2010 Haziran Anneleri

tesekkur edrım zeynepcım

ya cesaret edmeıyorumyıkamaya bısey falan olur allah korusun 10 gun dayandım azcık daha dayanayım

slm kızlar bi türlü giremiyorum nete kızım sarılık oldu 1 gece hastanede kaldık sütüm yetmiyor mama veriyoruz.biraz canım sıkkın o yüzden
neyse bi baktım 10 günde liste yarılanmış:) pıtır pıtır gelmiş kuzucuklar maşallah hepsine
doğurmayanlar için duamız sizlerle inşallah bir avazda kurtulursunuz

yuppi damadım geliyor :pasi:
ayy az kalmış meloş. inşallah sağlıkla kucağına alırsın oğlunu. insan son anlarında hiç doğuramayacak gibi hissediyor ama bir bakıyorsun doğmuş kocaman olmuşlar. benim kız 1 haftalık olmuş sanki 1 gün geçmiş gibi.

Meloşum gözün aydın oğlunun geliş tarihi belli olmuş hadi hayırlısı bakalım. Bu arada para işini konuştunmu İsmail hoca nekadar isteyecek belli mi

Melos gozun aydin canim, Allahim saglikli sihatli kucagina almayi nasip etsin ins.
Belirsizlikten kurtuldun, 4 gun sonra yavrunu kucagina alicaksin. :yumurta:

Sağolun kızlar, asıl heyecan şimdi başladı, elim ayağıma dolanıyor.

Zeynebim İsmail hocayla konuştuk, sigortanın tüm karşıladığı tutarı fatura edecek.

slm kızlar bi türlü giremiyorum nete kızım sarılık oldu 1 gece hastanede kaldık sütüm yetmiyor mama veriyoruz.biraz canım sıkkın o yüzden
neyse bi baktım 10 günde liste yarılanmış:) pıtır pıtır gelmiş kuzucuklar maşallah hepsine
doğurmayanlar için duamız sizlerle inşallah bir avazda kurtulursunuz

Geçmiş olsun smrhan kızına, sıkma canını, süt gelmesi arz talep meselesiymiş...

selam kızlar

ultrasonda suyumuz yine çok çıktı, başlarda bunu çok iyiye işaret olarak algılıyordum
ama doğum yaklaştıkça sakıncalı kısımlarıda ortaya çıktı
tekrar vajinal baktı, kafası kanala girmemiş dedi
suyum çok olduğundan kanala başını sokamıyormuş
sen normalmi istiyordun dedi evet dedim, senin için 3 gün daha bekleyelim dedi
ama çok ihtimal vermiyor kanala girmesini
pazartesi sabah dokuzda gel dedi, kanala girmişse suni sancı verip doğumu başlatacak
girmemişse epidural sezeryan olacağız
hatta bugün sabahtan gelseymişiz bu sabah bile alabilirmiş ben şok oldum tabi
artık dış dünya anne karnından daha iyi onun için dedi
herşeyin hayırlısı tabi ama kendimi hiç sezeryana hazırlamamıştım
sancıyla beraber kanala girmezmi falan dedim ama suyun çok fazla girmeyebilir dedi
bende bunu ilk defa duydum
genelde doğum kolaylaşsın diye sunuyunu patlatmazlarmı, yada sancıyla birlikte aşağıya inme durumu olmazmı, neyse sonuçta doktoruma güveniyorum ama kafamda soru işaretleride yok değil
bide ben hep nişanım suyum gelecek öyle gidecem doğuma diye düşünmüştüm
birden söyleyince allak bullak oldum
sabah 5 gibi kahvaltını yap , çok doyurma karnını dedi
banyonu, büyük tuvaletini yapmaya çalış dedi
uzun lafın kısası pazartesi dokuzda hastanedeyiz
heralde 10 civarı kollarımda olur kızım

Dae ben ataşehir memoriale götürmeye başlıcam bu cumartesi itibariyle doğum yaptığım memorial uzakta ordaki doktorumuz Ataşehir memorialde Gökçe hanımı önerdi yenidoğan uzmanıymış. 165 TL muaynesi ve sgk geçmiyor sanırım. Bir arkadaşım Yeditepe Üniversitesine götürüyor orda doğum yapmıştı ordaki bir doktordan çok memnun kaldı Sgk da geçiyor sanırım bizede çok uzak değil. Birde Ümraniyedeki ümran polikliniğinde (çarşıdaki) çok iyi bir doktor varmış ama adını falan unuttum öğrenince sana bildiririm.

Canım ben yeditepede doğum yaptım ve Ege'yi şimdilik oraya götürüyorum ayın 19unda da oraya 1. ay kontrolüne götüreceğim ama bildiğim kadarı ile artık SGK geçmiyor anlaşmayı fes ettiler ama yenileyeceklermiş. Zeynep bu arada hangi doktora gidiyorlardı bir öğrenirsen çok sevinirim . Benim gittiğim doktor yenidoğan uzmanı bir doktor aslında çok güzel muayene ediyor 2 kez götürdüm ama cep telefonunu vermedi o biraz beni tedirgin etti onun dışında sorun yok .
Birde caddede minimed diye bir yer var arkadaşım çocuğunu götürüyor belki birkezde orayı deneyebilirim gibi geliyor ama hastane olsun istiyorum.

selam kızlar, sonunda oğlumun geliş tarihi belli oldu, çatıya inmeye hiç niyeti yok, bir de sancı 0'a yakın çıkıyor. Doktor da normal olursa zor bir doğum olacak dedi, hiç riske atmayalım dedim. 14.06.2010 Pazartesi günü oğlum geliyor inşallah. Bana hala hep karnımda duracak ve böyle yaşayıp gitcez gibime geliyordu ki, bugün dank etti nihayet kafama.

