2010 Haziran Anneleri

acıkcası bu zamna kadar dogru duzgun bısey yemıyodum ıkı gundur yemek yemeye basldım bende ole dusundum zeynom emzırcem ustune bıberon verıcem bugun basladım emdı ustune 50 cc verdım 1.5 saat uyudu o da altını doldurmus ondan mı uyandı acep yıne emdı 40 cc daha verdım sımdı keyıf yaptı yıne altını dolduruyo..
uyanık keyfı yerınde suan.
en ıyısı dedıgın gıbı olcerek vereyım bakalım
yumurta hıc yemedım daha et de yapmaya fırsat olmuyokı daha dun yemek yapabıldım o da yagsız tavada et kızarttım yemek yapamıyorumkı odgru duzgun bundan osnra bı sekılde fırsat yaratayım da barı kendıme bakayım azcık..

asneba sut gelıyoda noluyo yıne ayrılmıyo memeden :S

nekadar üzüldüğümü anlatamam kızlar ya......başta süt ii geliiyodu ama beslenmeme dıkkat etmıyorum sanırım ya...ne olcak halımız.zeynep kızın 5 kılo olmuş maşallah.ben dun sağlık ocağında tarttık 3350 çıktı 15 gunluk daha.bıde kılolu olcak dıye korkuyodum ben:(perşembede asyanın kendı doktorunda kontrolu var bakalım mamayada başladım ben nasıl oldu kılosu.ne olcak ya boyle.ben yumurta et zorlaya zorlaya yıyım barı.olmıcak böyle çünkü:(ama benımkınde meme yarasının etkısıde var.benım durum selinin durumu gıbı yanı ama o mama vermemış sanırım.ben verdım dayanamadım aç kalması daha kötü sonuçta

nekadar üzüldüğümü anlatamam kızlar ya......başta süt ii geliiyodu ama beslenmeme dıkkat etmıyorum sanırım ya...ne olcak halımız.zeynep kızın 5 kılo olmuş maşallah.ben dun sağlık ocağında tarttık 3350 çıktı 15 gunluk daha.bıde kılolu olcak dıye korkuyodum ben:(perşembede asyanın kendı doktorunda kontrolu var bakalım mamayada başladım ben nasıl oldu kılosu.ne olcak ya boyle.ben yumurta et zorlaya zorlaya yıyım barı.olmıcak böyle çünkü:(ama benımkınde meme yarasının etkısıde var.benım durum selinin durumu gıbı yanı ama o mama vermemış sanırım.ben verdım dayanamadım aç kalması daha kötü sonuçta

Canım öncelikle sakin ol sütün için bol bol su iç ve yediklerine dikkat et düzenli olarak emzir emizeremiyorsanda sağ ama kesinlikle düzenli yap 2 saati geçirme inan düzelicektir yeniden gelicektir. Benimde sütüm kalkandan falan taşmıyor hatta öyle göğüs pedlerim bile aman aman ıslanmıyor ilk 15 gün oldu sonra değişti. Birde ılık duştan sonra süt çoğalıyor hergün duş alıp duşta göğüslerine masaj yap ılık havluyla kompresde yapabilirsin gün içinde bunlar sütünü çoğaltıcaktır. B-. Benim kız 1. ay kontrolde 4650 idi daha 5 olmadı ama yaklaşmıştır diye tahmin ediyorum. Sende çok takma kafana ina herşey düzelicektir. Kızında çok ağlama krizleri yoksa aç değildir mamayı kes ama çok ağlama krizleri varsa mama takviyesi yapmanda zarar yok. Benim kız uyandı onunla ilgileneyim öptüm çok takma kafana sakın en önemlisi moral

saolun kızlar yardımınız için.zeynep dedıklerını bır bır uygulayacağım bundan sonra.şu kompres işini filan yapayım havluyla.not alayım kaçta sağdığımı hep 2 saatte bır sağayım sütümü,memeı vermıyom kanıyo bıtanesı.bıde dığerını arada verıyom unutmasın dıye.mama içinde çok ağlamıyodu ama sureklı memedeydı kızçem ve bı sağdım sureklı memede olduğundan sut kalmamış.ve uyumuyo.mamayı bı verdım mışıl mışıl uyudu.ya bende çok dırendım mama vermemek için ama doktorda dedı ver korkma memeyı bırakmaz.dedı.hatta bu perşembeye kadar bekleyelım dedı ben vermek ıstemeyınce.çünkü kılo alımı düşüktü ama ben pazardan berı verıyom dayanamadım ve farkettı mamyı alınca bı guzel uyudu.gunde 2 sefer mama verıyom bı sabahtan bıde gece.ama sutum çoğalsa hemen kesıcem amayı.optum hepınızı tekrar.yemek yıyıp geleyım ben

