1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Aerobik Hareketleri

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  aerobik egzersizleri aerobic hareketleri aerobic, aerobik, aerobik nedir, aerobikle zayıflama, aerobikle zayıflanırmı,

  Hanımlar, yaz geliyor kilo vermek lazım diye düşünüyorsanız şayet, size fit ve sıkı bir vücut için, zayıflarken aerobik yapmanızı da öneririz :)

  Aerobik yapalım, buyrun Melek'ler:A:A  [​IMG]
  Vücudumuzda yağlar özellikle göbek, kalça ve basen olarak adlandırılan popo altı kısımlarda oluşurlar. Göbek ve Kalça yağlanması hem erkeklerin hem de kadınların büyük kilo sorunlarındandır. Pek çoklarımız doğru hareketleri bulmak ve bu fazlalıklardan kurtulabilmek adına türlü yol deneriz ama sonunda muradımıza eremeden pes eder ve vermeye çalıştığımızdan fazlasını geri alırız.

  Peki bölgesel olarak incelme konusunda ne yapılmalı, hangi hareketler ve egzersizler, kalça ve basenlerdeki yağlanmayı eritebilir veya azaltıp, düz bir karna ve basen ve kalçalardan fazlalıkları arınmış bir görünüme sokabilir?

  Bu soruya verilecek cevap oldukça basit, doğru bölgesel hareketler ile düzenli spor egzersizlerini birleştirip sağlıklı bir şekilde istenilen görünümü kazanmak istenilen cevaptır.

  Şimdi Kalça ve Basenleri inceltmek, Fazla yağları eritmek için yapılması gereken Hareketler nelerdir, onları inceleyelim.

  Önce sorunlu bölgemiz neresi ve nasıl bir uygulama ile bu bölgedeki yağ kütlesini harekete geçirip eritebilirim bu sorumuza cevap arayalım;

  -Geniş basen olarak adlandıralabilecek bu türün birinci nedeni anatomik kalça büyüklüğü iken diğeri ise vücudun bünyesel yağ biriktirme potansiyeli ve kapasitesinin yüksekliğinde yatmaktadır. Şayet basendeki yağları ve fazlalıkları eritememe sorununuz varsa kalça leğen kemiğinizi küçültemeyeceğinize göre o bölgedeki kalça yağlarını eritip yakmak en akıllıca çare olacaktır. Aerobik egzersizlerle birleşen jimnastik hareketleri bu kalca basen kilolarını eritim incelterek küçültmede iyi bir yol olacaktır. Bu yöntemle basen yağlarını eritmek için günlük tekrarlayacağınız küçük hareketlerle basen ve bacak basenlerini kısa sürede zayıflatabilirsiniz.
  Basenleri egzersizlerle eritme, yakma;

  Spor insanı zinde ve forma tutmanın en iyi ve devamlı yoludur, spor yapan bir insanda basen veya kilo gibi fazlalıklar oluşmaz ve insan kendini forma hisstmenin tadını sürekli yaşar. O zaman bizimde basenlerden kurtulmak için izleyeceğimiz temek yol spor ve egzersiz yapmak yağlı ve kilo aldırıcı gıdalardan uzak durmak olacak. Bu sportif egzersizleri ne kadar uzun süreyle deam ettirirseniz o kadar fazla yağ ve kalori yakarsınız. Hafif egzersiz hareketleri sizin tüm vücudunuzun kaslanmasına ve kas yaparken de yağ eritmesine yardımcı olacaktır. Böylece hem fazla kalça yağlarından kurtulacaksınız hem de baldır ve basen bölgeniz daha sıkı ve diri bir hale gelecektir.
  Basit Olarak Basenleri Yakmada Hangi ezgersizleri yapabiliriz:

  1.) Yürümek, jogging yapmak: yürüyüş ve jogging gerçekten kalça basen popo ve baldır yağlarını eritmede en etkili ve kesin sonuç alıcı yoldur.
  Uzun süreli ama normal tempoda günde yapacağınız 1-2 saatlik yürüyüsler sizlere 1-2 ayda olumlu olarak yansıyacaktır. Yürüyüş için en uygun zamanlar sabahın erken saatleridir. Vücudun kahvaltıdan önce kalori kaybetmeye hazır olduğu bu vakitte yapacağınız 45-60 dakikalık bir yürüyüş hem günlük metabolizmanızı hızlandırarak gün boyunca kalori yakmaya devam etmenizi sağlayacak hem de sizi daha zinde tutacaktır. Yürüyüşün ardından alacağınız ılık suyla bir duş ile de kalça ve uyluk bölgesinin kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Bu da kalori yakmaya yardımcı olur.

