Adet gecikmesi yaşayıp hamile olmayanlar ne yapmalı

M

Melek546

Forum Okuru
Adet gecikmesi yaşayıp hamile olmayanlar ne yapmalı
Merhaba iyi günler. Benim bi sorum olacaktı. Benim adetim 10 gün sürüyor iki adet arası 32 33 gün sürüyordu 1 2 yıldır böyle devam ediyor. Ve ramazanda 22 gün içerisinde adet oldum. Şimdi tekrar adet olmam gerekiyordu ama olmadım. Bugün gecikmenin 37. Günü. Herhangi hamilelik vs birşey yok. Sürtünme yoluyla birşey oldu ama korkulacak birşey olmadı. Testte yaptım dün erken gebelik testi negatif çıktı. Enfeksiyon bulgusu gibi birşey de yok. Kasıklarım sancıyor bacaklarım ağrıyor göğsüm acıyor belim ağrıyor. Adet olacağım zaman yaşardım bunları. Doktora gitmeye korkuyorum nişanlıyım ve sürtünme yoluyla birşey yaşadığım bilinsin istemiyorum. Doktora gitmeden bitkisel yolu denesem olur mu ?. Doktora böyle bişey yaşadığımı söylemesem bilebilir mi ?

Kendi başına kesinlikle bir bitki vs kullanma hamilelik yok kesinlikle diyorsun ama hiç beta hcg kandan gebelik testi yaptırdın mı ? Beni dinlersen onu yaptır yine regl olmazsan bekle ya da tarlusal vs kullanabilirsin. Ama doktorla konuşman gerekiyor. Artı doktora gittiğnide bir şey yaşadığını söylemek zorunda mısın ? Hayat senin hayatın kimene o doktorluğunu yapsın sadece. İlk beni dinlersen beta hcg kan değerlerine bi baktır hamilelikle ilgili sonra konuşalım daha iyi olur.

Kendi başına kesinlikle bir bitki vs kullanma hamilelik yok kesinlikle diyorsun ama hiç beta hcg kandan gebelik testi yaptırdın mı ? Beni dinlersen onu yaptır yine regl olmazsan bekle ya da tarlusal vs kullanabilirsin. Ama doktorla konuşman gerekiyor. Artı doktora gittiğnide bir şey yaşadığını söylemek zorunda mısın ? Hayat senin hayatın kimene o doktorluğunu yapsın sadece. İlk beni dinlersen beta hcg kan değerlerine bi baktır hamilelikle ilgili sonra konuşalım daha iyi olur.
Kan testini kendi sağlık ocağımız da yaptıramam orada ki hemşireler vs tanıdık. Bunu nerede yaptırabilirim. Ve sonra aile doktoruna gitsem yada herhangi bir doktora bilgisayar da bu kan testi önüne çıkmaz mı? Nişanlım eminim birşey olmadı diyor testin üzerinde de %99.9 yazınca o yüzden dedim. Ocak ayında da böyle birşey yaşamıştım 36 gün sürmüştü uzunluğu sonra adet olmuştum. Mevsim değişikliğinden olabilir mi birde famoser mide hapı kullandım 1 2 hafta o yapmış olabilir mi çünkü sürekli olmasada arada kullanıyorum o zamanlar yaşıyorum gecikmeyi galiba. Ya kendimi hamile de hissetmiyorum yorgunluk bulantı bişey yaşamıyorum. Çok korkuyorum pişmanım ailemin karşısına da böyle birşeyin çıkmasını istemiyorum.

Muhtemelen büyük ihtimal ile gebe değilsinizdir bu arada bu sürtünmeli ilişki sonrası hamilemiyim şeklindeki yaptığınız stres durumu da adet döngünüzü yüzde yüz değiştirir. İsterseniz bir kaç gün daha bekleyin ya da bir kez daha test alıp bakıp tam emin olun olur mu

Muhtemelen büyük ihtimal ile gebe değilsinizdir bu arada bu sürtünmeli birliktelik sonrası hamilemiyim şeklindeki yaptığınız stres durumu da adet döngünüzü yüzde yüz değiştirir. İsterseniz bir kaç gün daha bekleyin ya da bir kez daha test alıp bakıp tam emin olun olur mu
2 yıl önce kist tedavisi görmüştüm ama o zaman düzensizliğim yoktu. Tekrar kist olmuş olabilir mi diye şüpheleniyorum bu yüzden doktora gitmek istiyorum. Ama olurda aile yakınımdan biriyle gidersem doktor ilişki yaşadığımı bilirse söylerse diye korkuyorum. En güvenilir test hangisi sizce. Onu alayım. Aslında olmadığımı hissediyorum ama ilerde bebeğim olmamasından korkuyorum. İnternette ki yazıları okuyunca neler neler görüyorum. Bu yaptığımdan dolayı pişmanlığım çok tövbe ediyorum Allah kabul eder mi bilmiyorum. Ama size çok dua edeceğim. Çünkü düşenin elinden tutuyorsunuz herkes gibi sizde vurmuyorsunuz. Allah sizden razı olsun.. :'(

