üye
Üye
14. Gebelik Haftasi
14.gebelik 14.gebelik haftasi Meleklerim ben yarindan itibaren 14. haftama girecegim icin ve her hafta bebisim ne durumda ve bendeki degisiklikler normalmi diye internetten arastirdigim icin, bundan sonra sizinle paylasmaya karar verdim... Bilmiyorum bebegin anne karnindaki görüntüsü nasildir diye merak ediyorum ve inceliyorum...

Üreme sisteminde de bu hafta bazı gelişmeler yaşanır. Erkek bebeklerde prostat bezi oluşur. Kızlarda yumurtalıklar karın boşluğundan pelvise iner. Ayrıca tiroit bezi olgunlaştığından bebeğiniz bu hafta hormon üretmeye başlar. Hormonlar bağırsak kaslarınızı gevşettiği için bağırsaklarınız daha yavaş ve daha verimsiz çalışacağından kabızlık şikayeti ortaya çıkabilir. Ayrıca büyüyen uterus da bağırsaklara baskı yapabilir. Beslenmenizde bol sıvı ve lifli gıdalara yer vermek suretiyle bu şikayetlerinizi hafifletebilirsiniz.
Bebeğiniz bu hafta parmağını emmeye başlayabilir. Bu doğumdan sonra rahatça göğsünüzden süt emmesi için yaptığı bir pratiktir.
Anne adayında bu dönemde cinsel istek oluşabilir. Eğer doktorunuz bir sakınca görmüyorsa cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Hamilelikte cinsel ilişkiye girerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunları gebelikte cinsel ilişki sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

gebelikte cinsiyet belirleme haftası ne zaman hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Gebeliğin 5. Haftası Neler Olur? Annede Ve Bebekteki Değişim Ve Gelişimler Gebeliğin 5. Haftası Neler Olur? Annede Ve Bebekteki Değişim Ve Gelişimler
Gebeliğin 5. Haftası Neler Olur?- Bir önceki yazımızda sizlere gebeliğin ilk ayı olan aslında henüz gebe olduğunuzu bilmediğiniz haftalar olan 1-4. haftaları anlatmıştım. Bu hafta bilgileri gelişmeleri için...
Gebelik 0
Gebelik testi gebeliğin kaçıncı haftası doğru sonuç verir ? Gebelik testi gebeliğin kaçıncı haftası doğru sonuç verir ?
Melekler Mekanı Forum sitemize gelen soruların yaklaşık yarısı , hamilemiyim , acaba hamilemiyim, hamile olabilirmiyim, hamile kalmış olabilirmiyim ,gebelik testim negatif...
Gebelik 1
Geç Döllenme Gebelik Haftasını Şaşırtabilir mi? Geç Döllenme Gebelik Haftasını Şaşırtabilir mi?
Kadın geç yumurtlama olursa ve o ay gebe kalırsa adet olmayacaktır. Geç yumurtlama olduğunu da farketmeyecektir. Adetine göre gebelik haftası ultrasona göre ortaya çıkan gebelik haftasından büyük çıkacaktır. Çünkü adetin başladığı ilk güne göre...
Gebelik 4
Hamilelikte mide bulantısı ne zaman başlar? Hamilelikte mide bulantısı ne zaman başlar?
Hamilelikte en fazla şikayet edilenlerden biri de mide bulantısı ve kusmalardır. Peki hamilelikte mide bulantısı ne zaman başlar, çözümleri nelerdir?Gebelikte mide bulantısı en sık görülen şikayetlerden birisidir. Hamileliğin ilk aylarında %70-80...
Gebelik 1
gebelikte cinsiyet belirleme haftası ne zaman gebelikte cinsiyet belirleme haftası ne zaman
selam melekler ilk hamileğim henüz bebeğimin cinsiyetini öğrenemedim gebelikte bebeğin cinsiyeti hangi hafta belli oluyor önce sağlıklı olsun tabi ama yinede bebeğimin cinsiyetini çok merak ediyorum:)
Bunları Biliyor musunuz ? 1