2010 Haziran Anneleri

herkesın derdı sut ve mama..
bebıkler doymuyormu acaba:baby:
humana sut artırıcı denedınzmı.
ben sezeryanlı olmma ragmen ıkı gunde geldı.bu cayla
3 gun demıslerdı:24:
benım tosun pasada mamayı yıyınce uyuyor.
o yuzden gece yapıyorum.ıkımızın uykusuda bolunmesın:baby:

arcmınım caka dogum yapmıs.bır hafta olmus.bende gorusemedım.
ama dun aldım haberını.
bebegı saglıklı olmasına ragmen kendı cok ıyı degılmıs bıldıgım kadarıyla.
sureklı aglıyormus.
allureden telını alır almaz arıycam cakayı

herkesın derdı sut ve mama..
bebıkler doymuyormu acaba:baby:
humana sut artırıcı denedınzmı.
ben sezeryanlı olmma ragmen ıkı gunde geldı.bu cayla
3 gun demıslerdı:24:
benım tosun pasada mamayı yıyınce uyuyor.
o yuzden gece yapıyorum.ıkımızın uykusuda bolunmesın:baby:

arcmınım caka dogum yapmıs.bır hafta olmus.bende gorusemedım.
ama dun aldım haberını.
bebegı saglıklı olmasına ragmen kendı cok ıyı degılmıs bıldıgım kadarıyla.
sureklı aglıyormus.
allureden telını alır almaz arıycam cakayı

o çayı da içtim canım ama faydasını görmedim. neler denemedim ama olmayınca olmuyor sanırım. sütüm var ama kızımı doyuracak kadar değil. o yüzden mememden ayrılmıyor.akşama kadar emip duruyoruz. bende hiç değilse akşam güzel uyusun diye mama verdim mecburen
demek caka da doğurmuş.depresyona mı girmiş niye ağlıyormuş acaba ?? merak ettim bak şimdi.
ararsan bize d ehaber ver. ayrıca selamlarımızı da ilet.

amanın ne kadar kalabalık bu akşam burası nerdeyse kimseler uğramaz olmuştu.
Sezeryan olanlar korse ne takıyosunuz kullanmaya başladınızmı
Benim hala çok moralim bozuk sezeryan olduğumdan dolayı

balkavanozu korse konusunda sana yardımcı olamayacağım malesef. ama sezaryan oldun diye niye üzülüyorsun ki?? şartlar öyle gelişmiş senin yapacğaın birşey yoktu. ayrıca ikinizde sağlıklısınız gerisi boş.

bende oglumu yıkadım 2 saat emıstık
uyuttum yarım saat oldu
bu gece nasıl gececek bakalım
sımdıde tv meyve keyfı yapıyorum bı yandan
bırazda uyuycam
herkese kolay bol uykulu bı gece olsunnn

kızlarrr merhabaa kimseler yok ama yinede yazayım okuyan cvp yazarsa sevinirim nette olmasamda girer okurum . nasıl beslenmeliyiz neler çok yemeli içmeli nelerden kaçnmalıyız? süt için kimi diyor için kimi diyor içmeyin bebekte gaz yapar bende karar vermedim içsemmi içmesemmi ...

Canım yumurta kırmızı et gibi protein ağırlıklı şeyleri düzenli tüketmek gerekiyor sütün faydasını arttırmak için ayrıca yeşil yapraklı sebzeler süt yapıyor özellikle semizotu hemde mevsimi ilk günler çiğ sebze önermiyorlar ama ilerleyen günlerde marul salatası faydalı tahin helası bulgur börülce falan süt yapıyor ama bulgur ,soğan gibi hem süt yapan hemde gaz yapan yiyecekleri dikkatli tüketmek gerekiyor eğer bebekte gaz yaptığı fark edilirse kesmek lazımmış.Günde 4 lt sıvı tüketmek gerekiyor bunun 2 lt si su olmalı az şekerli komposto özellikle sarı üzüm ve kayısı kompostoları faydalı çok soğuk şeyler tüketmemek lazım ve bünyende gaz yapan herşeyden kaçınmak gerekiyor
bu arada bugün dr browns un anne göğsüne benzeyen biberonunu aldım. bebek emdikçe süt geliyor kendi kendine akmıyor. ve akşam kızım sürekli memede kalıp uyumayınca 60 cc mama yaptım verdim ve bir mucize oldu mama bitince kızım kendi kendine uyuyakaldı.
meğerse doymuyormuş :((
çok inatlaştım mama vermemek için ama malesef pes ettim. en azından akşamları yatarken karnını mama ile doyururum.şimdi gene sağdım 30 cc süt anca çıktı. kesicem bu memeleri

