Adet döneminde gebelik testi yapılırmı?

Uzman SühaN

Administrator
Adet döneminde gebelik testi yapılırmı?
Öncelikle belirtelimki en erken ve doğru gebelik sonucunu beklenen menste en az 3 günlük bir gecikme söz konusu olunca alabilirsiniz.Her ne adar hassas testlerde çıkar densede geç döllenme gibi durumlarda testin bozuk olduğu göz önüne alındığında net sonucu alamazsınız.Ayrıca belirtelimki mens gecikmesi olmadan adete 1 hafta kala mide bulantısı baş dönmesi,yorgunluk gibi belirtileri olup acaba hamilemiyim diye düşüneneler gebelik belirtileri gebeliğin 4-5 ci haftasında başlar tamamiyle psikolojik olarak siz gebelik belirtisi yaşıyorsunuz.

2.gif

GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR AŞAĞIDAKİ LİNKE
https://www.meleklermekani.com/forums/gebelik.59/

Gebeliğin Erken Teşhisi Ancak unutmamalı ki, bazı enfeksiyon hastalıkları, kansızlık, iklim ve çevre, hatta meslek değişiklikleri, gebelik korkusu, ruhsal gerilim ve ruh hastalıkları da çoğu zaman adet kanamasının gecikmesine neden olabilir.Özetle; Beklenen mens öncesi test yapılmasını tavsiye etmiyoruz .En az 3 günlük bir gecikme söz konusu olduğunda kesin sonuç için HCG testi yapılmasını öneriyoruz.

Adet döneminde gebelik testi yapılır mı, Regl kanaması kadın rahmi içerisinde bulunan bir dokunun kanayarak dökülmesidir. Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi amaçlı gereken şartları sunan özel bir yapıdır. İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması amaçlı üstteki tabakasını kanayarak döker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

Adet kanamasına ilişkin hakikat dışı uydurmalar; bedendeki kirli kan atılması benzeri, zehirli meydana geldiği, vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, bu arada ilişki kurulursa kısır olunacağı benzeri bu bir şeyler tamamiyle yanlıştır. Adet sırasındayken cinsel ilişki yapılıp yapılamayacağının yanıtı ise şartlara ve kişilere ve bireylerin inançlarına yönelik çeşitlilik gösterir. Adet sırasında başka bir deyişle bayanın mensturasyonu sırasında prezervatif ile cinsel ilişki yapılmasında ne kadın ne de adam yönünden tıbbi olarak bir mahzur yoktur, ne kadın ne de adam bedeni bir kayıp görmez. Şayet prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma rizikosu olabilmektedir

Çok seyrek de olsa regl kanaması sırasında gebe kalma ihtimali da mevcuttur, bunu da göz ardı etmemek gerekir. Hamile kaldığınız önce andan bu yana bedeninizde mühim değişiklikler olmaya başlar. Minik bir hücre milyonlarca defa bölünerek, minik bir birey olmaya çalışıyordur. Bedeniniz ise yeni bir davetlisi büyütmek, geliştirmek ve harici dünyaya hazırlamamak amaçlı başkalaşıyordur. Çoğalış siz, yabancı bir sizsinizdir. Ama bu farklılığı birçok zaman önce günden bu yana anlamanız olası değildir. Pek çok kadın gebeliğin önce üç ayı içinde hiçbir değişiklik hissetmez, bu sebeple hamile olabileceği olasılığını dahi düşünmez. Halbuki bebeği büyütmeye hazır vücudunuzda az veya çok da olsa, birtakım bulgular görülmektedir.

"Midem bulanıyor, başım dönüyor" diyerek yapılmış olan şakalara verilen yanıt "Canın turşu da yemek istiyor mu?" cevabıdır. Tipik olarak, başı dönen, midesi bulanan bayanların hamile olabileceği fikri yaygındır. İlk akla iştirak eden periyodik regl düzenindeki değişikliktir. Regl kanamanız beklediğiniz tarihte gelmiyorsa, gebelik bulguları olabileceği düşünülür.

