2010 Haziran Anneleri

Canım benim ya yazık bu bebiklere :(

biliyorsun birde bizim sarılığımız hala geçmedi:( bakalım yarın son testimiz çıkacak ona göre doktor nediyecek bugüne kadar herhangi bir tedavi önermedi sadece emzirmeye devam dedi ama çok uzadı :( allahtan yüksek değil sanırım ... en son kontrolde annesütü sarılığı diye birşeyden bahsetti bulgular onu gösteriyor dedi sanırım 2 gün süt vermeyip sırf mama ile besleyeceğiz inşallah oğlum sonrasında beni emmeye devam eder gerçi bugüne kadar 4 kez benim sütümü biberonla verdik emmesinde bir değişiklik olmadı kaşıkla versem benim oğlan emmeden rahatlamıyor :(

inşallah geçmiştir sarılığı. annesütü sarılığını da ilk defa senden duydum.ne ilginçmiş öyle.
kaşıkla beslersen emmeye devam eder. uyurken biberonla beslersiniz anlamaz.

inşallah geçmiştir sarılığı. annesütü sarılığını da ilk defa senden duydum.ne ilginçmiş öyle.
kaşıkla beslersen emmeye devam eder. uyurken biberonla beslersiniz anlamaz.

inşallah canım geçer bende ilk defa duydum zaten herşey beni buluyor ama hayırlısı yarın sonuçlarımız çıksın ona göre ne yapacağımıza karar vereceğiz.

gunaydın anneler. oglum sabah kıvranmaya basladı gazda cıkardı bur suru ama hala gazı var galıba yavrumun.

gecmıs olsun mıslına umarım hafıflemıstır sarılıgı.
bılgenın bebegının sarılıgıda uzayınca karacıger enzımlerıne bakmıslardı dıye hatırlıyorum.
bebıs buyutmek ne zormus.
aşşah hepsıne saglık versın

gecmıs olsun mıslına umarım hafıflemıstır sarılıgı.
bılgenın bebegının sarılıgıda uzayınca karacıger enzımlerıne bakmıslardı dıye hatırlıyorum.
bebıs buyutmek ne zormus.
aşşah hepsıne saglık versın

çok teşekkürler canım inşallah tez zamanda geçer . bizimde karaciğer enzimlerine bakıldı idrar testi yapıldı enfeksiyon varmı diye ve böbreklerinde sorun var mı diye şekerine bakıldı tek bir enzim testi çıkmadı oda yarın çıkacak inşallah ondada birşey çıkmassa teşhis annesütü sarılığı olacakmış doktor öle dedi bende netten araştırdım 2-3 ay sürebiliyormuş yada doktor duruma göre sütü kesip mama veriyormuş 2-3 gün sonra sarılık geçince annesütüne deam ediliyormuş bakalım yarın doktor ne diyecek hayırlısı ile bir sonuç çıksında bizde rahatlayalım allaha şükür gelişimi iyi doktor merak etme dedi eğer endişelecek bir durum olsa göndermezdi eve sanırım

Selam kızlar mislinacım geçmiş olsun ama bencede çok önemli bişey çıkmayacak inşallah. Ben bugün evde kızımla yanlızım annemler dışarı çıktı bizde kızımla başbaşa kaldık şimdi Ayşe NAz uyuyor bende hazır annem yokken netteyim :)