Ben ilk günlerde kaşık biberon kullandım sonrasında dr browns a geçtim çok memnunum kesinlikle başka biberon kullanmam herhalde bundan sonra en iyisi o herkese tavsiye ederim ayrıca gazda önleyici. Tabi ben mama ermiyorum anne sütünü biberonla veriyorum kızımda mememi bırakmadı. Kuşum bu arada kaşıkla devam etmek istersen kaşık biberonu sana verebilirim

hiç bilmiyorum yaa .bırakacağımı düşündükçe moralim bozuluyor.meme de ememeyecek gün boyu. mecburen mama vereceğiz.
offf çok da minikler bari 6 ay çalışmasaydık

Ben sütümü sağıp buzluğa atmaya başladım mümkün olduğunca mamaya geçmemeye çalışıcam şimdi hazır sütüm yeteri kadar varken sağıyorum mesela Ayşe gece sütümü biberondan içiyor o saatlerde emziremiyorsan sağıyorum iki göğsümden 160 cc falan çıkıyor 60 cc sini biberonla dolaba koyuyorum 100 cc buzluğa atıyorum eğer dolapta yedek sütüm varsa tüm sağdığımı buzluğa koyuyorum

ücretsiz izin de alamıyoruz malesef. 4 ay izin mi olur ya . bebekler doğru dürüst beslenemiyor.
şeytan diyor işi bırak ama onu da gözüm yemiypr. ev borcumuz var. tühh yaa

Canım valla resmi izim 4 ay bile değilmiş doğumdan sonra 56 gün kesin kullandırıyorlar birde çalşabilir raporu aldığımız günden çalıştığımız güne kadar olan kısmı ekliyorlarmış (ama en fazla 35 gün olarak) bu nedenle ben çalışabilir raporumu 3 gün geç aldığıma ve 7 gün erken kapattırdığıma çok pişmanım:(

amanın ne kadar kalabalık bu akşam burası nerdeyse kimseler uğramaz olmuştu.
Sezeryan olanlar korse ne takıyosunuz kullanmaya başladınızmı
Benim hala çok moralim bozuk sezeryan olduğumdan dolayı

Bana doktorum izin vermedi korse takmama korse kasların toparlanmasını geciktirirmiş.Kontrole gittiğimde birdaha sorucam

bende oglumu yıkadım 2 saat emıstık
uyuttum yarım saat oldu
bu gece nasıl gececek bakalım
sımdıde tv meyve keyfı yapıyorum bı yandan
bırazda uyuycam
herkese kolay bol uykulu bı gece olsunnn

Bende kızımın 11:30 den beri uyanmasını bekliyorum doyurmak için ama uyanmadı bilseydim uyurdum :(

bugün bizde asyayla yakacık turu yapalım dedik ama ortalık ayağa kalktı :)
hanımefendi durmadı arabasında koşa koşa eve geldik.
haftaya taşınıyor musun mislina ?? ne güzel komşu olucaz desene

hoşgeldin. bıraktınız topiği. hepiniz çabıkk geri gelin :)

Günaydın kızlar :)

Evet canım Perşembe anahtarı teslim edecekler bizde pazar günü taşınacağız . ama hemen yaşam başlamayacak diyorlar 15 Temmuz da başlar diyorlar bizde bakacağız eğer kalınacak gibi olursa orada kalacağız yoksa tüm eşyalarımız tam yerleşene kadar annemlerde kalmayı düşünüyoruz hayırlısı artık diyeceğiz. :)

walla arada topiğe bakıyorum ama yazamıyorum zor geliyor :)

bu arada bugün dr browns un anne göğsüne benzeyen biberonunu aldım. bebek emdikçe süt geliyor kendi kendine akmıyor. ve akşam kızım sürekli memede kalıp uyumayınca 60 cc mama yaptım verdim ve bir mucize oldu mama bitince kızım kendi kendine uyuyakaldı.
meğerse doymuyormuş :((
çok inatlaştım mama vermemek için ama malesef pes ettim. en azından akşamları yatarken karnını mama ile doyururum.şimdi gene sağdım 30 cc süt anca çıktı. kesicem bu memeleri

Canım Asya demek doymuyormuş bazı gecelerde benim oğlan sabaha kadar emmek istiyor acaba biziim kide mi doymuyor. Geçenlerde anneme süt bıraktım yine bizim ki 120 cc içmiş bir kerede ama benden nerdeeeee 120 cc çıkmıyor ki

