Adetten önce Adetten hemen sonra hamile kalınırmı?

Adetten önce Adetten hemen sonra hamile kalınırmı?
adetten önce birliktelik gebe kalmayı sağlarmı,adetten sonraki birliktelikle gebe kalınırmı,adetliyen hamile kalınırmı,adetten 1 gün sonra ilişkiyle gebe kalınırmı,adetten 1 gün önceki ilişkiyle hamile kalınırmı hakkında bilgiler

h.jpg


Melekler mekanı.com'a adetliyken ilşkiye girildiğinde hamile kalınırmı,adetten bir kaç gün önce ilşkiye girdim hamile kalma olasılığım nedir; gibi sorular yönetilmektedir.Bizde Melekler mekanı.com olarak ziyaretçilerimizin merak ettiği bu soruyu detaylarıyla bir araya getirdik..


Bunun cevabı için adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir.Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dokulmesidir.Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır.İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.
Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar;Vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu,vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, pis olduğu ,bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.
Adet sırasındayken ilişkinin yapılıp yapılamayacağın cevabı ise koşullara ve kişilere ,vede kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.
Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığıda mevcuttur,bunu da göz ardı etmemek gerekir.
Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler,oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi ,bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur.
Müslümanlıkta kadın adetliyken cinsellik kesinlikle yasaklanmıştır
Adet döneminde cinsel ilişkiye girmek sağlık ve hijyen açısından sakıncalıdır ve tavsiye edilmemektedir.

Normal bir adet dönemi 3 gün ile 6 gün arasında değişmektedir. Bazen kadınlar adet günlerinin kanamanın çok düşük olduğu günlerde cinsel ilişkide bulunmaktadırlar, korunmasız yapılan bu ilişki gebelikle sonuçlanabilmektedir.

Bunun sebebi, bazı durumlarda kadınlarda yumurtlama zamanlarında değişiklik yaşanmasıdır.

Vajinada oluşmakta olan her kanama adet kanaması değildir. Yumurtlama döneminde olan benzer bir vajinal kanama kolay bir şekilde adet kanamasıyla karıştırılabilmektedir.Adet dönemine güvenerek cinsel ilişkiye giren bir kadının bu durumda hamile kalma ihtimalı bi hayli yüksektir.

Zamansız oluşan yumurtlamalar bazen adet dönemi bitmeden yada adet dönemini takip eden birkaç gün içinde olabilir. Her şekilde hamile kalma riski vardır.

Adet döneminin kanamanın yüksek olduğu ilk günlerinde hamile kalınmadığı söylenmektedir, Ayrıca bu günlerde cinsel ilişkide bulunulmaktan mutlaka kaçınılması gerekir, ciddi ebfeksiyonlara ve sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.
Pratik olarak söylenirse adet döngüsünün hiçbir günü %100 gebelikten korunmak değildir. Gebelikten korunmada asla gün sayma metodu, geri çekme veya adetliyken ilişkiye girme gibi yöntemleri kullamamak lazım.
 
çiçekçi kız

çiçekçi kız

Hamiş Melek
Üye
bazen adetim bitti diye eşimle birlikte oluyoruz ama sonra tekrar kanamam oluyo :( bu neden kaynaklanıyor acaba ?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Normal bir durum.Adet sonrası rahim müdahale görüyor.Kanamanızın bittiğnden emin olduktan sonra birlikte olmaya özen gösterin Periodunuzu takip edin..
 
Y

Ync

Yeni Üye
Üye
Ya bende bişey sormak istiyorum bizde adetime 5 gün fln varken ilişkiye girdik eğer olursa ben adet olucakmiyim bu ay
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , gebelik oluşursa mensinizde gecikme olucaktır.Böyle bir durum söz konusu olursa test yaparsınız..
 
D

Deno calle

Forum Okuru
İyi akşamlar beyza hanım ben geçen ay adet oldum ardından 2 hata sonra bulantı başladı başaedemeyince dra gittik test yapıldı hamileymişim :) çok mutluyum ama nasıl oldu bu anlamadım ?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba,
Gebeliğiniz hayırlı olsun. Bunda şaşıracak bir şey yok.Bunun sebebi, bazı durumlarda kadınlarda yumurtlama zamanlarında değişiklik yaşanmasıdır.İki mensin ortasın da yumurtlamanız gerekirken mense yakın tarihte yumurtlamışsınız dır. O dönemde birlikte olmaniz akabinde adet olmanız sizi şaşırtmasın . Bu yüzden adetliyken yada adete 1-2 gün kala sağlanan birliktelikle gebe kalındığını buna benzer her soru da belirtiyorum. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.
 
