1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Ağlayan Bebeği Nasıl Sakinleştiririm?

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  ağlayan bebek nasıl susar,ağlayan bebeği susturmanın yolları,ağlayan bebek nasıl susturulur,ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir,
  < Konu Resmi..>


  Sakin olun. Sizin sakin olmanız, bebeğinizi de etkileyecektir. Anne karnından itibaren annenin ruhsal durumunun bebeği etkilediğini tespit eden araştırmalar bulunmaktadır.

  Bebeğinizin altını kontrol edin. Tuvaletini yapmış olabilir, pişik olmuş olabilir ya da bezin vermiş olduğu sıcaktan rahatsız olmuş olabilir.

  Bebeğinizin ateşi olup olmadığını kontrol edin. Koltukaltı derecesiyle ateşini ölçerek, sıkıntının ateşten kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit edebilirsiniz.

  Acıkmış olabilir. Bebeğinizi emzirmeyi denemelisiniz. Memeden kestiyseniz doktorunuzun verdiği beslenme programına göre takviye yapabilirsiniz.

  Bebeğinizin gazı olup olmadığını kontrol edin. Her emzirmeden sonra mutlaka bebeğinizin gazını çıkartmasına yardımcı olun, masaj yapın. Rahatladıktan sonra derin bir uykuya geçtiğini göreceksiniz.

  Bebeğinizle birlikte uyuyun. Bazen küçük bebeğinizin sadece size ihtiyacı vardır. Beraber yatarak, ona ihtiyacı olan sakinliği verebilirsiniz.

  Bebeğiniz kucağınıza alıp, onu dışarıya bakmasını sağlayacak pozisyonda tutun. Etrafı incelemek dikkatini dağıtarak rahatlamasına yardımcı olacaktır.

  Bebeğinize sakinleştirici bir sesle şarkı söyleyebilirsiniz. Hafif sesle söyleyeceğiniz bir şarkı çocuğunuzun kolaylıkla uykuya geçmesini sağlayacaktır.

  Bebeğiniz kucağınıza alıp, onunla dans edin. Sizinle beraber olması, teninizin teması onu rahatlatabilir. Kendini sizin kucağınızda güvende hissedecektir.

  Bebeğinizi sallayın. Bunu kucağınıza alarak, sallayabilirsiniz. Bu pozisyon bebeğinizin anne karnındaki pozisyonunu hatırlatacağı için, onu rahatlatacaktır.

  Bebeğinizi soyup, onun vücudunu kontrol edebilirsiniz. Alerjik ya da böcek sokması gibi sebeplerden oluşmuş kızarıklık var mı? Bebek bezi rahatsız etmiş mi? Kızarık olmayan şişlikler var mı?

  Sıcaklık ve su bebeğinizi yatıştırabilir. Bebeğinizi ılık su ile banyo yaptırabilirsiniz. İsterseniz suyuna lavanta yağı ekleyebilirsiniz. Lavantanın yatıştırıcı etkisinden yararlanabilirsiniz.

  Bebeğinizin karnına ve sırtına dokunmak, bebeğinizi rahatlatacağı gibi anne bebek arasındaki bağı da arttıracaktır.

  Bebeğinize masaj yağı ile masaj yapın. Yağın, bebeklere uygun kozmetik olmayan bir yağ olmasında dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin sırtına, karnına, kollarına, bacaklarına, el ve ayaklarına yapacağınız masaj onu çok rahatlatacaktır.

  Dış sesleri azaltın. Bazen bebeklerimiz dış etmenlerden de etkilenebiliriler. O nedenle ışıkları, televizyonun ya da müziğin sesini kısın.

  Sıkı, sıcak, yumuşak bir battaniye ile bebeğinizi kundaklamanız, onun sakinleşmesine yardımcı olabilir.

  Arabada bir yolculuk bebeğinizin sakinleşmesine yardımcı olabilir. Titreşim ve yatıştırıcı bir ses bebeğinizin rahatlamasını sağlar.

  Bebeğinizle dışarıya çıkın. Bebek arabası ile dışarıda yürüyüş yapmak, hem sizin hem de bebeğinizin rahatlamasına yardımcı olabilir.

  Ağlayan (özellikle kolik) bebeklere elektrik süpürgesi ve ya saç kurutma makinesinin sesi, anne karnındaki dolaşımının sesine benzediğinden rahatlatıcı gelebilir.
   
Ağlayan Bebeği Nasıl Sakinleştiririm? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bebeğiniz neden ağlar??? ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir?

  bebeğiniz neden ağlar??? ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir?

  çocuk neden ağlar cocuk neden aglar çocuklar ağlar ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir Eğer bebeğinizin ağlama nedenini bulamıyorsanız, aklınızda kendinize bir kontrol listesi hazırlayın. Önce en son ne zaman karnını doyurduğunuzu düşünün, üç saat kadar önce doyurdunuzsa yemek yedirmeyi deneyin. Eğer daha yeni yediyse, bezini kontrol edin. Bezi temizse o an içinde bulunduğu ortamdan...
 2. Ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir?

  Ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir?

  Hanımlar selam hepinize. Ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir bu konuda önerilerinizi bekliyorum
 3. Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur....Hangi Yöntemi İzlemek Lazım...

  Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur....Hangi Yöntemi İzlemek Lazım...

  Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur Bebek Susturma Yöntemleri Bebekler keşke doğduğu andan itibaren konuşmaya başlasalar da annelerini babalarını derde sokmasalar :D:D Ağlayınca acaba karnı mı aç acaba altı mı pis yoksa başka bir derdi mi var annelerin anlayış tarzına bağlı...Peki bebeği ağlayınca kolayca susturma yolları varmıdır nelerdir şimdi sizinle paylaşıyorum.... ABD'li ünlü Çocuk...
 4. Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur kafayı yiyeceğim bebeğimin ağlamasından

  Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur kafayı yiyeceğim bebeğimin ağlamasından

  Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur Merhaba benim kızım 5 aylık ve sürekli ağlıyor dr götürüyorum birşeyi yok sağlıklı diyor ama susmuyor hep ağlıyor artık bişeyler yapmam lazım kızımı susturmak için, çünkü hem o hemde ben çok yorulduk. Acaba Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur bu konuda bilgisi olan var mı?
 5. Ağlayan bebeğimi nasıl rahatlatırım ?

  Ağlayan bebeğimi nasıl rahatlatırım ?

  Bütün bebekler ağlar ve bazıları daha çok ağlar. Ağlamak bebeğinizin size konfor ve bakıma ihtiyaç duyduklarını söyleme yoludur.Bazen onları sakinleştirmek kolaydır bazende iki ayağınız bir pabuca girecek kadar telaşlanırsınız.Tek yapmanız gereken bebeğinizi sakinleştirip rahatlatmak..Bebeğinizle senkronize olmanız biraz zaman alabilir. Bebekler bize ben açım ,karnım ağrıyor,altım...

Sayfayı Paylaş