Etiketler:
 1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Ada soğanı ve faydaları

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  ada soganı ada sogani soğanı

  Meleklerim inanın ilkkez duyuyorum ve ilkkez görüyorum böyle bir bitkiyi:)Eminim sizlerde benim gibi bir ilki yaşıyorsunuz.Belkide bazılarınız duymuştur yada görmüştür.Ada soğanının nasıl bir bitki olduğunu ve faydalarını mutlaka okuyunuz.Belki işinize yarayabilir.

  < Konu Resmi..>  ADA SOĞANI VE FAYDALARI


  Zehirlilerin eve girişini engellerKapının üzerine asarsanız; yılan, akrep gibi zehirli böceklerin eve girmesini engeller ve fareleri öldürür.
  Avrupa’da 700 yıl tıp hocalığı yapan ünü dillere destan, hekimlerin piri İbn-i Sina’nın 'Tıp Kanunu' kitabından bugüne kadar hiçbir yerde rastlamadığınız çok özel formülleriyle şifa bitkilerin reçeteleri…


  MELANKOLiNiN iLACI 'ADA SOĞANI'
  Ada soğanın en önemli etkisi kuşkusuz insandaki melankolik ruh halini ortadan kaldırarak, sinirlere iyi
  gelmesi. İdrar söktürücü özelliği olan ada soğanı öksürükte de çok faydalı, ağız kokusunu da gideriyor...

  Zambakgillerden bir çeşit bitkidir. Demir soğanı diye de adlandırılır. Çünkü onun ateşi kesen ve kuvvetli yakıcı özelliği vardır. Yaprakları uzun şerit şeklindedir. Çiçekleri yeşil ve beyaz damarlıdır. 2 kilogram kadar olan soğan kısmı, yapraklarının altındadır. Acı ve zehirlidir. 7,5 gram adasoğanı, bir insanı rahatça öldürebilir.
  Tazeyken kullanılmaz. Aksi halde zehirlenme ve kusmalara yol açar. Soğanın etli olan orta kısmı, dilimlenerek kurutulur. Sonra dövülüp toz haline getirilir. Çok iyi bilmeden kullanılmamalıdır. Pişirilmiş olan ada soğanının rengi sarımsı beyazdır; kurumuş şeftaliye benzer. Ada soğanının katil denen bir cinsi vardır ve bazıları onu bulbus denen türü ile karıştırmışlardır. Bunlar farklı türlerdir. Ada soğanının üstü boynuz regindedir; lezzeti yakıcı acılıktadır.

  ADA SOĞANININ UYGULANDIĞI ALANLAR
  iÇERiĞi
  Üçüncü derecenin sınırındadır.

  YARARLAR
  İltihap giderici etkisi vardır; kanı ve diğer zararlı maddeleri dışarı çekme özelliğine sahiptir. O, yara yapıcı ve yakıcıdır. Yoğun bağırsak muhtevasını gücüyle yumuşatıp parçalamada etkilidir. Bu etkisi ısıtıcı etkisinden daha fazladır. Ada soğanından yapılan sirke, vücudu güçlendirir, ona zindelik verir ve sağlıklı kılar.

  SÜSLENME
  Siğile sürülürse, onu döker. Zeytinyağı ve çam sakızı ile yapılan terkip tüy çıkartır. Bu terkip saç dökülmesine karşı kullanılır. Özellikle soğanının iç kısmı bu amaçla kullanılır. Dalak şişkinliği olan kişi 40 gün haşlanmış ada soğanının suyunu içerse, yararlı olur denir. Bazıları bunun 41 gün olması gerektiğini söylerler. Bu terkip, su birikmesi olan hastalar ve sarılık için de yararlıdır.

  ZEHiRLENME
  Eğer o kapı üzerine asılacak olursa, yılan, akrep ve diğer zararlı, zehirli böceklerin eve girmesini engeller ve fareleri öldürür. Sirkeyle kaynatılıp hazırlanan ilaçla yılan sokmuş kişinin vücudu ovulursa, panzehir niteliği taşır. Ada soğanından yapılan sirke, cildin rengini güzelleştirir.


  < Konu Resmi..>


  DIŞARI ATAN ORGANLAR
  Güçlü bir idrar söktürücüdür. İdrar zoruna iyi gelir ve regl kanını da söktürücüdür. Onun sirke ve şurubu da aynı etkiye sahiptir. Ada soğanı, rahmin boğulmasına (abortus) iyidir, aynı zamanda, sirkesi ağır hıltların atıtlamasında yararlı olur. Ayıklanmış ada soğanı, kendisinin sekiz misli tuzla karıştırılır, aç karnına 2 miskal içilir.
  Bu terkip ağzın hıltlarının atılmasını sağlar; onları temizler; aynı zamanda, gevşeklik yapar. Onun tohumu dövülüp, kuru bir kapta toz haline getirilir; o balla karıştırılıp, yapıyı tabii hale getirir; tutulan gereksiz maddelerin dışarı atılmasını sağlar; kabızlığı giderir. Onun makad ve rahim ağrılarına yararı vardır ve bağırsak sancılarına çok iyi gelir.HUMMALAROnun sirkesi, kronik ateşli nöbetlere iyi gelir.

