Ağız kuruluğu bitkisel tedavisi hakkında önerisi olanlar

S

SudeXYZ

Forum Okuru
Ağız kuruluğu bitkisel tedavisi hakkında önerisi olanlar
Ağız kuruluğu bitkisel tedavisi doğal kür

Merhaba

Ara sıra ağız kuruluğu olmaya başladı. Ağzımın içi bildiğiniz kupkuru oluyor ağzım neden kupkuru oluyor anlamış değilim. Yediğimde içtiğimde hayat tarzımda hiçbir şey değişmedi . Ama ağız kuruluğu sebebini anlayabilmiş değilim. Ağız kuruluğu neden olur nasıl geçirebilirim neler önerirsiniz ağız kuruluğu ciddi bir hastalığın belirtisi değildir umarım ağız kuruluğunun sebepleri arasında ciddi hastalıklar var mı . Onu da merak ettim doğrusu ağız kuruluğunu geçirmek için ne önerirsiniz bitkisel bir şeyler var mı
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Ağız kuruluğu baştan söyleyeyim ciddi bir hastalığın belirtisi de olabilir ya da stres aşırı su kaybı aşırı sigara içme alkol kullanımı gibi şeyler tükürük bezlerini etkiler ve tükürük bezleri yeterince tükürük salgılamadıkları için ağızda kuruluk oluşur. Hamile ve emziren annelerde su kaybolduğu için ve hormonal değişikliklerden dolayı ağzında kuruluk olabilir. Diyabet hastalarında ağızda kuruluk görülebilir sende gizli şeker olabilir mi mesela bu belli bir seviyeye gelmiştir ve ağızda kuruluğa yol açıyordur ama büyük ihtimalle son zamanlarda bence sen su kaybetmişsindir ya da yeterince su içmiyorsundur bundan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum.

Ağız kuruluğunu basit yollarla giderebilirsin mesela acı kırmızı biber pul biber biraz söyle yediğin zaman bütün tükürük bezlerinin çalışacaktır ve fazlasıyla ağzında nem zaten oluşacaktır. Baktın olmuyor pul biberi diline diş etlerine iyice sürersen olur.

Limon da aynı şekilde aynı işlevi görür . Yani yarım limon yiyebilirsin ya da suyunu içebilirsin balla karıştırıp limonu yiyebilirsin . Bunlar ağız kuruluğuna iyi gelecektir.
Ben ne biber ne de limon yemeistemiyorum diyorsan aloe vera yiyebilirsin tadı kötü değildir tatsız da denilebilir . Aloe Vera'nın yaprağının içerisindeki jeli çıkartıp su ile karıştırıp yiyebilirsin ya da direkt yiyebilirsin . Bu ağız kuruluğuna çok iyi gelir. Bulunduğun ortam kuru olabilir odanda uyuduğun zaman odan çok kuru olabilir odanda nemlendirici bulur bulundurursan ağız kuruluğundan geçer bir de nefes alma egzersizleri yaparak burnumdan nefes alıp ağzından verirsen ağız kuruluğunun geçer.

Aşağıdaki linki de bir incele istersen

 

Benzer İçerikler

Üst