2010 Haziran Anneleri

balım benimki direk muayeneden kaynaklı zaten biliyorum
çataldan kalkar kalkmaz ilk açık kırmızı geldi
o an söyledim zaten doktora olabilir demişti
ama bu muayeneler doğumu tetikleyebiliyormuş
muayeneden beri devam ediyor
benim işime gelir doğumu tetiklemesi
ne güzel serum almadan başlamış olur

evet inşallah artar o zaman sen rengine dikkat et bence koyulaşırsa iyice hadi gözün aydın demektir. ay darısı başıma yaa ne kadar stresli bi hafta bide şu kızarıklıklar çıktı başıma

bazen açık sarı geliyor
bazen kahve rengi
az önce baktım koyulaşmış kırmızılaşmış yine
ben biraz uzanacam şimdi
biz bekleyenlerde hayırlısıyla kolaycana alırız kucağımıza inşallah

selam kızlar
ancak eve geldim
doktor tekrar vajinal baktı başı kanadla değilmiş
bende suni sancı verilip suyum patlasa ve o sırada yürüyüş yapsam oturmazmı dedim
olabilir dedi
anladığım kadarıyla normal istiyorsun dedi
eğer bebeğim ve benim için herhangi bir risk yoksa normali denemek istiyorum dedim
tamam o zaman dedi yarın sabah 7 de gel dedi
yatışını yapalım
ben gelene kadar yani 9 a kadar lavman falan olursun dedi

bu arada vajinal muayeneden sonra hafif açık renkli bir kan geldi söyledim doktora olabilir dedi
hala kahverengi akıntım devam ediyor
muayeneylemi alakalı bilmiyorum ama hafif ağrım var
her ağrıdan sonra kahve rengi akıntı geliyor
dua edin kızlar bana hayırlısıyla kucağıma alırım inşallah

stella hadi hayırlısı. belki bu akşam doğumun başlar belli mi olur.
yarın meleğin kollarında olacak.

stella gördm seni ne yaptın bugün benim moralim çok bozuk yaa

senin niye moralin bozuk kavanoz?? doğum için canını sıkıyorsan üzülme daha zamanın var. doğumun ne zaman başlayacağı belli olmuyor . bakarsın 1 saat sonra sancın gelir. ben bile kendi ayaklarımla gittim doktora orada doğum başladı.

arciii bence asyayı artık kısa kollu giydirebilirsin. eve hemşire geldiğinde ayşe naz 9 günlüktü hemşire kızdu artık kısa kolluya geçin ve eldivenlerini atın patikli altın içine çorap giydirmeyin demişti. Ki mayıstaydık o zaman şimdi haziranı yarıladık isilik olur valla bebişin soy biraz. ben ayşenaza artık atlet bady giydiriyorum altınada bişey giydirmiyorum

hadi yaa ne bileyim korkuyorum elleri ayakları buz gibi oluyor. bide minik ya üşütecek zannediyorum. tulum giydiriyorum hala. hoş giydirecek kıyafette bulamıyorum hepsi 5 beden büyük geliyor :)

ayşe naz ne güzel bodyleri giymeye başlamış. yerim onun totosunu.

hahaah ah haaahahha..
bende sozde annem gelsın uyuyayım dıyodum annemde pek dertlıymıs kaynanamı gectı bugun
bende yatıp uyuyamadım
bu kez annem eburda kal demıycem
o da ben gıdıyım demedı bu saat oldu
sanırım kalmaya geldı

bende yarım saat uyudum nasıl güzel geldi. kaynanamlar gitti allahtan. yarın gelmesem olur mu dedi. tabi olur dedim bende :)
ama ondan sonra sanırım temmuza kadar bende. allahım sen sabır ver.

bu arada şom ağızlı dae kadın tutturdu yazlığa gelin diye. hayır diyorum anlamıyor. neymiş herkes getiriyormuş bebeğini. eşimi bırakamam dedim. aman ne olacak diyorlar. delirecem yakında. her hafta aynı mevzu.

stella hadi hayırlısı. belki bu akşam doğumun başlar belli mi olur.
yarın meleğin kollarında olacak.

senin niye moralin bozuk kavanoz?? doğum için canını sıkıyorsan üzülme daha zamanın var. doğumun ne zaman başlayacağı belli olmuyor . bakarsın 1 saat sonra sancın gelir. ben bile kendi ayaklarımla gittim doktora orada doğum başladı.

doktorun bu tutumundan felan biraz moralim bozuldu doğuramazsn der gibi bide şu alerji çok canımı sıktı hastaneden gitmeden keşke baktırsaydm cildiyeye kendi doktorum kan tahlilleri isteyince gitmedm şimdide bana telde istersen bi cildiyeye görün ihmal etme diyo kendi başıma gidemem hastaneye şimdi ertanda çok yoğun çalışıyo sürekli onunlada gidemiyorum bi dahaki muayeneye kadarda bekliycem öyle bebeğime bi zararı varmıdır diye korkuyorm yoksa alerji olmuşum umrumda değilde

dae benimde muayene sonucu az bi kanama oldu şimdide kahverengi akıntı devam ediyor çok azda arada ağrım oluyor
senin suyunu patlatmışlarmıydı
hastanede yürüme imkanın oldumu

evet cnm bana bıraz yuru dedıer ama sancılarım cok sıktı yuruyebılmek ımkansızdı. sende sıcak dus al bol bol.. suyumu sabah nobetcı dr patlatalım dedı ama sonradan vazgecıldı nedenını hıc hatırlamıyorumm.. sanırım benım pelvıs dar oldugundn kafa gıremedı vakum kullanma ıhtımalı yuksektı rıske atmak ıstemedılr