Selamlar Rabbim sizden de razı olsun. Da, bu düşmek vs değil ki, her kesin başına gelebilecek bir durum onun haricinde sürtünme dediğinize göre tam anlamı ile bir ilişki yaşanmamış. Kimse sizi kontrol ederek aaa bu ilişkiye girmiş vs diyemez ki artı muayenede yanınızda başka birisinin olması mümkün değil. Bırakın başkasını eşiniz bile öyle bir muayenede bulunamaz buna ne doktor izin verir ne de siz. rahat olun tüm testlerin tamamı güvenilirdir sabah idrarı ile yapıp maksimum 7-10 dakika bekleyin ve sonuç ne ise ona göre bizi de bilgilendirin olur mu ? ben de hamile olduğunuzu düşünmüyorum. Ha kist olur mu kesinlikle olabilir ve bu da adetinizin oluşumunu olma zamanını değiştirir. Geçmiş olsun.

Selamlar Rabbim sizden de razı olsun. Da, bu düşmek vs değil ki, her kesin başına gelebilecek bir durum onun haricinde sürtünme dediğinize göre tam anlamı ile bir birliktelik yaşanmamış. Kimse sizi kontrol ederek aaa bu ilişkiye girmiş vs diyemez ki artı muayenede yanınızda başka birisinin olması mümkün değil. Bırakın başkasını eşiniz bile öyle bir muayenede bulunamaz buna ne doktor izin verir ne de siz. rahat olun tüm testlerin tamamı güvenilirdir sabah idrarı ile yapıp maksimum 7-10 dakika bekleyin ve sonuç ne ise ona göre bizi de bilgilendirin olur mu ? ben de hamile olduğunuzu düşünmüyorum. Ha kist olur mu kesinlikle olabilir ve bu da adetinizin oluşumunu olma zamanını değiştirir. Geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim. Yarın sabah testi yaptıktan sonra sizi bilgilendireceğim. Ve doktora gitme konusunda da düşündüğüm zaman haklısınız. Bilse bile ona ne. Aslında bitkiselden kastım maydanoz suyuydu. Onun adeti düzene soktuğunu duymuştum geciktiği zaman kullanılabileceğini de. Bir zararı olur mu bilmiyorum ama denize düşen yılana sarılır hesabı denemek istiyorum.

Selamlar Rabbim sizden de razı olsun. Da, bu düşmek vs değil ki, her kesin başına gelebilecek bir durum onun haricinde sürtünme dediğinize göre tam anlamı ile bir birliktelik yaşanmamış. Kimse sizi kontrol ederek aaa bu ilişkiye girmiş vs diyemez ki artı muayenede yanınızda başka birisinin olması mümkün değil. Bırakın başkasını eşiniz bile öyle bir muayenede bulunamaz buna ne doktor izin verir ne de siz. rahat olun tüm testlerin tamamı güvenilirdir sabah idrarı ile yapıp maksimum 7-10 dakika bekleyin ve sonuç ne ise ona göre bizi de bilgilendirin olur mu ? ben de hamile olduğunuzu düşünmüyorum. Ha kist olur mu kesinlikle olabilir ve bu da adetinizin oluşumunu olma zamanını değiştirir. Geçmiş olsun.
Dün yaptığım test comfort erken gebelik testiydi. Ve idrarımın gelmesi için çok su tüketmiştim. Az önce okuduğuma göre çok su tüketilmemesi gerekiyormuş. Özellikle belirtmişler. Bunun bir yanlışlığı olur mu ? Erken gebelik testi mi yapmalıyım yoksa normal gebelik testi mi fark eder mi?

Yani çok sü tüketmeniz, eğer çok yeni ve başlangıçta bir hamileliğiniz var ise göstermeyebilir. Yapacağınız şu; Geceden yatıyorsunuz normal su tüketin fazla tüketmek için de lütfen çaba sarfetmeyin. Sabah kaltığınızdaki ilk idrarınız ile yapın var ya da yok böyle yüzde yüz sonuç alırsınız :)

Yani çok sü tüketmeniz, eğer çok yeni ve başlangıçta bir hamileliğiniz var ise göstermeyebilir. Yapacağınız şu; Geceden yatıyorsunuz normal su tüketin fazla tüketmek için de lütfen çaba sarfetmeyin. Sabah kaltığınızdaki ilk idrarınız ile yapın var ya da yok böyle yüzde yüz sonuç alırsınız :)
Bu olayı yaşayalı 2 hafta oldu. Hamile olsaydım sanırım testte çıkardı. Enfeksiyon belirtisi olabilir mi ki diye de aklıma geldi şimdi. Çünkü akıntım aşırı olmasa da var dün günlük ped değiştirirken koktuğunu farketmiştim idrarımda yanma yok ama bayram da 2 gün aşırı kaşıntı yaşadım kıl çıkarken ki kaşıntı diye düşündüm ama idrar yaptığım yer kaşınıyordu. Birde tam kasığımın ortasında irinli sivilce çıkmıştı. Buda enfeksiyon belirtisi olabilir mi ?

Geri