Canım hayırlı olsun çok sevindim senin adına inşallah oğlun sağlıkla kucağında olacak 4 gün sonra çok güzel bir duygu .

dae biz asya yı yıkadık valla. doktor bize de silin dedi ama 5. günden sonra çocuk da rahatsız oldu.

tabi bilmiyorum iyi mi yaptık kötü mü yaptık

canım benim hastane 24 saat sonra kendi yıkadı bizede hergün yıkayabilirsiniz dedi ama akan suda yıkamanız lazım dediler yüzdürerek değil ayrıca hemen göbeğini kurutmak lazımmış fön makinası kullanabilirsiniz kurutmak için dediler.Benim oğlumunda 6. gün göbeği düştü ama biz 1 gün önce sümüksü tabaka belli olunca yıkamamıştık düştükten 1 gün sonrada yıkamadık o günlerde sildik .

selam kızlar

ultrasonda suyumuz yine çok çıktı, başlarda bunu çok iyiye işaret olarak algılıyordum
ama doğum yaklaştıkça sakıncalı kısımlarıda ortaya çıktı
tekrar vajinal baktı, kafası kanala girmemiş dedi
suyum çok olduğundan kanala başını sokamıyormuş
sen normalmi istiyordun dedi evet dedim, senin için 3 gün daha bekleyelim dedi
ama çok ihtimal vermiyor kanala girmesini
pazartesi sabah dokuzda gel dedi, kanala girmişse suni sancı verip doğumu başlatacak
girmemişse epidural sezeryan olacağız
hatta bugün sabahtan gelseymişiz bu sabah bile alabilirmiş ben şok oldum tabi
artık dış dünya anne karnından daha iyi onun için dedi
herşeyin hayırlısı tabi ama kendimi hiç sezeryana hazırlamamıştım
sancıyla beraber kanala girmezmi falan dedim ama suyun çok fazla girmeyebilir dedi
bende bunu ilk defa duydum
genelde doğum kolaylaşsın diye sunuyunu patlatmazlarmı, yada sancıyla birlikte aşağıya inme durumu olmazmı, neyse sonuçta doktoruma güveniyorum ama kafamda soru işaretleride yok değil
bide ben hep nişanım suyum gelecek öyle gidecem doğuma diye düşünmüştüm
birden söyleyince allak bullak oldum
sabah 5 gibi kahvaltını yap , çok doyurma karnını dedi
banyonu, büyük tuvaletini yapmaya çalış dedi
uzun lafın kısası pazartesi dokuzda hastanedeyiz
heralde 10 civarı kollarımda olur kızım

Canım hiç kötü düşünme ikiniz içinde hayırlısı ne ise ol olsun . Eğer doktorun sezeryan yanlısı bir doktor olsa başka bir bahane ile yarın gel hemen almamız lazım derdi yada hemen bugün alırdı ama oda senin istediğin gibi olsun çaba sarf ediyor ki gel suni sancı deneyelim diyor .

Benim oğlumuda 36+6 da kordon boynuna dolandığı için e.sezeryanla almışlardı kontrole gittiğimde doktor bizede karnında kalmasındansa kuveze girme ihtimali var o daha iyi dedi ve hemen aldı ayrıca hareketlerini kontrol etmekten o hafta elim karnımda gezmiştim kalp atışlarında problem vardı çünkü .

Sen doktoruna güven gerisini merak etme

selam kızlarrr
meloşum tarih belli olmus cok sevindim..
doğuranlara da hayırlı olsunn..
biz de dü çıktık hastaneden..
benimde sütüm az geliyordu ek mama faln verdi doktor, sadece süt emdiginde kesinlikle doymuyordu kızım sabahtan aksama yapışık yaşıyorduk, kan şekeri de düşüyordu..
dr. ek mama verdi dün kan şekeri yükseldi..
ama dün aksamdan itibaren sütüm çoğalmaya başladı..bugunde artık fazladan akıyor ve göğüs kalkanlarımı fln dolduruyor artık.. kızım da emerken boğazı lık lık etmeye başladı.. ve doyuyor görünüyor çünkü artık emdikten sonra uyuyor..
hatta şu an göğsümde yatıyor ben de bi taraftan size yazıyorum..
bu arada benimde göğüs uçlarım feci oldu resmen işkence çektim..
dr. lansinoh yazdı onu kullanmaya başladım..
bugun de teysem e vitamini kapsülleri getirdi onları patlatıp her emzirmeden sonra göğsüme sürüyorum.. artık eskisi kdr acımıyor, kesinlikle tavsiye ederim göğsü yara olanlara ve acıyanlara..

işte böyle..

onun dışında kızım ve ben çok iyiyiz maaşallah.. kızım babasına çok benziyor..
yarın kontrole gidecez bakalım sarılık durumu fln nasıl..

fazla giremiyorum çünkü pek bi yapışık geziyoruz kızımla..doyamıyorum..
allah kimseyi ayırmasın yavrusundan..

hepinize muck

stellacım bende pazartesıye kadar beklıcem eger sancım falan olmazsa kontrole gıdıcem
gercek bu belırsızlık benı delı edıyo .. herseyın hayırlısı olsun canım...

Geri