Kızcelerrrrrrrrr bizim bugün kırkımızzzzzzzzzzzzzz heyoooooooooo kızım abla olduuuuu:pasi::pasi::pasi:

oyy maşallah kuzuya. benim kızın da 40 günlük halini görsem keşke.

kızlar bı mememden 50 bazen 100 cc gelıyo.ama dığerınden sut anca 10cc gelıyo.bı memem küçük diğer,i büyük kaldı resmen.ben aptamil1 vrmeye başladım gunde 2 sefer.su vermem gereklımi.dün 2 çay kaşığı su verdim.valla kafayı yicem başta sütüm guzeldi yaralar artınca sütde kesildi.archii kızın çok güzel kılo almış ya.benımkı 15 gunluk doğduğu kıloya yeni geldi.perşembe kontrol var bakalım kaç kılo oldu.çok üzülüyorum mama verdiğim için çok ağladım işe yaramıyom anne olarak dıye.çok kötü durumdayım.dae senın kalkanda bırıken benım sağınca anca geliyo.maşallah sütüne

canım sakin ol panik olmak sütünün iyice gitmesine neden olur. öncelikle sütüm yetecek diye düşün. memeni sürekli sağ. ben öyle dedim sütüm yetecek kızım doyacak dedim şükür doyacak kadar süt çıkıyor :) başka da yok şimdilik.
mama verdiğin için de üzülme sonuçta aç kalsa daha mı iyi. bir şekilde doyuyor kızının karnı. komposto iç su iç bol sıvı tüket. kızların dediği gibi ılık duş al. ama öncelikle moralli ol herşey düzelecek.

oyy maşallah kuzuya. benim kızın da 40 günlük halini görsem keşke.

canım sakin ol panik olmak sütünün iyice gitmesine neden olur. öncelikle sütüm yetecek diye düşün. memeni sürekli sağ. ben öyle dedim sütüm yetecek kızım doyacak dedim şükür doyacak kadar süt çıkıyor :) başka da yok şimdilik.
mama verdiğin için de üzülme sonuçta aç kalsa daha mı iyi. bir şekilde doyuyor kızının karnı. komposto iç su iç bol sıvı tüket. kızların dediği gibi ılık duş al. ama öncelikle moralli ol herşey düzelecek.

archiii çoook saol canım inş. yeter.50 cc çıkıyo ıkısınden yanı sadece bırınden otekınden hiç gelmiyo sayılır:)sütüm çoğalıpta göğüslerim düzelirse sütümde yeterse mamayı kesicem inş. ama mama verdiğimden beriki bi sabah bı gece veriyorum ama çok rahat uyuyo önceden sürekli meme ister pozisyonda uykuya dalmıyodu sürekli memedeydi doktorumuzda aptamil1 ver dedi. sonra memelerın duzelınce kesersın dedı. ben ıstemedım ama bu hafta uygulamak zorunda kaldım doktor haklıymış gerçekten

archiii çoook saol canım inş. yeter.50 cc çıkıyo ıkısınden yanı sadece bırınden otekınden hiç gelmiyo sayılır:)sütüm çoğalıpta göğüslerim düzelirse sütümde yeterse mamayı kesicem inş. ama mama verdiğimden beriki bi sabah bı gece veriyorum ama çok rahat uyuyo önceden sürekli meme ister pozisyonda uykuya dalmıyodu sürekli memedeydi doktorumuzda aptamil1 ver dedi. sonra memelerın duzelınce kesersın dedı. ben ıstemedım ama bu hafta uygulamak zorunda kaldım doktor haklıymış gerçekten

tabi canım arada mama ver esnin göğüslerde dinlensin. bu sefer acıdan hiç süt veremeyeceksin. bu arada pompayla sağdıkça benim göğsüm daha feci oldu emzirince o kadar acımıyor haberin olsun. sağdıkça çatladı göğüslerim .şimdi sağmıyorum
hem asya emince daha çok süt geliyor.

Geri