Adetten önce Adetten hemen sonra hamile kalınırmı?

Brk

Forum Okuru
Bundan 4 ay once ilişki yaşadık adetim bu ay 10 gun gecikti hamile olabilirmiyim
 

Brl

Forum Okuru
4 ay once birliktelik yaşadık adetlerim hep düzenli geldi bu ay 10 gun bi gecikme oldu hamile olabilirmiyim
 

Uzman SühaN

Administrator
4 ay düzenli adetiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil. Adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı olmaz başka tıbbi koşularda gecikmeye neden olabilir. Gecikmeniz için hekime görünüp muayene olun.
 

Işık1425

Forum Okuru
Merhaba ben 1 aylık evliyim bebek çok istiyoruz, birgün arayla ilişkiye girmiştik, 2.girmemizde ilişkiye girdiğimizin diğer gecesi girdik, hamile kalma olasılığı var mı?
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba her cinsi münasebet gebelikle sonuçlanmaz. Gebeliğin oluşabilmesi için kaliteli yumurtaya , sağlıklı sperme ve uygun dönemde birlikteliğe ihtiyaç vardır. Üreme ile ilgili probleminiz yoksa koşullarda uygunsa gebelik söz konusu olabilir.
 

Işık13443

Forum Okuru
Doktorum yumurtalıkların iyi olduğunu söyledi ama 2 gün üst üste ilişkiye girince acaba olmaz mı dedik, en son dün değil ondan önceki gün girdik bekliyoruz bakalım, üstelik vitamin hapıda kullanıyorum doktorum gebeliği hızlandırır diye
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, her iki hcg değeriniz de gebelik lehine değil. Bir kadın doğum uzmanına görünerek muayene olun. Her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değilidir. Bir takım koşullar gecikmeye neden olabilir.
 

nilsah

Forum Okuru
Merhabalar ;adet öncesi kiz adet sonrası erkek bebek olur diye duyuyoruz.bunun doğruluk payı varmıdır acaba?
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, kesinlikle alakası yok. Bebeğin cinsiyetini erkek belirler. Bir bebeğin cinsiyeti, her iki genetik aileden ( kadın ve erkekten ) gelen iki cinsiyet kromozomu tarafından belirlenir. Bir kadının iki X kromozomu vardır . Erkeğin ise X Y. Dolayısıyla bir bebeğin cinsiyeti babadan gelen sperm hücresinin X veya Y kromozomu tarafından belirlenir XX kombinasyonun da bebek kız XY kombinasyonun da bebek erkek olur..
 
Üst