  2.) Bisiklet sürmek: Bisiklet sürmek te karın ve basen yağlarını ve fazla kiloları eritmede süper bir yöntemdir. Kalça ve basen eritme yöntemleri arasında bisiklet sürmek hem eğlenceli hem de hızlı yağ yakan bir hobidir.rmal olmalıdır. Böylece güçlü bacak kaslarına da zamanla sahip olacaksınız. Fazla zamanınız yoksa bu durumda ev bisiletlerinden de faydalanabilirsiniz.
  3.) Kaykay Sürmek: ֜lkemizde pek yaygın olmayan bu spor genelde genç kızlar için hem eğlenceli hem de kalori harcayan bir hobidir. Tabi bunun için dengede durmayı öğrenmeniz gerekir.

  4.) Kalça ısıtıcı jimnastik hareketleri: Yukarıda sayılan hafif hareketlerin yanında bir de bu iş için özel yapılan egzersiz ve cimnastik hareketleri vardır. Squat adı verilen çember çevirme de basen yağlarını kolayca eriten bir spordur.
  basen yakmada kullanılan egzersiz
  5.) Ağırlık kullanarak kalça basen eritme: yandaki fotoğrafta gördüğünüz gibi ağırlık kullanarak bacağınızı gerip ağırlıkları iki yanak kaldırıp bir süre beklerseniz, kalçanızda ve baseninizde hafif bir ağrı hissedersiniz. Bu basen ağrısı yağların yakıldığını göstermektedir. Sık devam ederseniz baseniniz zamanla kalmaz ve yok olur.
  Yukarıdaki egzersizleri incelediğinizde ana prensibin sorunlu bölgenin çalıştırılmasına yönelik olduğunu görebilirsiniz onun için yapılabilcek alternatifler çoğaltılabilir, forma girmek istiyorsanız yaptığınız hareketlerin tüm sorunlu bölgeyi çalıştıracak şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede birikmiş olan fazlalıklar yavaş yavaş erimeye başlayacaktır. Sizde formda görünmenin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.
   
 2. TaçSız PrenSeS

  TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2011
  Mesajlar:
  158
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Paylaşım için Teşekkürler..
   
Aerobik Hareketleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Barfiks Hareketi

  Barfiks Hareketi

  barfiks çekme yöntemleri barfiks hareketleri hareketleri resimli çekme teknikleri barfix teknikleri Herhangi bir nesneyi el ile kavrayarak bedeni yukarı doğru çekme hareketidir.Çok zor ama aynı zamanda çok da faydalı bir harekettir.Kol,sırt ve karın kaslarına kadar geniş bir yelpazeyi çalıştırır.Bu harekette : Dikkatsiz ve düzensiz yapılması bel açılmasına neden olabilir. Avuç içiniz size...
 2. Cazla aerobik yapın

  Cazla aerobik yapın

  aerobik müzikleri aerobik cdleri cd hareketleri kurs görüntüleri dans müzikleri ABD’de 30 yıldır popüler olan aerobik hareketlerinin caz dansı ile yapıldığı Jazzercise, genç kalmanın ve zayıflamanın en iyi yolu. Ve şimdi bu ilginç dans programı, Türk kadınlarının da en büyük yardımcısı olacak. Yaşlanma korkusu yaşamadan, incecik vücut ölçülerine sahip olmayı kim istemez! Dans ederek...
 3. Oyun Hareketleri

  Oyun Hareketleri

  oyun hareketleri mezdeke hareketleri roman oyunu roman ayak OYUNUN SEYRİ OYUNDAKİ TOP Baş hakemin müsaadesiyle, servis için topa vurulduğu andan itibaren top oyundadır. OYUN DIŞI TOP hakemlerden biri tarafından belirlenen bir hata için düdük çalındığı anda ; hata olmadığı...
 4. Fitness hareketleri

  Fitness hareketleri

  fitness hareketleri step tahtası hareketleri fitness video step aerobik aerobik video Geçtiğimiz yıl, fit kalmak isteyenler için alternatifler oldukça çoğaldı. Ama form tutmak için uygulayabileceğimiz bu fitness yöntemlerinden sadece birkaçı bu sene de trend olarak kalacak. İşte önümüzdeki bir yıl boyunca ilgiyle takip edilmesi beklenen 2004′ün gözde fitness türleri. Aeroyaşa İsmi size...
 5. kıbar hareketler

  kıbar hareketler

  “Bizim onunla birçok ortak noktamız var. Mesela ikimiz de birbirimizden nefret ederiz." "Ortak çalışmayı çok sever. Bir zaman bir arkadaşıyla ortak iş kurdular. Arkadaşı tecrübesini, o da parasını koydu. Arkadaşı zengin oldu. O tecrübe kazandı." "Ticaretle uğraşıyordu. İki sene önce ticarete sıfırdan başlamıştı. Şimdi 5 milyar borcu var" "Dostlarım için...

Sayfayı Paylaş