Kızlar selamlar bende regl iken test yaptım ve ikinci çizgi silik çıktı korkuyorum ya bende hamile kalmış olabilir miyim ? Bunu anlamanın en basit ve kesin yolu nedir bana bilgi verin ya kafam karıştı şimdi. Bir kaç yerde okudum ama uzmanlar yorumlar ise sevinirim. Hamilemiyim şimdi değilmiyim öfffffffff

Kızlar selamlar bende regl iken test yaptım ve ikinci çizgi silik çıktı korkuyorum ya bende hamile kalmış olabilir miyim ? Bunu anlamanın en basit ve kesin yolu nedir bana bilgi verin ya kafam karıştı şimdi. Bir kaç yerde okudum ama uzmanlar yorumlar ise sevinirim. Hamilemiyim şimdi değilmiyim öfffffffff

Kullandığınız bir ilaç var mı ikinci çizgiyi silik gördüğünüzü ifade etmişsiniz, acaba bu sonuç testten 5 dakika sonraki sonuç mu yani ne bileyim beklediniz mi yarım saat bi saat sonra mı gördünüz çift çizgiyi silik olarak bilgi verirseniz ona göre size dönüş yapalım.

Biz nişanlımla ilişkiye girmedik ama benim vajina kısmına boşaldı üzerinden 5 gün gecti o olaydan 2 saat sonra adet oldum sizce hamile miyim ? Test yaptım adetliyken ama negatif çıktı sizce mümkün mü böyle birsey??

Merhaba, korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısın dan risk oluşturur. Şayet gebe kalma planınız yoksa istenmeyen gebelikler için korunmanızı öneriyorum . Korunmasız birliktelik sonrası mensiniz gerçekleşmiş bu durum da gebelik söz konusu olmaz..

Merhaba ben ocakta adetim 8 gün gecikti şubatta erken adet oldum sağ kasigim çok agriyordu acike gittim hamile olabilirsin dediler ama ben adet li gittim kanamam vardı beta hgc 8.0 çıktı hamilemiyim doktor birşey söylemedi eve gelince fark ettim lütfen yardımcı olun cevap verir misiniz

Merhaba, hcg testinde 8 ve üstü değerler gebelik olarak değerlendiriliyor. Hcg değeriniz görünür de gebelik lehine . Yalnız tek değerle gebelik teşhisi yapılmaz. Bir kadın doğum uzmanına görünün . Hekim belli aralıklarla hcg testini yapmanızı tekrar isteyebilir. Yapılacak test sonuçları ve muayene durumunuz hakkın da bilgi verecektir.

Merhaba, hcg testinde 8 ve üstü değerler gebelik olarak değerlendiriliyor. Hcg değeriniz görünür de gebelik lehine . Yalnız tek değerle gebelik teşhisi yapılmaz. Bir kadın doğum uzmanına görünün . Hekim belli aralıklarla hcg testini yapmanızı tekrar isteyebilir. Yapılacak test sonuçları ve muayene durumunuz hakkın da bilgi verecektir.
Gebelik lehine derken hamilemiyim sizce daha ayrıntılı aciklarmisiniz lutfen

Gebelik lehine derken hamilemiyim sizce daha ayrıntılı aciklarmisiniz lutfen

Lehine dediği şey şu " Hamilesiniz " yani 5 ve üstü hamile olarak görünür. Tabiki dış gebelik olabilir doktorunuz çok ama çok yeni olduğu için birşey dememiş. 4 Gün bekleyip bir kez daha aynı testi tekrarlayın lütfen muhtemel sonuç 20 ve üstü çıkar ise lütfen yeniden yazın konumuza değerinizle birlikte. Ama ilk bulgular ve tahlil sonucuna göre hamilesiniz :)

Lehine dediği şey şu " Hamilesiniz " yani 5 ve üstü hamile olarak görünür. Tabiki dış gebelik olabilir doktorunuz çok ama çok yeni olduğu için birşey dememiş. 4 Gün bekleyip bir kez daha aynı testi tekrarlayın lütfen muhtemel sonuç 20 ve üstü çıkar ise lütfen yeniden yazın konumuza değerinizle birlikte. Ama ilk bulgular ve tahlil sonucuna göre hamilesiniz :)
Çok teşekkür ederim.. tekrar bir uzmana gorunecem size bilgilendirim inşallah dış gebelik yoktur

Geri