Canım yumurta kırmızı et gibi protein ağırlıklı şeyleri düzenli tüketmek gerekiyor sütün faydasını arttırmak için ayrıca yeşil yapraklı sebzeler süt yapıyor özellikle semizotu hemde mevsimi ilk günler çiğ sebze önermiyorlar ama ilerleyen günlerde marul salatası faydalı tahin helası bulgur börülce falan süt yapıyor ama bulgur ,soğan gibi hem süt yapan hemde gaz yapan yiyecekleri dikkatli tüketmek gerekiyor eğer bebekte gaz yaptığı fark edilirse kesmek lazımmış.Günde 4 lt sıvı tüketmek gerekiyor bunun 2 lt si su olmalı az şekerli komposto özellikle sarı üzüm ve kayısı kompostoları faydalı çok soğuk şeyler tüketmemek lazım ve bünyende gaz yapan herşeyden kaçınmak gerekiyor

Ben ilk günlerde kaşık biberon kullandım sonrasında dr browns a geçtim çok memnunum kesinlikle başka biberon kullanmam herhalde bundan sonra en iyisi o herkese tavsiye ederim ayrıca gazda önleyici. Tabi ben mama ermiyorum anne sütünü biberonla veriyorum kızımda mememi bırakmadı. Kuşum bu arada kaşıkla devam etmek istersen kaşık biberonu sana verebilirim

Ben sütümü sağıp buzluğa atmaya başladım mümkün olduğunca mamaya geçmemeye çalışıcam şimdi hazır sütüm yeteri kadar varken sağıyorum mesela Ayşe gece sütümü biberondan içiyor o saatlerde emziremiyorsan sağıyorum iki göğsümden 160 cc falan çıkıyor 60 cc sini biberonla dolaba koyuyorum 100 cc buzluğa atıyorum eğer dolapta yedek sütüm varsa tüm sağdığımı buzluğa koyuyorum

Canım valla resmi izim 4 ay bile değilmiş doğumdan sonra 56 gün kesin kullandırıyorlar birde çalşabilir raporu aldığımız günden çalıştığımız güne kadar olan kısmı ekliyorlarmış (ama en fazla 35 gün olarak) bu nedenle ben çalışabilir raporumu 3 gün geç aldığıma ve 7 gün erken kapattırdığıma çok pişmanım:(

Bana doktorum izin vermedi korse takmama korse kasların toparlanmasını geciktirirmiş.Kontrole gittiğimde birdaha sorucam

Bende kızımın 11:30 den beri uyanmasını bekliyorum doyurmak için ama uyanmadı bilseydim uyurdum :(

sağol zeynepcim şimdilik mamayı günde 2 kere falan veriyorum uyurken biberonu verdim o yüzden kaşık biberona gerek yok.
birde ben sütümü sağsam bile 50 cc anca çıkıyor onun da neresini saklayayım. anca asyayı doyuruyorum. yani işe başlayınca benim iş yaş.

Canım Asya demek doymuyormuş bazı gecelerde benim oğlan sabaha kadar emmek istiyor acaba biziim kide mi doymuyor. Geçenlerde anneme süt bıraktım yine bizim ki 120 cc içmiş bir kerede ama benden nerdeeeee 120 cc çıkmıyor ki

nolcak bu halimiz bilmiyorum gece de 60 cc mama verdim 3 saate yakın uyudu. garibim açlıktan ağlıyomuş.

sağol zeynepcim şimdilik mamayı günde 2 kere falan veriyorum uyurken biberonu verdim o yüzden kaşık biberona gerek yok.
birde ben sütümü sağsam bile 50 cc anca çıkıyor onun da neresini saklayayım. anca asyayı doyuruyorum. yani işe başlayınca benim iş yaş.

nolcak bu halimiz bilmiyorum gece de 60 cc mama verdim 3 saate yakın uyudu. garibim açlıktan ağlıyomuş.

Canım benim ya yazık bu bebiklere :(

biliyorsun birde bizim sarılığımız hala geçmedi:( bakalım yarın son testimiz çıkacak ona göre doktor nediyecek bugüne kadar herhangi bir tedavi önermedi sadece emzirmeye devam dedi ama çok uzadı :( allahtan yüksek değil sanırım ... en son kontrolde annesütü sarılığı diye birşeyden bahsetti bulgular onu gösteriyor dedi sanırım 2 gün süt vermeyip sırf mama ile besleyeceğiz inşallah oğlum sonrasında beni emmeye devam eder gerçi bugüne kadar 4 kez benim sütümü biberonla verdik emmesinde bir değişiklik olmadı kaşıkla versem benim oğlan emmeden rahatlamıyor :(

Geri