2 gün üst üste ertesi gün hapı kullanabilir miyim ?

Selindee

Üye
Üye
2 gün üst üste ertesi gün hapı kullanabilir miyim ?
Ablalarim size bir sorum olucakti ben dün akşam tam bir birleşme yaşadım içime boşalma olmadı dışarı boşaldı zevk suyu gelmiştir diye ilişkiden 10 saat sonra ertesi gün hapı Ella içtim yumurtlamam da iki gün önce olmuştu adet dongumun de 16. Günüydü bundan 12 gün önce de ertes72 diye bir hap içmiştim eczanedeki adama sordugumda bir sorun teşkil etmez çünkü ilk 12 saatte alınması çok önemli dedi ama üçüncü ertesi gün hapını tekrar kullanmayın dedi sizce gebelik ihtimali var mı ?

Selamlar @Selindee her ne şekilde olur ise olsun bir sorunun olmayacaktır. Ertesi gün hapını 72 saat içinde ldı isen ki görünen almışsın bir kez daha bir sonraki ya da iki sonraki gün tekrar kullanmayacaksın buna mutlaka dikkat et. Gebelik ihtimalin yok.

Selamlar @Selindee her ne şekilde olur ise olsun bir sorunun olmayacaktır. Ertesi gün hapını 72 saat içinde ldı isen ki görünen almışsın bir kez daha bir sonraki ya da iki sonraki gün tekrar kullanmayacaksın buna mutlaka dikkat et. Gebelik ihtimalin yok.
Ablam geçen ki sorum da da sormuştum o zaman da ertes72 yi 12 gün önce içtim dün de Ella yi içtim yani ertes72 yi içtikten 12 gun sonra ilişkinin üstünden de 10 saat geçti hemen ellayi alıp ictim eczaneden yumurtlamamda iki gün önce olmuştu yani gelen yumurta akı kıvamlı şeyden anlayabiliyorum yani ovulasyon dönemim kullandığım takvim de bitmiş görünüyor adetim aralığın 9 da başladı 12 de bitti 21 Aralık'ta ise tam ovulasyon günüm du 22 Aralık'ta takvimde mavi olarak gözüküyor 23 de siyah oluyor yani ovulasyon sürem bitiyor bende 24 de yaşadım 10 saat sonra Ella içtim acaba büyük oran da gebeliği engeller mi biraz uzun yazdım.ozur dilerim tam anlamıyla anlatym istedim

Yok yok streslisin ondan karıştırarak yazıyorsun da anlaman gereken sadece şu ; ilişkinin ardından her ne sebeple olur ise olsun 72 saat içinde bu hapı kullandı isen olay bitmiştir hamilelik asla olamaz bilgin olsun.

Yok yok streslisin ondan karıştırarak yazıyorsun da anlaman gereken sadece şu ; ilişkinin ardından her ne sebeple olur ise olsun 72 saat içinde bu hapı kullandı isen olay bitmiştir hamilelik asla olamaz bilgin olsun.
İnternette bir ay içinde iki kere kullanımı etkisini azaltır diyor ondan korktum bir de yumurtlama geçti üçüncü gün içtim ya ondan kokrtum ablacım bitane doktoru aradım.oda öncelerden beri bu ertesi gün hapları olmadan veya doğum kontrolleri olmadan önce çoğu insan geri çekilme ile korunuyor du dedi evet zevk suyu ile hamile kalma ihtimali her zaman vardır ama çok çok dusuk dedi üstelik ilk 12 saatte alınması guvenilirligini daha çok arttırıyor siz gerekeni yapmışsınız dedi senin gibi doğru konuşmuş dimi abla

Hayır canım etkisini azaltır ne demek öyle saçmalık mı olur. En etkili olduğu saat 72 saat ve daha öncesinde alma şartı ile gerçekleşir. Ama gerekeni yapmışsın sıkıntı yok. Evet doğru konuşmu sıkıntı yok. Ama bir ayda birden çok alabilirsin. İki gün üst üste alınmaz saçmalık olur rahatsızlık verir sıkıntı çıkartır ondan öyle demiştirler sana. Sıkıntı yok hamilelik kesin yok. Sevgiler.

Hayır canım etkisini azaltır ne demek öyle saçmalık mı olur. En etkili olduğu saat 72 saat ve daha öncesinde alma şartı ile gerçekleşir. Ama gerekeni yapmışsın sıkıntı yok. Evet doğru konuşmu sıkıntı yok. Ama bir ayda birden çok alabilirsin. İki gün üst üste alınmaz saçmalık olur rahatsızlık verir sıkıntı çıkartır ondan öyle demiştirler sana. Sıkıntı yok hamilelik kesin yok. Sevgiler.
Allah razı olsun ablacım peki abla zevk suyuyla geri çekilme yöntemi ne oranda korur ertesi gün hapı icilmese bile

Hayır tabiki korumaz. Şöyle söyleyim sana birliktelik yaşadın boşalma olsun ya da olmasın eğer prezervatif yok ise direkt olarak et ete temas ettiyse ve sen ertesi gün hapı almadı isen hamilelik ihtimalin olabilir. Et ete değecek ise korunma yöntemi olan prezervatifi kullanın yoksa böyle kafayı yersin. Az Akıllı ol :)

Hayır tabiki korumaz. Şöyle söyleyim sana birliktelik yaşadın boşalma olsun ya da olmasın eğer prezervatif yok ise direkt olarak et ete temas ettiyse ve sen ertesi gün hapı almadı isen hamilelik ihtimalin olabilir. Et ete değecek ise korunma yöntemi olan prezervatifi kullanın yoksa böyle kafayı yersin. Az Akıllı ol :)
Ablacim prezervatif vardı ama içimde kaldi kaymış yani yoksa bu şekilde korunucaktim.yani zevk suyu ile gebe kalma oranı daha düşük değil mi içe boşalmaya göre

E tabiki canım zevk suyu ile hamile kalma ihtimalin var ama çok düşük iyi yapmışsın kullanarak ertesi gün hapını. Dikkat ol

Geri