3 gündür ishalim geçmiyor neden olabilir çözümü nedir?

• Konbuyu başlatan halilpls
  • Başlangıç tarihi
H

halilpls

Forum Okuru
3 gündür ishalim geçmiyor neden olabilir çözümü nedir?

3 gündür ishal geçmiyor melek kadınlar kulubü 3 gündür geçmeyen ishal forum'da.​

3 gündür geçmeyen bir ishalim var neden böyle oldum bilmiyorum karın ağrım da var. Ayrıca midem de bulanıyor zehirlenmiş olabilir miyim? Geçmeyen ishal için ne yapmam gerekiyor? Sadece ateşim yok ama halsizlik ve sürekli tuvalete gidiyorum karnım da ağrıyor biraz. Yatıyorum sürekli doktora gitmeli miyim? Koronadan da şüphelendim ama ishal yapıyor mu bilemedim. 3 gündür geçmeyen ishal nedir yaa?

Merhaba
İshalin çocuklarda 5-7 gün sürmesi tehlikelidir ama yetişkinlerde 4 gün ishalin sürmesi tehlike arz eder. İshal 4 günü geçerse mutlaka doktora başvurmanız gerekecektir diye düşünüyorum. Ateşin olmaması iyi bir şey. Karın ağrısı da yediğiniz bir şeyin dokunduğunu düşünüyorum. Evde bol sıvı tüketmenizi tavsiye ederim. Eğer yediğiniz bir şey değil de bir enfeksiyon söz konusu ise bu ishalin hemen geçmeyeceğini gösterir ki yine mutlaka doktora başvurmanız gerekebilir. Pirinç lapası bol muz tüketmelisiniz. Yine sarı leblebi tüketmek de ishalin geçmesine yardımcı olur. Bir çay kaşığı Türk kahvesi üzerine birkaç damla limon sıkıp yemeniz halinde bunun da ishale iyi geldiği söyleniyor. Yine elma suyu havuç suyu da ishale iyi gelen besinler arasında.

Peki hamilelikte ishal başınıza geldi ise ''hamilelikte ishale ne iyi gelir'' hemen yazımızda inceleyebilirsiniz arkadaşlarım. Hamilelikte ishal başına gelen ya da ilginizi çekerse bu aşağıdan linkten inceleyebilirsiniz.

Geri