ay kafayı yemek üzereyim valla yemek üzereyim
kaynana ve arkadaşları akrabalarından gına geldi..
izmirden kocamın halası da geldi kaynanamla beraber başımda kalıyorlar
git diyorum gitmiyorlar
onlar yüzünden annem adam gibi kalamıyor.
bide kendi evi sanki, anneme teyzeme fln yemege kalın niye kalmıyorsunuz diyor deli mi ne ya
ben de yabancılar mı, kızlarının evi isterlerse kalırlar dedim.
ay valla canıma tak etti çıkıp sokaklarda imdat diye bağırmak istiyorum
yok cocuk kucaga alısmasın yok emzik almasın yok üstüne sunu giymesin
ay ellerinin körü yaa
annemle teyzem de vardı bugun, dün gece annem kaldı bugun kaynana halayla beraber kalacaktı yarın da annem gelecekti kalmaya tekrar
anneme diyo ki aaa yarın aksam yemege kalırsınız
o zaten yarın kalacak burada dedim bende
yok ben kalacam yarın ertesi gün temizlikci gelecek onunla ilgilenirim diyo
annemin kalmasına sürekli mani olup kendine yer açıyo bu kadın ceşitli bahanelerle ne yapacam ben kızlar yaa
valla ağlamamak için kendimi zor tutuyorum bu muhabbetten beri
ben annemle rahat ediyorum ya mecbur muyum bu kadına
ama karar verdim, yarın da geçsin, diyecem ki tamam artık sağolun, şimdi 2 gece de annem kalsın artık kalmasına fln gerek yok kimsenin dicem
bıktım ya

git diyorum gitmiyorlar
bide kendi evi sanki, anneme teyzeme fln yemege kalın niye kalmıyorsunuz diyor deli mi ne ya
ay ellerinin körü yaa
annemle teyzem de vardı bugun, dün gece annem kaldı bugun kaynana halayla beraber kalacaktı yarın da annem gelecekti kalmaya tekrar
annemin kalmasına sürekli mani olup kendine yer açıyo bu kadın ceşitli bahanelerle ne yapacam ben kızlar yaa
ama karar verdim, yarın da geçsin, diyecem ki tamam artık sağolun, şimdi 2 gece de annem kalsın artık kalmasına fln gerek yok kimsenin dicem
bıktım ya

hakikatten can sıkıcı bi durum bende doğum sonrası düşünüyorum bunları bakalım kayınvalidem kalmaz bizde diye ümit ediyorum çünkü evi uzak değil aynı muhitteyiz bakalım hayırlısıyla bi doğursam

doktorun bu tutumundan felan biraz moralim bozuldu doğuramazsn der gibi bide şu alerji çok canımı sıktı hastaneden gitmeden keşke baktırsaydm cildiyeye kendi doktorum kan tahlilleri isteyince gitmedm şimdide bana telde istersen bi cildiyeye görün ihmal etme diyo kendi başıma gidemem hastaneye şimdi ertanda çok yoğun çalışıyo sürekli onunlada gidemiyorum bi dahaki muayeneye kadarda bekliycem öyle bebeğime bi zararı varmıdır diye korkuyorm yoksa alerji olmuşum umrumda değilde

niye doğuramayasın canım. içinde kalacak değil ya çıkacak elbet. doktorunda bir alemmiş.kızarıklık konusunda birşey diyemeyeceğim. yakınında bir hastane yok mu gidip göstersen cildiyeye.

dae benimde muayene sonucu az bi kanama oldu şimdide kahverengi akıntı devam ediyor çok azda arada ağrım oluyor
senin suyunu patlatmışlarmıydı
hastanede yürüme imkanın oldumu

stella ben hiç hastende yürümedim. bir defa ayağa kalktım onda da midem bulandı geri yattım. zaten sancılardan pek yürünmüyor.

git diyorum gitmiyorlar
ay ellerinin körü yaa
bıktım ya

ahh yavrum çok iyi anlıyorum seni.o ne öyle o kadar kalabalık niye kalıyorlar yanında. 1 kişi kalsın yeter. hatta o da kalmasın yanlız bıraksınlar bizi. bu insanlar bir de doğum yapmış kadınlar ben ona şaşıyorum. bizi en iyi anlamaları gereken onlar ama kimse doğru dürüst anlamıyor.

kaynanan sizin evin orada oturmuyor mu?? akşamları gitsin evine. sabah gelsin gene işini görsün. ayy sinir basıyor beni de. asyayı alıp kaçasım geliyor bazen.

hakikatten can sıkıcı bi durum bende doğum sonrası düşünüyorum bunları bakalım kayınvalidem kalmaz bizde diye ümit ediyorum çünkü evi uzak değil aynı muhitteyiz bakalım hayırlısıyla bi doğursam

bizde hepimiz aynı semtteyiz canım
ama hiçbişey bu kadının hergün tepemde kalmasına mani olmuyor maalesef
yapışkan mısdır nedir ya
çarşamba doktora gidecez kocamla götürcez bebegi bende dikişlerime baktıracam
diyo ki ben de geleyim hastaneye şimdi sen de muayene olacan ya fln diyo
gelemk için bahane
yok gerek yok benim işim 5 dk zaten dedim hallederiz biz dedim
ay insan cağrılmadan etmeden karsı taraftan bir istek gelmeden nasıl bu kadar herşeyin içine girmeye calışabilir ya

Geri