merhaba kızlar, annem bugun sabah dondu ızmıre, cuma gunu kardeşım dogum yapıyor. mecbur gıttı onun da evını temızlıcekler hazırlanacaklar var. annem gıderken cok agladım, hala daha aglamaya meyıllıyım. eşim annemı göturdukden sonra kızıma sarılıp hıçkıra hıçkıra agladım,yapayalnız kalmış, yetesız olacak gıbı hıssedıyorum kendımı, nasıl başarıcam bılmıyorum, zaten dogdugundan berı gecelerı uyumuyor, ben bıtmış durumdayım ustune bıde yalnız kaldım. ALLAHım yardım etsın başka bırşey dılemıyorum. o ağlayınca elım ayagım karışıyor bırbırıne, sutum degersız, hacım olarak yer kaplıyor sadece mıdesınde. neredeyse 100 cc içiyor karnı şişiyor ama doymuyor sonra 2 saat delırıyor açlıktan mama da veremıyorum kusuyor karnı dolu oldugu için. sonra 2 saat sonra mama verıyorum hemen uyuyor kuşum. nefret geldı sut vermek ıstemıyorum arttık resmen, ne yapsam yaglanmadı sutum. bardak bardak tavuk suyu et suyu içiyorum banamısın demıyor.bende durumlar bu. şu gunler çabucak geçse söyle 4 aylık olsa ne guzel olur.

bu arada gezmeye falan gıden var mı bebegınle, ben daha çıkmadım evden kafayı sıyırcam yakında

merhaba kızlar, annem bugun sabah dondu ızmıre, cuma gunu kardeşım dogum yapıyor. mecbur gıttı onun da evını temızlıcekler hazırlanacaklar var. annem gıderken cok agladım, hala daha aglamaya meyıllıyım. eşim annemı göturdukden sonra kızıma sarılıp hıçkıra hıçkıra agladım,yapayalnız kalmış, yetesız olacak gıbı hıssedıyorum kendımı, nasıl başarıcam bılmıyorum, zaten dogdugundan berı gecelerı uyumuyor, ben bıtmış durumdayım ustune bıde yalnız kaldım. ALLAHım yardım etsın başka bırşey dılemıyorum. o ağlayınca elım ayagım karışıyor bırbırıne, sutum degersız, hacım olarak yer kaplıyor sadece mıdesınde. neredeyse 100 cc içiyor karnı şişiyor ama doymuyor sonra 2 saat delırıyor açlıktan mama da veremıyorum kusuyor karnı dolu oldugu için. sonra 2 saat sonra mama verıyorum hemen uyuyor kuşum. nefret geldı sut vermek ıstemıyorum arttık resmen, ne yapsam yaglanmadı sutum. bardak bardak tavuk suyu et suyu içiyorum banamısın demıyor.bende durumlar bu. şu gunler çabucak geçse söyle 4 aylık olsa ne guzel olur.

bu arada gezmeye falan gıden var mı bebegınle, ben daha çıkmadım evden kafayı sıyırcam yakında

Allah kolaylık versin canım ama heyecan yapma yavaş yavaş anne kız birbirinizin ilmini alacaksınız yarından cumaya kadarda benim annemde izmirde olacak ben cuma günü gidecem İzmire temmuz sonuna kadar ordayız sen gelmeyi düşünüyormusun İzmire bu süre içinde gelirsen haber ver beraber elhe baskın yaparız :) ben 20. günden beri sokaktayım evden çıkmadan emziriyorum birde 2 öğün yetecek kadar sağılmış süt alıyorum yanıma termostatlı çantanın içine koyuyorum ve buz kalıbı koyuyorum etrafına gittiğim yerde acıkınca içeceği kadarını biberonuna döküyorum biberonu sıcak su dolu bir ficanın içine oturtuyorum o sekilde ısıtıyorum ben anne sütü verdiğim için bu şekilde idare ediyorum sen mama veriyorsun o daha kolay sadece bir termos sıcak su taşıman yeterli yanında bu şekilde yapınca 5-6 saat dışarda kalabiliyorum ev oturmasına gitmişsen daha kolay oluyor tabi o zaman hiç bişey almıyorum yanıma emziriyorum oluyor bitiyor. Benim göğüsler büyük ve ucu yok bu nedenle sokakta emzirmem imkansız müsait olsaydı göğüslerim bende o emzirme örtülerinden alacaktım heryerde emzirebiliyorsun geçengün kahvaltıya gittik yan masada bir kadında vardı taktı örtüsünü oh iki dakkada emzirdi bebeğini pratik pratik çok kıskandım valla :(

Geri