1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Adana'ya Rönesans AVM

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  rönesans avm adana avm rönesans adana forum inşaatı Rönesans Alışveriş Merkezleri Yatırım Grubu tarafından Adana'ya yaptırılan 80 milyon avro tutarındaki “Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi”nin, 2 bin kişiye doğrudan, tedarikçilerle de yaklaşık 8 bin kişiye istihdam sağlayacağı bildirildi.

  Rönesans Alışveriş Merkezleri Proje Müdürü Ahmet Sarı, merkez ilçe Yüreğir'de 145 bin metre kare alan üzerine yaptırmaya başladıkları alışveriş merkezinin temel kazısını tamamladıklarını söyledi.
  Merkezin halen detay projelerinin çizimini yaptıklarını belirten Sarı, merkezdeki inşaat çalışmalarının da devam ettiğini kaydetti.
  Sarı, merkezde, hipermarket, elektro market, yapı market, buz pateni pisti, bowling salonu, çocuk eğlence alanı, sinema, 170 mağaza, 22 fastfood, 12 lokanta ve cafe, 6 banka şubesi, süs havuzları, 2 bin 500 araçlık kapalı, 500 araçlık ta açık otoparkın bulunacağını belirtti.
  Alışveriş merkezi içerisinde kablosuz internet hizmetinin yanı sıra bilgisayarla ücretsiz internet hizmeti sunulacağını da vurgulayan Sarı, “Uzman eğitmenler gözetiminde bir çocuk oyun alanı, çocuk emzirme odası ve mescidin yer alacağı merkez, engellilere uygun kullanım alanlarıyla uluslararası standartlara sahip olacak” dedi.
  Sarı, merkez tamamlandığında 2 bin kişiye doğrudan, tedarikçilerle birlikte yaklaşık 8 bin kişiye istihdam sağlayacağını vurguladı.
  Merkezin, kent halkı ve çevre illerden gelecek misafirlerin uğrak yeri olacağını ifade eden Sarı, geniş ürün yelpazesiyle giyimden gıdaya, bijuteriden elektroniğe kadar farklı sektörleri bir araya getireceğini, dünyaca ünlü markaları, ulusal ve uluslar arası mağazaları bünyecinde bulunduracağını söyledi.

  YILDA 16 MİLYON ZİYARETÇİ

  Sarı, merkezin imza günleri, tiyatro gösterileri ve konserler gibi bir çok yerel ve ulusal organizasyonlara ev sahipliği yapacağını, “Hafta içi ortalama 30 bin kişinin cumartesi ve pazar günleri de 80 bin kişinin ziyaret edeceği merkez, yılda 16 milyon kişiyi ağırlayacak” dedi.
  Sarı, toplam 80 milyon avroluk yatırımı 2009'da tamamlamayı planladıklarını ancak bazı nedenlerden dolayı açılış tarihinin 2010'a sarktığını ifade ederek, merkezi gelecek yılın son çeyreğinde tamamlayarak hizmete açmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.


  hurriyet.com


   
Adana'ya Rönesans AVM konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rönesans Tiyatrosu

  Rönesans Tiyatrosu

  RÖNESANS TİYATROSU Rönesans tiyatrosu İtalya'da başladı, ama en önemli ürünlerini Rönesans'ı geç yaşayan İngiltere gibi ülkeler verdi. 15. yüzyılda İtalya'da Plautus, Terentius ve Seneca'nın oyunları yeniden okunmaya başlamıştır. Yüzyılın sonuna doğru bu yazarların oyunları önce Roma, sonra Ferrara'da sahnelenmiştir. İtalyan Rönesans tiyatrosu, mimarlık açısından da klasik tiyatroya...
 2. Rönesans Felsefesi

  Rönesans Felsefesi

  rönesansın felsefeye ve sanata getirdiği yenilikler rönesansın felsefeye getirdiği yenilikler Rönesans felsefesi Rönenas'a damgasını vuran Leonardo da Vinci'nin ünlü çalışmasıRönesans felsefesi, 14. yüzyıl sonlarından başlayıp 16. yüzyıl ortalarına kadar geçen dönemde, özelliklede 15. yüzyılda ortaya çıkan çok yönlü felsefi gelişmeleri adlandırır. Rönesans felsefesi, genel olarak felsefe...
 3. AVM Kira Krizi Büyüyor

  AVM Kira Krizi Büyüyor

  Alışveriş merkezleri ile perakendeciler arasında yaşanan kira tartışması yayılarak büyüyor. Son olarak 80'e yakın mağazanın kepenk kapattığı Forum Trabzon'dan sonra yine Multi Turkmall'ün bir yatırımı olan Forum Mersin'de de 40'a yakın mağaza, yönetime sorunlarını tek bir ağızdan iletmek için dernekleşme yoluna gitti. Alışveriş merkezi yönetiminin mağazalarla değişik indirimler yaptığını...
 4. Reform ve Rönesans Hareketleri

  Reform ve Rönesans Hareketleri

  rönesans reform hareketleri rönesans ve reform hareketleri ve matbaanın rönesansın yayılma sürecine etkileri süreci XV. ve XVI.yy.da, Avrupa'da edebiyat ve güzel sanatlar alanındaki yeniliklerin ve sanat anlayışının tümüne Rönesans denir. Kelime anlamı " Yeniden Doğuş " demektir. Nedenleri : *Ortaçağdan beri yapılan çalışmaların, XV. ve XVI. yy. da olgunlaşması. *XV. ve XVI. yy.da,...
 5. Adana'ya özgü kelimler

  Adana'ya özgü kelimler

  adananın resimleri adana resimleri adanaya ait sözler adana adanaya özgü sözler ADANA'YA ÖZGÜ KELİMELER ; Meleklerim her şehrin kendine özgü bir dili vardır.. Her nekadar ortak dilimiz Türçe olsada her yörede farklı kelimeler kulanılır... Bende Adananın kini merak edenlerdendim çünkü; adanaya gitiğimde konuşulanları anlamakta zorluk çekiyordum... İşte Adana'ya özgü kelimeler ve anlamları.....

Sayfayı Paylaş