gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Adet Düzensizliği İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  adet düzensizliği tedavisi adet düzensizliği bitkisel tedavi
  adet düzensizlikleri


  Her kadının bünyesi farklıdır melekler. Buna bağlı olarak da regl dönemlerinde çeşitli düzensizlikler görülebilir. Eğer siz de bu düzensizliklerden şikayetçi iseniz, uzmanların bitkisel tedavi önerilerini eklediğimiz makalemiz sizler için faydalı olabilir :tik:

  [​IMG]

  Adet Düzensizliği ve Zorluğu;Kadının döl yatağından düzenli olarak ayda bir kan gelme halinin bozulması; kanamanın gününü şaşırması, az, çok veya dengesiz olma hali.

  Belirtisi

  Adet kanamalarının gününü beklemeden önce veya sonra olması, karın altında meydana gelen sancı ve ağrılar, halsizlik, baş ağrısı, sinir bozuklukları, terleme, yorgunluk gibi haller görülür.

  Tedavisi

  Adet düzensizlikleri genelde psikolojiktir. Asabi krizlerden, hormon dengesizliğinden ve bünyenin zayıflamasından kaynaklanır. Aşırı yorulma, ağır kaldırma da adet düzensizlikleri sebebidir.

  Hastalığın gerçek sebebini öğrenmek ve tedavi için sağlık kuruluşlarına ve doktorlara gidilmelidir. Herhangi bir sebep yoksa ve şikayetler devam ediyorsa, destek ve alternatif olarak aşağıdaki bitkisel tariflerden biri veya birkaçı kullanılabilir.

  Tarif 1

  Civanperçemi, Baldırı kara, Altın ot, Kırık kilit otu, maydanoz yaprağı, adaçayı, papatya, gülhatmi, hayıt yaprağı ve çiçeği, boy otu, ısırgan yaprağı, menekşe kökü çiçeği ve dalları, lahana, rezene, mine çiçeği, ardıç meyvesi.

  Bu bitkiler ayrı ayrı veya karıştırılarak kullanılır;

  2 çorba kaşığı karışım

  1 lt. suya konur, 2-3 dakika kaynatılıp 10-15 dakika demlenir. Aç karnına, 3 öğün 1-2 bardak günlük ve taze olarak içilir.

  Not: Adetli iken içilmemesi gerekir.

  Tarif 2

  1 kg keçiboynuzu pekmezi
  1 kg bal
  50 gr anason
  50 gr mayana
  50 gr çörek otu
  50 gr kereviz tohumu
  50 gr arı sütü
  50 gr polen
  tamamı karıştırılıp macun yapalır ve 3 öğün aç karnına 1'er yemek kaşığı yenir.

  Tarif 3

  Isırgan otu
  Arpa
  Civanperçemi çiçeği
  Kırk kilit otu
  eşit miktarda karıştırılıp 1-2 su bardağı kaynar suya 1 yemek kaşığı atılıp 10 dakika demlenip 3 öğün aç karnına 1-2 bardak içilir.

  Tarif 4

  1 kg bal
  1 kg keçiboynuzu pekmezi
  100 gr polen
  100 gr arı sütü
  100 gr havuç tohumu
  100 gr mayana
  100 gr tere tohumu
  100 gr keten tohumu
  tamamı karıştırılıp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1'er yemek kaşığı yenir.

  Tarif 5

  20 gr Baldırı kara
  20 gr Karanfil
  20 gr Soğan kabuğu
  20 gr Fındık kabuğu
  20 gr Çekem otu
  3 lt su
  tamamı suya koyulup 2 lt kalana kadar kaynatılıp süzülüp suyu alınır. 3 öğün aç karnına 1'er su bardağı ılık olarak içilip devam edilir.

  Tarif 6

  1 kg bal
  1 kg keçiboynuzu pekmezi
  100 gr polen
  100 gr saf arı sütü
  100 gr acı badem
  100 gr çam fıstığı
  50 gr turp tohumu
  50 gr üzerlik tohumu
  tamamı macun yapılıp 3 öğün aç karnına 1'er yemek kaşığı yenir.

   
Adet Düzensizliği İçin Bitkisel Tedavi Önerileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İbrahım Saraçoğlu'ndan adet düzensizliği çekenler için bitkisel kür

  İbrahım Saraçoğlu'ndan adet düzensizliği çekenler için bitkisel kür

  tüylenmeyi önleyen bitkiler Birçok bayanın ortak sorunu olan adet düzensizliğini önleyen bazı bitkisel kürlerden sizler için İbrahım Saraçoğlu'ndan bazı bitkisel kürlerden bahsetmek istiyorum Saraçoğlu bu adet düzensizliğinden ortak şikayetçi olan tüm bayanlar için doğadan gelen şifalarla hazırlamış olduğu kür hakkında detaylı bilgiye geçiyorum Kadınların en büyük sorunu olan adet...
 2. Varis İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Varis İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Varis Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler Varise Bitkisel Çözüm Bitkisel Varis Tedavisi Özellikle belli bir yaştan sonra kadınların kabusu haline gelen varisler için uzmanların önerdiği bitkisel çözüm reçetelerini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Damarların büyümesine ve şişmesine varis denir. Başlıca sebepleri; ayakta çok durmak, şişmanlık, kan damarlarındaki kapakların düzensiz...
 3. Ayak Mantarı İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Ayak Mantarı İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  ayak mantarına bitkisel çözüm, ayak mantarına bitkisel tedavi Sürekli kapalı veya ıslak kalmaktan kaynaklanan ayak mantarı tedavisinde kullanılan ve önerilen bitkisel çözümleri sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Ayak mantarları genellikle parmak aralarında oluşan rahatsızlıklardır. Nadiren ağrılı olabilirler. Genellikle aşırı kaşıntı yaparlar. Özellikle ayak parmaklarının arasında koku...
 4. Adet Düzensizliği için bitkisel bir yöntem var mı

  Adet Düzensizliği için bitkisel bir yöntem var mı

  Adet Düzensizliği Adet Düzensizliği sebepleri nelerdir benim adetim son bir kaç aydır düzensiz bunun nedeni mevsimler olabilir mi acaba?
 5. Aft (Ağız Yarası) İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Aft (Ağız Yarası) İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

  Aft için bitkisel tedavi Aft için bitkisel çözüm Aft için bitkisel ilaç Ağız yarası , tıpta ki adıyla aft için uzmanların önerdiği bitkisel tedavi örneklerinden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) Aft;Ağız içinde, diş diplerinde ve boğaz kısmında meydana gelen içi sulu ve beyaz kabarcıkların, yüzeysel yaraların geneline verilen isimdir. Belirtisi: Ağzın iç kısmında beyaz,...

Sayfayı Paylaş