S

selen berk

Forum Okuru
beyza hanım slm ben 2 hafta önce korunmasız ilişkiye girdim adetime henüz var korkuyorum hamile kalmaktan test yapsam sonuç alırmıyım
 
S

sultan tr

Forum Okuru
mehaba beyza hanm eşim asker izine gelmişti adetime 2 gün kala ilişkiye girdik sonra adet olmdm 3 gün geçti test yaptım evdeki negatif hcg 7,5 hamile olasılığım nedir?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba,

HCG değeriniz şüpheli . 3 gün sonra HCG testini tekrar yapın.Bu süre zarfın da ilaç kullanmayın, bedeni yorucak işler de uzak durun. 3 gün sonra yapacağınız test sonucunu bizimle tekrar paylaşın.Mutlu haberlerinizi almayı diliyorum.
 
M

Mkeremin

Forum Okuru
31 ekimde adet oldum normal adetim 10 11gün sürüyor ilk 6 7 gün normal oluyorum sonra leke şeklinde 1 gün var 1 gün yok 9 unda ilişkiye girdim iliskiden sonra gene leke geldi iki kere hamile kalmà olasiliği nedir
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba,

Yoğun bir kanama yok. Tedbiren gebelik testi yapın. Lekelenme sadece gebelik kaynaklı olmaz. Hormonal yada rahim kaynaklı bir sorundan da olabilir.
 
K

Kalyoncu

Forum Okuru
Slm ben kasımın 3de adet oldum sonra gecikti kan testi yaptırdım sonuç negatif hala adet olmadım pazartesi ilişkiye girdim korunmadık dünde korunmadık acaba hamile kalırmıyım şimdiden teşekkür ederim
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Yani sizin regliniz geçtiği halde adet olamadınız ve ilişkiye girdiniz, Öncelikle şüpheleriniz için yani kesin olarak hamile kalıp kalmadığınız ile ilgili kandan beta hcg gebelik testi yaptırın. Onun haricinde zaten adet dönemi olduğundan dolayı ve adet olmak üzere olduğunuz da düşünüldüğünde yaşadığınız ilişkiden de hamile kalma ihtimaliniz yok gibi duruyor. Ama önceki ilişkiden olabilir bunun için kandan test yaptırın lütfen.
 
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Slm ben kasımın 3de adet oldum sonra gecikti kan testi yaptırdım sonuç negatif hala adet olmadım pazartesi ilişkiye girdim korunmadık dünde korunmadık acaba hamile kalırmıyım şimdiden teşekkür ederim

Testleriniz negatif çıkmış demekki hamile değilsiniz . Her yerde bangır bangır yazıyor her adet gecikmesi gebelikle alakalı değildir diye . Ayrıca geciken adetinizden sonra ilişki yaşamışsınız hamile kalırmıyım diye sormuşsunuz .Hamile olmadığınıza göre kesin ya hormonlarınızda yada rahminizde sıkıntı var .Bu durumda da hamile kalamazsınız. Bence doktora gidip hormonlarınıza baktırın vajinal muayeneden geçin .
 
K

Kalbimin sahibi

Forum Okuru
Merhaba beyza hanim gibi adetten oncevap hamile kalinmaz diye düşünüyodum sonra 26 sına adet olmam gerekiyordu olmadım 4 gün geçti idrar testi yaptım çıkmadı gittim bhgc baktırdım bu seferde çok düşük 2.7 çıktı ve gönlüm rahat etmedi gittim kadın doğum doktoruna iki gün sonra bu defayda 10.48 çıktı sonra iki gün arayla yine yaptım ve bu defa da 32 çıktı doktorun söylediğine göre düzenli artış varmış ve hamileymişim bu cumartesi 23 günlük oluyor kesem görünür mu yada benim gibi olan var mı boş gebelik mi aklıma bir sürü şey geliyor
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , her dönem hamile kalınabilir. Adet dönemin de bile. Keseyi gebeliğin 5-6. haftasın da görürsünüz. Boşş gebelik,dış gebelik , kimyasal gebelik. Bunlar hemen teşhis edilebilecek durumlar değil. Belli aralıklarla yapılan HCG + hekim kontrolü bunları belirleyebilir. Hekim kontrollerinizi aksatmayın.Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.
 
Üst