Adet dönemi şişkinliğini nasıl giderebilirim?

• Konbuyu başlatan Esra.099
  • Başlangıç tarihi
E

Esra.099

Forum Okuru
Adet dönemi şişkinliğini nasıl giderebilirim?

Adet dönemi şişkinlik nasıl giderilir melek kadınlar kulübü adet dönemi şişkinliği nasıl geçer forum'da.​

Adet zamanım geldiği zaman çok kötü oluyorum ben sizde de oluyor mu bilmiyorum ama en az 1 hafta önceden şişkinlik ve acayip bir karın göğüs şişkinliği olusuyor ve bana rahatsızlık veriyor. Adet dönemi şişkinlik nasıl giderilir bu konuda yardımcı olun lütfen bana.

Merhabalar
Adet döneminde şişkinlik olması normaldir. Bu şişkinliği azaltmak için elbette çözümleri de vardır. Regl döneminde karın bölgesinde eller ayaklar göğüsler olmak üzere şişkinlikler oluşabilir. Bu ödemi biraz olsun azaltmak için bol bol su tüketmek ise yarayacaktır. Tuz ve şekerden uzak durmak da bu şişkinliği azaltacaktır. Zaten sadece şişkinlik yaşayanların değil herkesin kullanmaması gereken şeylerdir bunlar. Düzenli egzersiz yapanlarda da şişkinlik şikayetlerinin çok az ya da hiç olmadığı belirtilmiştir. Bu şişkinlik her ay size rahatsızlık veriyorsa dediklerimizi uygulamaya çalışın ve doktora da gorunebilirsiniz tabii ki.

Adet öncesi gerginlik yaşayan arkadaşlar dilerler ise asagidaki linkten "adet öncesi gerginlik neden olur çaresi var mı" konumuzu da inceleyebilirler.

Hayatım selamlar Regl döneminde şişkinliği papatya çayı giderir. Ben rahatlamak için gerginlik için eskiden içiyordum iyi geliyordu. Şimdi miadımız dolunca gerek kalmadı şimdilerde ancak bu kadar sıkıntı ile kafa hapı işe yarıyor :)

Geri