Adet Gecikmesi Normal midir?

Sürtünme yoluyla gerçekleşen ilişkide gebe kalma riski spermin vajinayla temasına bağlıdır. Vajina çevresine yakınına ejakülasyon gerçekleştiyse sperm vajinadan içeri sızarsa hamilelik oluşabilir. Basitçe açıklamak gerekirse korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısın dan risktir. 2 aydır adetiniz gerçekleşmemiş bu süre zarfın da hiç gebelik testi yapmayı düşünmedinizmi ?

İyi günler nişanlımla adetimden 1 gün önce bi birlikteliğimiz oldu fakat içe boşalma söz konusu bile olmadı ben düzenli adet gören birisiyim fakat 5 gün gecikme yaşadım test yaptım negatif çıktı ve hamileliğe dair hiç bir belirti bende yok içime boşalmadı ancak adet olmadığım için çok stresim sizce korkmalıyım çok korkuyorum

En son 25 Kasım'da adeta oldum şuan 29 Ocak doktora çıktım kist falan yok dedi tarlusal verdi ama o ilacı içmek istemiyorum Zarari çokmuş neden olamıyorum sizce yaşım 21

En son 25 Kasım'da adeta oldum şuan 29 Ocak doktora çıktım kist falan yok dedi tarlusal verdi ama o ilacı içmek istemiyorum Zarari çokmuş neden olamıyorum sizce yaşım 21

Merhaba, adet gecikmesinin bir çok nedeni var. Gecikmenin nedeni ancak hormon tetkitleri ile anlaşılabilir.Ayrıca hekim size zararı olacak ilacı reçete etmez. Hekiminizin önerisine uymanızı tavsiye ediyoruz..

Geri