  YARALAR
  Ciltteki yaralara faydası vardır. Fakat organlarda olan yaralara pek olumlu etkisi yoktur, bu tip yaraları açar, azdırır.

  HAREKET ORGANLARI
  Sinirler üzerinde hafif uyarıcı yararları vardır. Ancak sinirsel ağrılara, eklemlere, felçlere, kadınların kanallarına ve siyatik üzerinde olumlu etkisi vardır. Aynı zamanda, özellikle erimiş ve şurup halinde olanı etkilidir.

  BAŞ ORGANLARI
  Melankoli üzerinde etkilidir. dış etlerini ve sallanan dişleri pekiştirir. Ağız kokusunu giderir.

  GÖRME
  Ada soğanı yenirse, görme keskinleşir, güçlenir.

  SOLUNUM
  Astım, öksürük ve sesin kalınlaşmasına yararlı olur. Bunun için balla karıştırılıp, ondan 3 kırat içilir. Boğaz hastalıklarına iyi gelir; boğazı güçlendirir, sağlamlaştırır, ona yararlıdır.

  BESLENME
  Dalağın yoğunlaşmasına iyi gelir; mideyi ve sindirimi güçlendirir, geğirme ve besinlerin ağza gelmesine karış yararlıdır. Aynı zamanda olumlu etki yapar.

  DİKKATLİ KULLANIN:
  Ada soğanı tazeyken acı ve zehirleyici bir özelliğe sahip olduğu için kurutulmadan kullanılmaz. Sonbaharda toplanan adasoğanının etli olan orta kısmı, dilimlenerek kurutulur. Sonra dövülüp toz haline getirilir. Her gün çay kaşığının ucu ile çok az bir miktar suyla yutularak kullanılır.Bugün
   
Ada soğanı ve faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ada soğanı ve Faydaları

  Ada soğanı ve Faydaları

  ada soğanı faydaları Adasoğanı (scille) : Zambakgillerden, bir çeşit bitkidir. Yaprakları uzun şerit şeklindedir. Çiçekleri; yeşil ve beyaz damarlıdır. 2 kilogram kadar olan soğan kısmı, yapraklarının altındadır. Acı ve zehirlidir. 7,5 gram adasoğanı öldürebilir. İçeriğinde "Scillarena glikozidi" vardır. Tazeyken kullanılmaz. Aksi halde zehirlenme ve kusmalara yol açar. Soğanın...
 2. soğan suyu kürü ve faydaları

  soğan suyu kürü ve faydaları

  kaynatılmış soğan suyunun faydaları soğan suyu kürü, soğan suyu kürü nasıl yapılır, soğan suyu kürü nasıl uygulanır, soğan kürünün faydaları, soğan kürünün yapılışı, soğan kürünün yararları, soğan kürünün hazırlanışı, soğan kürünün kullanımı, soğan kürü nasıl kullanılır, ne zaman uygulanmalı, kimler kullanamaz Vajinal akıntı için soğan suyu kürü aynı zamanda erken menopoz, çikolata...
 3. Soğan ve mucize faydaları

  Soğan ve mucize faydaları

  soğanın faydaları soğan yararları Yemeklere lezzet katan ve mutfakalrımızda her mevsim var olan soğanın mucizevi faydalarından bahsedeceğiz bu yazımızda siazlere Melek'lerim. Soyarken ve doğrarken sizi ağlatan soğanın faydaları nelermiş, buyrun öğrenelim arkadaşlarım:) Soğanın Mucize Faydaları Diş çürümesi ve oral enfeksiyonlara karşı etkilidir. Çiğ olarak çiğnendiğinde 2-3 dakika...
 4. Ada Soğanı ve Faydaları Hakkında Bilgi

  Ada Soğanı ve Faydaları Hakkında Bilgi

  Ada soğanı yararları Adasoğanı hakkında bilgi Adasoğanı nerelerde kullanılır Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden ada soğanı bitkisi, özellikleri ve faydaları ile ilgili bilgiler sunuyoruz sizlere melekler :) * Suyu un ile karıştırıp hap haline getirilerek yenilirse karaciğerden ileri gelen hastalıklara iyi gelir. * Suyundan içilirse mideye, dimağa,mesane taşlarını...
 5. Soğan Kürü Hazırlanışı ve Faydaları

  Soğan Kürü Hazırlanışı ve Faydaları

  soğan kürü faydaları, soğan suyu faydaları, soğan kürü nasıl hazırlanır Birçok kişinin kokusundan ve tadından dolayı yemekten kaçındığı soğanın faydaları saymakla bitmiyor. Soğanın suyu ile hazırlanan kür ise bir nevi mucize dağıtıyor. Sizlere soğan suyu kürü hazırlanışı ve faydaları hakkın da bilmek istediğiniz bilgileri aktarıyoruz. Kürü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler 1...

Sayfayı Paylaş